Вимагаємо розкрити замовників рейтингів
Замовники виборчих соціологічних рейтингів мають бути відкритими. Так вимагає закон. Однак зараз це не так. Ми в Центрі демократії та верховенства права підготували і сьогодні надіслали чотири інформаційні запити. До групи "Рейтинг", центру "Соціальний моніторинг", КМІСу та Центру Разумкова. На мою думку, це одні з найбільш авторитетних соціологічних груп. Які тим не менше приховують своїх замовників.
Ми вимагаємо оприлюднити імена. Таке право надає нам Закон України "Про доступ до публічної інформації". Закон про доступ зобов'язує навіть приватні компанії оприлюднювати та надавати на запит інформацію, яка є суспільно значимою. І це саме такий випадок. Громадяни особливо перед виборами мають право знати, хто замовляв соціологію. У разі відмови, ми готові йти до суду і захищати там право на інформацію. Як організація ми маємо велику практику судових справ по доступу до інформації.
Та, все ж, маю сподівання, що для авторитетних соціологічних компаній важлива їх репутація та їх ім'я. І вони виправлять свою помилку максимально швидко. Не виконувати закон і приховувати імена замовників це дуже не чесно. Журналісти зобов'язані публікувати результати виборчої соціології лише вказуючи інформацію про замовника. Як вони можуть виконати закон, коли соціологи замовчують ці імена?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.