Дмитро Тузов Політичний оглядач

Випадок на трасі з наступними роздумами про стан суспільства

04 червня 2017, 15:21

Вчора повертались із зони АТО. На трасі Харків-Київ у фури, яка рухалась попереду, розірвало колесо. Завантажена машина ще з кілометр гальмувала, після чого спалахнули її шини. Довелось допомагати гасити полум'я, інакше було б велике вогнище, яке помітили б, мабуть, й з Полтави. В процесі гасіння навіть стався такий собі мікровибух.

І що цікаво й сумно: далеко не всі водії зупинились, аби надати допомогу своєму побратимові. Хтось зупинявся й тягнув вогнегасники, або й просто пляшки з водою, а хтось, трохи пригальмувавши й продовжуючи слухати музичку, із абсолютно спокійним обличчям (мене це не стосується, це не моя пожежа (війна), об'їжджали аварійну фуру та їхали собі далі у власних справах. Хоча, якщо не помиляюсь, у нас діє закон про обов'язок надавати допомогу під час дорожньо-транспортної пригоди.

У багатьох водіїв не виявилось вогнегасників. Або вони просто вирішили не розряджати їх й не витрачати час на таку дрібницю, як палаючі шини автопоїзда. Якщо перенести цю ситуацію у наше щоденне життя, думаю, що пропорція між тими, хто намагається підставити плече і допомогти, й тими, кому реально все, окрім власної дупи – байдуже, ділить суспільство приблизно навпіл. І це ще оптимістичні відчуття.

Отже, вийшла спонтанна перевірка людей на здатність щось зробити, а не лише бурчати про "всепропало". Ніби дрібниця, але деякі наші співгромадяни, навіть не замислюючись, втрачають шанс не лише допомогти ближньому, а й стати трошки ліпшими самим. Забуваючи відомий категоричний імператив – бажання, аби світ ставився до нас так, як і ми ставимось до нього.

Дивіться відео:

Загрузка...
Коментарі — 5
mihaylenco _ 05.06.2017 06:48
IP: 93.171.64.---
Колись в центрі міста підвернув ногу. Піднятися, й дістатися до лавочки допоміг... Бомж. Запропонованих грошей не взяв, хоч там було більше, ніж на пляшку. А всі "нормальні" людий проходили мимо.
mihaylenco _ 04.06.2017 21:07
IP: 93.170.71.---
Чим багатша людина, тим вона більш байдужа до чужої біди. Це я знаю абсолютно точно.
dihlofos _ 04.06.2017 17:05
IP: 104.199.94.---
совковий егоїзм є у 60% населення України.
Дмитро Болгаренко _ 04.06.2017 16:38
IP: 91.232.238.---
Война сплачивает людей и всякие катаклизмы. У нас изменилось состояние гражданского общества по сравнению до 2014 года. В лучшую сторону. От себя хочу сказать просто надо делать ТО, что подсказывает совесть... нормальные люди есть они подтянуться! Они всё видят. Только сейчас в государстве идеология глобального ВОРОВСТВА и откупа от ВОРОВСТВА это деморализует общество.
kriukov _ 04.06.2017 16:15
IP: 93.75.25.---
Увы, но это ещё не "роздуми", а только лишь наблюдения и констатация состояния. Вот если мы задумаемся о причинах того, что формальные граждане Украины за чеверть века-то! так и не стали друг другу действительно "ближними", то есть, так и не стали взаимосоучастными и взаимоответственными. Когда мы попытаемся понять причины того, что сейчас мы в большей степени именно просто политически аморфное население на территории Украины, чем были в 1991- году. И если мы, наконец-то, осмыслим существущие деструктивные социально-политические тенденции, тогда, возможно, появятся и "роздуми". А с ними – и целепаравленная индивидуальная и коллектиная деятельность по их невилированию. А так, да извинит меня автор, "из пушки – да по воробьям"...
тітушки10 Корупція1083 Україна та Європа902 Aтака Путіна1109 Уряд реформ300
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter