26 червня 2009, 12:56

Вимагаю справжньої недоторканності! Для журналістів.

Сподіваюсь останні ганебні випадки нападів на відеогрупи СТБ та продюсерського центру "Закрита зона" під час виконання ними професійних обов'язків зможе помітити Прокуратура Києва? Якщо Прокурору буде здаватися, що в них немає складу злочину, я готовий зібрати підписи під колективним запитом на його адресу серед депутатів усіх фракцій.

Відновлення публічних дискусій щодо необхідності скасування депутатської недоторканності навіяло одну цікаву ідею, яку я хочу обговорити з громадськістю.

Я є переконаним прихильником скасування недоторканності для народних депутатів. Йдучи на політичну роботу кожен з нас має усвідомлювати всі загрози і небезпеки такого шляху. І одна з таких небезпек, можливість постраждати через свої політичні погляди і заяви. На мій погляд, ті, хто боїться, не повинні наближатися до політики взагалі, бо бути політиком це не привілей – це обов'язки, а в нашій країні ще й покута.

Але журналісти під час виконання своїх професійних обов'язків працюють для суспільства так само, як і політики. Однак на мій погляд, на відміну від політиків, недоторканність їм потрібна на порядок більше.

Юридична недоторканність для журналістів допомогла б їм більш якісно виконувати свої обов'язки і не ставати жертвами нападів та юридичного переслідування за свою роботу.

Скептикам та опонентам маю сказати, що немає жодного значення чи існують подібні закони у країнах Європи. У ЄС не нападають на знімальні групи і не вбивають журналістів, принаймні настільки часто, як це відбувалось у нас.

Що думає громада? Чи потрібно підготувати такий законопроект?