Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

''Фірташович проти Фірташенюка'' – сьогодні вийшло моє інтерв''ю у газеті ''Експрес''.

11 червня 2009, 10:46

Передруковую його повністю у блозі, бо газета, на жаль, не дає можливості почути цікаві думки читачів. Але "постійних читачів блогу на ставці" прошу не напружуватися, я ваші відгуки давно не читаю:-)

Народний депутат Віктор Уколов – один з тих, хто наважувався відкрито обстоювати необхідність об'єднання найбільших фракцій Верховної Ради. Чи змінилися його погляди тепер, після того, як лідер Партії регіонів публічно відмовився від переговорів? Чи наважиться він захищати непопулярну ідею об'єднання після настільки гучного фіаско? Експрес вирішив завдати питання політику безпосередньо.

- Після публічної відмови Януковича, Ви і надалі дотримуєтесь думки, що мегакоаліцію потрібно було створити?

- Я ніколи не відмовляюсь від своїх поглядів через зміну політичної кон'юнктури. Тому і зараз вважаю, що країну потрібно рятувати. Ми перебуваємо не просто перед викликами світової фінансової кризи, ми маємо агресивних сусідів, чиї політичні та економічні інтереси не завжди співпадають з інтересами Української держави. Це об'єктивна реальність. Ті, хто діють в інтересах Росії, мають тільки вітати територіально-політичні розколи всередині України. Ще древні римляни казали – DIVIDE ET IMPER, тобто "розподіляй і володій". В сучасній енциклопедії вважають, що цей вислів описує принцип управління або впливу, до якого часто вдаються уряди держав, що хочуть підпорядкувати або захопити сусідів. Особливо у випадку, якщо сусідня держава складається з різнорідних частин. Римляни вважали, що найкращий спосіб захопити таку державу – розпалити ворожнечу між її частинами.

- Перепрошую, але Росія ніби не збирається нападати на Україну?

- Не треба намагатися примітизувати ситуацію. Росія справді не збирається на нас нападати за допомогою війська, але Росія має в Україні свої інтереси. Російський бізнес інвестував не одну сотню мільйонів доларів в українські підприємства, Газпром зацікавлений отримати доступ до української ГТС і тим самим зменшити свої витрати на транзит. Зрештою, російські націоналісти прекрасно розуміють обтяжливість включення до РФ таких депресивних регіонів, як український Донбас, але мати маріонетковий уряд у Києві, а на гірший випадок у Донецьку – вони б не відмовились. Тож для мене абсолютно очевидно, що припинення чвар між українцями було не в інтересах Росії. Зрозуміло, що найлегше сіяти розбрат чужими руками – тобто за рахунок українських олігархічних груп, яких уряд Тимошенко позбавив доступу до українського бюджету.

- Ви маєте на увазі РосУкрЕнерго?

- Я не хотів би, щоби моя улюблена україномовна газета, яку я вже не перший рік передплачую в Києві, отримала багатомільйонні позови від здібних та високооплачуваних адвокатів. У мене все ж таки, на відміну від "Експресу", є депутатський імунітет. Просто, повірте на слові, що сучасна ситуація, коли в Україні вже який рік існує політична партія, яку підтримують у чітко визначеному Південно-Східному регіоні, така ситуація є загрозливою і нездоровою для національної безпеки.

- І основний мотив Ваших дій – об'єднання України?

- Це одна ж важливих цілей у політичному плані. Але були й інші проблеми. Понад 300 антикризових законів уряду, які "зависли" у Верховній Раді. Постійний саботаж урядових рішень на рівні частини губернаторів областей. Конфлікт повноважень Прем'єра та Президента. Політичне протистояння на два фронти: Президент проти Уряду, та Опозиція проти Уряду та Президента. Зрештою, вибори нового Президента без внесення змін до Конституції ці конфлікти не вирішать.

- Ваші опоненти закидають вам кулуарність підпільних домовленостей. Усунення громадськості від обговорення пропонованих рішень.

- Громадськість просто не дочекалася відкритого обговорення. Публічний процес був обірваний на другий день після його початку у партійних фракціях – обірваний через заяву Віктора Януковича. Ще до того опоненти єднання створили довкола процесу змін Конституції туманну завісу недобросовісної реклами і чорного піару. Наприклад, будь-який уважний спостерігач не міг не помітити ексклюзивну телепрограму Шустер-Live, де взяла участь Юлія Тимошенко 19 грудня 2008 року. Такі програми є ключовими для висловлення поглядів політиків рівня керівників держави і бувають нечасто. Ще тоді вона чітко і недвозначно заявила, що переговорний процес з ПР восени минулого року був зірваний через маломотивовану вимогу Януковича обирати президента у Верховній Раді. Таким чином БЮТ відпочатку був проти виборів Президента в Раді, як і проти пролонгації депутатських повноважень

- Чому ж тоді Юлія Тимошенко не підтвердила цих позицій, коли лунали звинувачення?

- Тому, що це знову зірвало б переговорний процес. Цього й добивалися опоненти об'єднання країни. Зрештою, так і сталося, бо більшість присутніх на засіданні фракції БЮТ у п'ятницю категорично висловилися проти обрання Президента у Верховній Раді. Крім того Тимошенко, навіть не виносячи на обговорення, відкинула останню вимогу Віктора Януковича – збільшення вікового цензу для кандидатів у Президенти до 50 років. Адже такий хід залишив би поза кампанією і Юлію Тимошенко, і Арсенія Яценюка, гарантувавши Віктору Януковичу безумовне обрання.

- Якщо припустити, що ситуація була повністю режисована, якою є мета таких режисерів?

- Ну це якраз очевидно. Мета антиукраїнських політтехнологів – вивести у другий тур президентських виборів Фірташовича проти Фірташенюка. Про людське око, Фірташенюк поборсається і почесно програє Фірташовичу. Фінансовий корінь цих політиків виграє однаково. Крім того, Фірташенюк, програвши вибори президентські, отримає блискучу рекламу та перспективу на перемогу у наступних вже парламентських виборах. І знову ж таки олігархічна група тісно пов'язана із російським виробником газу буде задоволена.

- А якби повернути час на рік...

- Чи спробували б ми об'єднати Україну знову? Безумовно спробували б. Бо ми патріоти нашої країни, а бути патріотом – це завжди нелегко. Але зрештою ми переможемо, бо це потрібно Україні.

powered by lun.ua
Коментарі — 200
шапка _ 18.06.2009 13:05
IP: 82.207.94.---
Якби повернути час – Тимошенко треба було йти окремо на вибори і вже б все було гаразд.
шапка _ 18.06.2009 13:04
IP: 82.207.94.---
сьогодні багато різної інформації, але Уколову можна довірятийте, читайте дорогенькі.
шапка _ 18.06.2009 13:03
IP: 82.207.94.---
хоті українські хоть антиукраїні політтехнологи, а ми – український народ знаємл що голосуємо за Тимошенко
шапка _ 18.06.2009 13:02
IP: 82.207.94.---
Сьогодні по тихеньку всі розуміють хто є хто, і народ прийме вірне рішення на виборах.
шапка _ 18.06.2009 12:57
IP: 82.207.94.---
як його не називай – він ввсеодно це Яценюк. і він нам не потрібен.
deleted _ 12.06.2009 16:17
IP: 91.124.65.---
Перш ніж виносити щось на всенародне обговорення треба це "щось" "матеріалізувати". Говорять зараз пор втаємничення процесу переговорів. Але це було по-перше заради того, щоб опоненти не перекручували факти і не подавали необ'єктивної інформації (хоча так воно і сталося) і по-друге – це була підготовка проекту тих змін які планувалися і у адекватному вигляді мали податися на суспільне обговорення.
be_U _ 12.06.2009 16:13
IP: 91.124.102.---
Проросійський вплив на українську політику завжди був надто явним, щоб про нього не говорити. І явне те, що рука Москви сягнула й до спроби обєднати нашу політику. Адже консолідована українська влада їй не до смаку!
big_girl _ 12.06.2009 13:04
IP: 91.195.156.---
пергамент:
Через те, що людям надається перекручена інформація має місце необ'єктивне сприйняття ними того, що відбувалося. Опоненти трактували і продовжують трактувати спробу обєднання як зраду, одягаючи на себе маску супермена, який врятує країну. Взяти хоча б "спекуляції" з виборами президента. Я нічого поганого у парламентських виборах президента не бачу – бо мені це право не потрібно з огляду на попередніх президентів і їх роль у розвитку країни. я готова це право віддати заради того, щоб влада і об'єднана політика могли гарантувати мені інші права та задовольняти інші мої інтереси!
big_girl _ 12.06.2009 12:57
IP: 91.195.156.---
Тень_Отца:
Обговорювати це вже немає сенсу. Адже шанс втрачений і і ще раз ставати на ті ж самі граблі Тимошенко не варто. Янукович показав свою нездатність до конструктивного діалогу та спільної відповідальності за зміни, які мали бути втілені об'єднаною коаліцією.
big_girl _ 12.06.2009 11:30
IP: 91.195.156.---
Широка коаліція це єдиний шанс обєднати різні кінці політики в єдиний вузол, за допомогою якого була можливість впровадити антикризові законопроекти і програми, які через протистояння політ сил не знаходять шляхів реалізації! Чому це ніхто не розуміє? Відкидайте свої погляди на те, хто кращий, а хто гірший. Якщо виникло рішення обєднатися і консолідувати свої зусилля – значить совість у наших політиків ще не втрачена! Зате втрачений цей шанс. Задумайтеся, що краще? Залишитися на тому самому місці з усіма цими політичними баталіями, чи відмовившись від амбіцій дозволити втілити план обєднання і змін до Конституції, які по суті – несуть зміни на краще. Принаймні викорінюють ті "занози" які дають підґрунтя для взаємо протистояння між нашими владними органами...
diduhan _ 12.06.2009 00:26
IP: 77.242.163.---
вітьог, "рви нирки, вони горітимуть":)
Генератор _ 11.06.2009 23:00
IP: 95.133.125.---
Віктор Уколов:
Дивлюсь дуже щире і аргументоване інтерв"ю Тимошенко на 5-ому каналі. Пропоную подивитися всім.
Насмішив...
diduhan _ 11.06.2009 22:49
IP: 77.242.163.---
оце кушнірук неанонімно питає мєдвєдєва, а я спитаю вітьог тебе http://kirovograd.proua.com/news/2009/06/10/155137.html
чи то проінформую про черговий підступ ворогів стабільності та подолання світової кризи.
з анонімним прівєтом,
diduhan
p.s. а шо там за порнограхвію ви сьодні прийняли про порнограхвію? чи ти на роботу не ходив? був зайнятий рятуванням країни?
Віктор Уколов _ 11.06.2009 21:37
IP: 93.183.243.---
Nelli, забув дописати – при цьому Ви брешете анонімно. Тобто Ви не лише брехлива, але ще й вкрай боязлива істота. Мені Вас щиро жаль.
Віктор Уколов _ 11.06.2009 21:35
IP: 93.183.243.---
Nelli
Перепрошую, але ж Ви пишете про себе – саме Ви брешете у блогах УП вже багато років. Невже Ви думаєте ще когось обдурити після стількох років брехні?
NELLI _ 11.06.2009 21:24
IP: 77.123.111.---
Віктор Уколов _ 11.06.2009 21:13
Не веселите щирістю от Тимошенко. Не может быть искренним человек, постоянно врущий с экранов ТВ и консультант у которого Виктор Медведчук. Точно также, как ивы своей ложью заработали место в этом сборище под названием БЮТ. Интересно, когда вы начнете стыдиться того, что имели отношения ко всем провокациям в стране, начиная с 2004 года, разрушая страну, уничтожая мораль и, ставя во главу угла ложь и покупку-продажу.
NELLI _ 11.06.2009 21:19
IP: 77.123.111.---
Игрек-минус
"Меня всегда настораживало"
Привыкли подозревать, бояться...
Психологи удтверждают, что любой человек видит в другом то – с чем знаком, что пережил сам и чем сам занимается.
Спасибо, что так откровенно о себе рассказываете.
Правильно говорите, что время не то, поэтому и не получилось совершить переворот. Восстали и журналисты и такие комментарии я встречала впервые. Слава Богу, что Майдан все-таки научил людей. И 5 лет президенства Ющенко не прошли даром. Украина возрождается вопреки медведчукам и тимошенкам. Свобода есть и за нее надо бороться.
Віктор Уколов _ 11.06.2009 21:13
IP: 93.183.243.---
Дивлюсь дуже щире і аргументоване інтерв"ю Тимошенко на 5-ому каналі. Пропоную подивитися всім.
Игрек-минус _ 11.06.2009 18:50
IP: 85.90.202.---
NELLI _ 11.06.2009 16:03 "...лишить нас права избирать – до этого не додумался ни Сталин, ни Брежнев..."

Мадам – это фурор, без скидок!
Вы слышите, как кремлёвские вожди после вашего комментария от радости в гробах рыдают?
Это же надо – сторонники Гаранта палачей считают демократами!!!
Великий Джо оказывается себя "избирал" на свободных выборах!
А Брежнев – это вообще гигант демократии!

Меня всегда в ваших комментариях что-то настораживало, какие-то знакомые "мотивы"...

Теперь всё стало на свои места.
Это же патентованный стиль партийных пропагандистов или полковых замполитов – та же безапеляционность, те же приёмы навешивать оппонентам ярлыки, тот же нахрапистый метод оболгать...

Но время уже не то, Нинель – вашему Мессии и его "побратимам" Фірташовичам и Фірташенюкам уже не поможет даже Джухашвили с Брежневым...
гамильтон _ 11.06.2009 18:38
IP: 193.33.49.---
гамильтон:
Мсье Уколов _______ ну что вы все так привязались к Фирташу, гаранту, а теперь и к Яценюку? Вы в упор не хотите замечать коррупционные оборудки своей бАгини и ее соратников, память отшибло вам всем о первой крупной афере на газовом рынке – ЕЭСУ, о юлиных взятках МО РФ (генералов-то посадили), о коррупционерах и рейдерах в ее рядах, о том, кто кормиться из госкорыта в период кризиса не без ее помощи? Мы не дауны и не быдло, чтобы этого не видеть и не понимать. Хотя ЮВТ и ее обслуге, в т.ч. и вам, таковыми хотелось бы видеть украинский народ. Мы вашим помоям, бесдоказательным ежедневным обвинениям в адрес юлиных врагов, вашему наглому вранью и популизму уже НЕ ВЕРИМ. Поищите для своей геббпропаганды иную фишку, или иной народ – где-нибудь подальше (куда вам всем и дорога)
Винстон _ 11.06.2009 17:54
IP: 80.91.190.---
Фирташенюк иФирташович это две "звезды". Но вот только одна еще не взошла, а другаю уже упала. Конечно повоевать они могут, но победа будет не за ними
молот _ 11.06.2009 17:49
IP: 80.91.190.---
Я ніколи не відмовляюсь від своїх поглядів через зміну політичної кон'юнктури. Тому і зараз вважаю, що країну потрібно рятувати

Я також переконаний, що в країні щось потрібно змінювати і нарешті заводити цей застояний уже парламент. "Ширка" могла б його струснути
Шуз _ 11.06.2009 17:13
IP: 80.91.190.---
Шарик _
Так ви кажете, потрібно шурупати. А що ж було зроблено урядом Єханурова та урядом Януковича для розвитку того самого свинарства в Україні?
Пам"ятається мені, що при Тимошенко міністерством аграрної політики, яким керував у той час Баранівський активним темпом розростались свинокомплекси і переймалась Датська технологія виробництва свиней. А потім той же самий Єхануров,а вже далі і Янукович просто поставили на комплексах зрест.
Шуз _ 11.06.2009 17:06
IP: 80.91.190.---
тимутин
Та тому що не Балога. Балога навіть будучи головою СП не займався платниками за коменти. Все лежало на плечах Кислинського. От куди ідуть чесно сплачені громадянами податки
Тень_Отца _ 11.06.2009 17:00
IP: 193.238.110.---
Своим отказом Янукович показал, что он не хочет работать на страну, а власть ему нужна лишь для того, чтобы иметь возможность устроить деребан.
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter