Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Нова коаліція: курс на самознищення чи шанс на розвиток і примирення?

01 червня 2009, 23:35

Чи зрадить Партія регіонів, як Мазепа – Москву? Чи піде проти Мазепи БЮТ, як той Кочубей? Чутки про підготовку до створення коаліції двох найпотужніших політичних сил України співпали з підготовкою до контраверсійного святкування перемоги "російської зброї" під Полтавою, відтак викликають непрошені аналогії.Втім, історія 300-річної давнини справді повчальна для сьогоднішніх днів. Гетьман Мазепа, у тій битві захищав інтереси все ж таки не України, а завойовника – шведського короля. Козаки, які підтримали Кочубея – пішли проти Мазепи у обозі іншого поневолювача – російського царя. Обидві сторони не доросли до розуміння необхідності змагань за інтереси незалежної України, яка б не була пов"язана ні з диктатом Москви, ні з пануванням шведів, і вірогідно, поляків на українській землі.

Передвиборчі кліше, про "промосковські" та "проукраїнські" сили, розроблені в ході численних передвиборчих кампаній, насправді є фальшивим відображенням дійсності і заважають побачити справжній стан речей.

Реальність полягає у тому, що більша частина ВВП виробляється на Півдні і Сході країни, але витрачається пропорційно на Сході, Центрі й на Заході. Тобто нібито "проросійська" частина країни роками утримує нібито "проукраїнську".

Водночас популярний на Заході міф про нібито російське, азійське походження корупції також не витримає критики. Носіння вишиванки і регулярне відзначення всіх старих і нових національних свят аж ніяк не гарантує відсутність корупції і хабарництва чиновників на Заході та в Центрі країни. Проблеми тут не менші, аніж у російськомовних регіонах.

Найголовніше – російська мова Сходу та Півдня не зробила і не зробить з українців росіян, бо всі громадяни України мають спільні податки, спільні дороги, спільні проблеми і спільну землю. Та й не потрібен Росії багато в чому депресивний із застарілими фабриками і заводами Донбас.

Але Донбасу потрібен Рінат Ахметов, як і багато інших власників виробництв, де мають роботу і зарплату сотні тисяч людей. Так само, як і Західній Україні потрібен Рінат Ахметов, Борис Колесніков, Віктор Пінчук без огляду на їхню національність або мову спілкування. В часи економічної кризи кожен великий платник податків для країни на вагу золота – їхні виробництва забезпечують податки – кров витратної частини бюджету, зарплати вчителям, лікарям, міліціонерам, пенсії та соціальні виплати.

Тим часом президентські вибори несуть в собі загрозу дороговартісного шоу, яке здатне остаточно розірвати країну. Наша єдність, вже і так підточена політтехнологічними міфами, які вже вилилися у результати кількох виборчих кампаній, де українці Сходу та Півдня проголосували за інші політичні сили, ніж Захід та Центр країни. На остаточне регіональне закріплення поборюючих одна одну політичних сил, із зловісним нетерпінням очікують у середовищі націоналістів в Росії, ностальгуючих за СРСР.

Не треба бути фахівцем з питань національної безпеки, щоб зрозуміти проблему, яку криє в собі продовження такого шляху. Особливо в умовах виборчої кампанії, коли протистояння буде посилене наслідками економічної кризи.

Я прекрасно розумію скільки бруду і негативу виллється на голови тих, хто тепер наважиться стати в обороні інтересів країни. Втім, інші шляхи ведуть до подальшої дестабілізації ситуації, величезних витрат бюджету.

Але навіть якщо нам вдасться зберегти єдність після всіх передвиборчих потрясінь, зміна прізвища на чолі недосконалої системи влади ні до чого хорошого не призведе. Новообраний президент постане перед такими ж проблемами стосунків з новообраним прем"єром, а країна буде приречена зануритися у черговий виток цієї безглуздої, нескінченної війни на самознищення.

powered by lun.ua
Віктор Уколов _ 02.06.2009 20:10
IP: 93.183.255.---
Нічого в блогах не змінюється. Писаки на зарплаті, до яких долучилися кілька істериків і кілька просто недалекоглядних людей. Окрема категорія – громадяни РФ. Не виключено, що на зарплаті також. У них свій мотив. Чим більше українці сваряться, тим більше виграють сусіди.

Я переконаний, що Україна саме зараз потребує якнайширшої коаліції: БЮТ, ПР, БЛ, НС. Комуністам не дозволяє увйти ідеологія, іншим – інтереси кишень, які їх утримують.

Особливо смішно виглядають дружні крики Тягнибока і Яценюка, підтекст яких: "Це вони нас злякалися". Хлопці підростіть трохи. Зробіть хоч щось хороше для країни і тоді ми може й визнаємо серед вас конкурентів. А поки – я називаю це "синдром Яценюка". Хочу знайти час і завтра написати про це статтю.

Наразі все. До наступного блогу.
gard _ 02.06.2009 18:33
IP: 148.233.239.---
Быдло в стойло! Вот лозунг эпохи!
zuof8 _ 02.06.2009 15:24
IP: 194.88.152.---
http://www.umoloda.kiev.ua/number/1241/180/43990/
Номер 167 за 09.09.2008

При цьому Тимошенко відзначила, що її ставлення до коаліції з Партією регіонів не змінилося відтоді, коли вона казала, що такий союз можливий тільки в тому випадку, якщо її викрадуть інопланетяни. "Я можу повторити це в тисячний раз", – сказала Тимошенко.
Іхалайнен _ 02.06.2009 15:24
IP: 95.134.172.---
Незалежно від того, реальні ці чутки чи ні, до якого стану треба очманіти, щоб вибори називати " дороговартісним шоу". Надихає приклад бувших генсеків? Чи лідерів деяких країн, де завжди тепло і банани в садочку біля хати? Ну, а поклони в бік Сходу-годувальника і його авторитетів особисто...Браво, г-н Уколов, без похлёбки не останетесь! И переходите уже на нормальный язык.
Историчка _ 02.06.2009 15:23
IP: 193.239.180.---
Шарик _ 02.06.2009 13:46 ------Будь-яка тварюка, яка буде намагтись позбавити мене права обирати президента,

Какой выбор? Вспомните, ведь такие как Вы голосовали не за Юща, а против Януковича. Забыли?
zuof8 _ 02.06.2009 15:15
IP: 194.88.152.---
Забув посилання, вибачте
http://pravda.com.ua/news/2006/1/12/37541.htm
zuof8 _ 02.06.2009 15:13
IP: 194.88.152.---
Я вирішив не марнувати час, дописуючи свою думку щодо нової коаліції за абревіатурою ТЛЯ або ПРиБЮТ. Я просто буду ставити цитати з виступів і інтерв'ю пані прем'єрки.

12.01.2006 17:44
Лідер БЮТ Юлія Тимошенко відкидає можливість блокування у майбутній Верховній Раді з Партією регіонів, КПУ, а також з "іншими екзотичними силами".
Про це вона заявила під час зустрічі з послами країн "великої сімки" та Євросоюзу.
" (Вони) сповідають абсолютно відмінну від нас філософію бачення устрою країни", заявила лідер БЮТ.
За словами Тимошенко, вона "краще залишиться в опозиції, чим укладе компроміси, які спотворюють взагалі життя і обличчя нашої країни".
Viktor1972 _ 02.06.2009 14:58
IP: 95.158.12.---
Как жалко выглядят все эти бютовские лакеи в своих жалких попытках оправдаться, обелить свою фюрершу и освятить этот противоестественный союз. Никакой фантазии, никакого вдохновения, никакого драйва. Уколов сам ни на грамм не верит тому, что написал. И сам себя глубоко в душе презирает за это. Потому что высказывет не собственные убеждения, а просто лакействует на службе у олигархов. Знает, что он продажное чмо и ничтожество. Присмотритесь внимательно ко всем бютовским лакеям-пиарасам, вчитайтесь в их тексты и вы заметите, что у них у всех резко занижена самооценка. Тотальный комплекс неполноценности. Союз с Януковичем – это окончательная моральная деградация и падение бютовской камарильи.
Uilfred _ 02.06.2009 14:48
IP: 78.26.128.---
korin3:
doktor21:
Радують мене коментарі під цим блогом. Якщо є такі люди як rpalyvoda,Thinking і багато інших які вболівають за долю України і за долю своїх дітей з начить не все ще втрачено,є надія що НАРОД не допустить узурпації влади цими ублюдками від ПР та БЮТ.
Например, полезен был бы закон, по которому право голоса будут иметь только те, кто платит налоги.
И они выберут тех, кто пообещает отменить налоги. А как будут жить бюджетники (врачи, учителя, военные и студенты) им наплевать.
diduhan _ 02.06.2009 14:46
IP: 77.242.163.---
Жовтень_:
ну зробіть коаліцию та уряд з сильною парламентською підтримкою та "рятуйте" собі на здоров"я. навіщо таким дивним чином міняти конституцію?

бют дуже довго позиціонувала себе як принципова та бескомпромісна сила. й вона доклалася більше за всіх до розпалення цьєї непримиренності між заходом та сходом. зараз ви начебто збагнули, що цього не треба (після того, коли екторальні купони були зістрижені). ну то значить не буде й такої дестабилізації на виборах. не акцентуйте на виборах одні, скажемо, тему мови чи історії, другі які погані перші та знову ж таки історії. навіщо прибирати вибори зовсім? а цій раді подовжувати повноваження?

ну й аффтара багато хто запам"ятав у "хрустових походах" по форумах зі звинуваченнями в зрадах ющенга та ну (нс), коли янукович був в прем"єри підписаний, чи то ну (нс) могла з пр коаліцію зробити.
krabat _ 02.06.2009 14:36
IP: 93.72.182.---
Жовтень_ _ 02.06.2009 14:14
"...Шановні, скажіть чесно і відверто, яким ви бачите майбутнє нашої держави у контексті нинішньої політичної ситуації..."

Чесно?...Відверто?...Як ми бачимо?...Тапішов ти найух жополиз Тимохин...разом з Юлькою...Янеком...баржою...і всіма хто на баржі:)
diduhan _ 02.06.2009 14:31
IP: 77.242.163.---
Анахорест:
автор намагається робити хорошу міну при поганій грі.
й до того (вже не вперше) дозволяє собі зневажливе сталення до людей, що тут пишуть.
тому я можу дозволити собі зневажливе ставлення до автора.
до того ж автор демагог. він давно працює бютівським політтехнологом, тобто прямо, чи опосередковано отримує гроші за пости тут, але звинувачує в цьому всіх тут, й вважає за доведене, шо відповідати не треба. знову ж таки як політтехнолог він останні роки, наскільки дозволялли його сили, розхитував українську політичну ситему, намагаючись перетягнути на біг бюту побільше ковдри. а зараз він нас хоче рятутвати від нестабільності. якщо пошукати тут на майдані, можна знайти кучу його істерик, з приводу можливої коаліції ну-пр. зараз він каже "шо заблужлався я в світогляді своєму". розказує про світлі цілі банального узурпування влади. мовчав би вже
Olvija _ 02.06.2009 14:26
IP: 89.105.226.---
Як там у вас, справедливість є? За неї варто боротися? Весна буде? І Януковича БЮТ перевиховає, візьме на поруки.
Жовтень_ _ 02.06.2009 14:14
IP: 93.73.132.---
Усі, хто тут звинувачує автора мало не у всіх гріхах!
Шановні, скажіть чесно і відверто, яким ви бачите майбутнє нашої держави у контексті нинішньої політичної ситуації – ситуації ворожнечі, відвертого антагонізму і ненависті? Чи можливий рух далі (не кажу про поступ – прогресу у такій ситуації бути не може)? Хіба будемо котитися вниз із шаленим прискоренням за всіма законами фізики. І все. Тому підтримую пана Уколова, що ні до чого, окрім самознищення, це не призведе.
Maugli_ _ 02.06.2009 14:06
IP: 193.111.173.---
diduhan:
тссс... вітьог рятую Україну. проплаченим та неадекватним анонімам не турбувати.
адекватні можуть продовжувати виказувати свій захват від далекоглядності авторів широкої коаліції, та від великих перспектив, що відкриває перед країнаю цей знаменний крок батьків нації.
Схоже на те.:) Мовчить пан депутат... може, залишки совісті у собі шукає. Може, таки відчуває сором.
Анахорест _ 02.06.2009 14:04
IP: 93.73.132.---
diduhan _
Даремно ви впадаєте у крайнощі.
Автор не дає готових рецептів, не нав'язує свого ставлення до проблеми, він висловлює припущення, пропонує варіант і пояснює, у чому позитивні сторони такого способу вирішення питання щодо широкої коаліції, яка може поставити крапку на політичному протистоянні. ЯКЩО це відбудеться...
diduhan _ 02.06.2009 13:49
IP: 77.242.163.---
тссс... вітьог рятую Україну. проплаченим та неадекватним анонімам не турбувати.
адекватні можуть продовжувати виказувати свій захват від далекоглядності авторів широкої коаліції, та від великих перспектив, що відкриває перед країнаю цей знаменний крок батьків нації.
Шарик _ 02.06.2009 13:46
IP: 92.113.233.---
Кароче, скліхасовські, слухайте но сюди і уважно собі на вус мотайте.
Будь-яка тварюка, яка буде намагтись позбавити мене права обирати президента, парламент, депутатів місцевих рад чи намагатиметься обмежити свободу слова, совісті, зібрань та інші громадські свободи, гарантовані, як Конституцією України так і Декларацією прав людини – буде знищена. Причому знищена не в політичному чи якомусь іншому значення цього слова, а в прямому значенні – знищена фізично. Це моє Святе првао знищувати будь-кого, хто зазіхає на мої права і свободи. Причому вас, юльконутих послідовників Косатої Курви, буду знищувати з особливою жорстокістю, як тих хто зрадив довіру, зрадив клятві, яку давав перед виборцями.
Так що Вам пане Уколов, краще не статті на УП із виправданням обмеження прав виборців писати, а подбати про заповіт, хоча думаю. що все майно, все непосильно нажите депутатами-заколотниками, перейде у власність держави не дивлячись на заповіти. Ідіть краще обирайте собі каштан на Хрещатику.
zuof8 _ 02.06.2009 13:38
IP: 194.88.152.---
- Неужели нет ни одного, даже гипотетического варианта, при котором БЮТ будет сотрудничать с партией Януковича?

- Ни одного варианта нет. Никаких коалиций с Януковичем, который является моим главным оппонентом не только на этих выборах, а в принципе. Руководящее ядро Партии регионов – это один из самых мощных кланов, который стремится использовать власть для увеличения капитала. Эта партия – хрестоматийное слияние бизнеса и политики, и после ее победы государство будет работать на принципах одной большой корпорации, в которой исполнительная власть, суд, СМИ будут отдельными частичками одного большого механизма, от которого обычным людям ничего не достанется. Мы же исповедуем абсолютно противоположные философию и идеологию. http://www.tymoshenko.com.ua/ukr/exclusive/interview/2994/

То що ж сповідує Ваша партія і Ви, пане Уколов? Де Ваші принципи?
zuof8 _ 02.06.2009 13:34
IP: 194.88.152.---
- Если БЮТ и "Наша Украина" все же не договорятся и в парламенте будет сформировано так называемое "оранжево-голубое" большинство на базе "Нашей Украины" и Партии регионов, что, кстати, и прогнозируют политологи, какими будут дальнейшие шаги вашей политической силы?

- Вступить можно во что угодно. Многие политики не смотрят, куда они вступают. Мы такого делать не будем. Подобное большинство будет напоминать большинство времен Кучмы: когда у людей было ощущение стабильности, но они все равно были не довольны жизнью. Находиться в составе политического треугольника вместе с Ющенко и Януковичем невозможно, потому что он не стал бы треугольником политического взаимопонимания, политической любви и стабильности. Это был бы Бермудский треугольник, в котором затерялись бы перспективы Украины. И не нужно говорить, что такое объединение стало бы объединением востока и запада. Это будет объединением кланов, их собственности и ресурсов. http://www.tymoshenko.com.ua/ukr/exclusive/interview/2994/
diduhan _ 02.06.2009 13:29
IP: 77.242.163.---
Вітьог, все ж таки розкажи нам ботам про скажені підступи укрправди, сірожи та наливайченка, які хочуть заставити нас думати, що бют має штат каментаторів. чи ще нема правдоподібної версії, як це камєнти шли з домену бютівського? ви там пошукайте – може в вас шпійони?

ви ж тут всіх звинувачували в проплаченності... так люди, не приведи господи, можуть подумати, що вітьог уколов – ліцемір. однією рукою ганьбить недобросовісних каментаторів, а іншої наймає власних.

мені прямо моторошно стається... так же можуть й в щирості вашего коаліційного пафосу усомнитися...
Vlad_iz_Kharkova _ 02.06.2009 13:25
IP: 195.26.93.---
Віктор Уколов:
Ну та нам своєх робить. Ми переконані, що діємо в інтересах країни, а на анонімки не звертаємо уваги:-)
Замечательно. Вождица оценит эту фразу и продержит в штабе лишнюю неделю.
В конце концов выкинет, г-н Уколов. Вы даже не в своих инетерсах это делаете. Вы надеетесь, что схватили Бога за бороду, что на ближайшие 20 лет при Вождице будете на должности? Все так думали, г-н Уколов. Вы, конечно, достаточно гибки и колеблетесь уверенно с Генеральной линией. Но этого недостаточно, почитайте историю.
Otakoi _ 02.06.2009 13:20
IP: 193.194.132.---
Прочитав і згадав приспів із однієї пісні: "Пуля-дура, научи меня жить, агитатор научи меня думать". Знаєш, Уколов, що саме огидне в вашому шапіто? Час збігає, а прірва між слугами народу та носієм влади росте. Вивіски на конторах змінюються, а нрави і мєтоди всьо тє же. І люди для вас електорат, або, як каже пані Монтян, лохторат. І мізки людські – полігон, а не інструмент усвідомлення. Передвиборчі кліше і гасла – це якраз те, що робить мозок полігоном, на якому легко позмагатись в ораторському мистецтві з опонентами.
Цитата:
"Західній Україні потрібен Рінат Ахметов, Борис Колесніков, Віктор Пінчук без огляду на їхню національність або мову спілкування." Це що – аутотренінг чи подобострастіє?
Колись країні був потрібен Литвин, той самий, що не лише спікер, а й генерал-академік. Країна виявилась дещо розумнішою, ніж він гадав.
Важко розлучатись з владою, але, гадаю, невдовзі і твоїм патронам, і тому, проти кого вони "дружать" доведеться дещо неочікувано прозріти.
Maugli_ _ 02.06.2009 13:14
IP: 193.111.173.---
Vengy:
Все будет зависеть только от политиков и преслудуемой ими цели... Если БЮТ и "Регионы" объединяться действительно с целью вывести страну из кризиса, то все будет в шоколаде...[/quote]
Навіть не смішно.

Мета "ширки" проста і зрозуміла: дати залишитись при владі тим, хто знаходиться біля неї зараз. Зробити, як у Росії. Ми, українські виборці, надто непередбачувані. Ми можемо і не проголосовувати за зрадників та брехунів, нас важко враховувати у багаторічних планах по розподілу та "розпілу" країни. Тому нас слід позбавити права обирати собі владу. Що і пробують зробити. Від ПР я іншого і не чекав. А от вчинок БЮТу... Дуже шкода. Але нічого. Ще деякі маски знято – це вже добре.
Vengy _ 02.06.2009 13:02
IP: 93.73.255.---
Все будет зависеть только от политиков и преслудуемой ими цели... Если БЮТ и "Регионы" объединяться действительно с целью вывести страну из кризиса, то все будет в шоколаде... Если же с целью "кто-кого" – естественно ничего доброго из этого не получится, и будет только хуже!!!!!!
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter