26 вересня 2009, 16:35

Як Арсенія "примусили" дозволити видавати валютні кредити

Вчергове вражений флюгеризмом смугастого хамелеона Арсенія. І не хотів писати, та його газету тицьнули в руки на виході із метро. Цього разу "рятівник" дає поради як врятувати українську гривню і з першої ж сторінки починає безсоромно брехати.

Цитую: "Банки роздавали кредити у євро та доларах, а люди купували на них товари іноземного виробництва. Так ми допомагали розвиватися іншим країнам..." Далі Арсеній просто палає праведним гнівом на ті уряди, які дозволили роздавати валютні кредити.

Ну що ж, – подумав я, – рукописи не горять, а Постанови Національного банку тим більше. Короткий пошук по базі нормативних актів і я з'ясовую, що дозвіл комерційним банкам роздавати кредити у валюті надав Національний банк України Постановою N55 від 12 лютого 2003 року.

Пікантність ситуації в тому, що теперішній гнівний звинувачував Арсеній на той час працював першим заступником голови НБУ Сергія Тигіпка і обов'язково мав погоджувати це рішення. Втім, Арсеній не зробив би такої швидкої кар'єри якби не умів погоджуватися з начальством.

Це тепер, завдяки його газеті, ми дізналися, що насправді він думає про валютні кредити і як він це засуджує. Напевне тоді він лише догідливо усміхався, радісно протирав окуляри і візував таке огидне для нього рішення.

Постанова Національний банк України N 55, 12.02.2003,

Про внесення змін до окремих нормативно-правових актів Національного банку України

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

12.02.2003 N 55

Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 лютого 2003 р.за N 126/7447

Про внесення змін до окремих нормативно-правових актів Національного банку України

(Із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 492 від 12.11.2003)

Відповідно до статей 30 та 44 Закону України "Про Національний банк України", статті 11 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" та з метою подальшої лібералізації міжбанківського валютного ринку України Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Зміни до:

1.1. Положення про порядок реєстрації договорів, які передбачають виконання резидентами боргових зобов'язань перед нерезидентами за залученими від нерезидентів кредитами, позиками в іноземній валюті, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 22.12.99 N 602 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2000 за N 15/4236 (зі змінами), що додаються.

1.2. Переліку і тарифів на послугу за надання ліцензій (дозволів) на здійснення банківських операцій, операцій з валютними цінностями та інші послуги, що надаються установами та територіальними управліннями Національного банку України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 08.08.2000 N 311 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 14.09.2000 за N 608/4829 (зі змінами), що додаються.

(Пункт 1.3 втратив чинність на підставі Постанови Національного банку N 492 від 12.11.2003)

2. Внести зміни:

2.1. Абзац сьомий пункту 2.2 глави 2 розділу III Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 28.08.2001 N 368 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26.09.2001 за N 841/6032 (зі змінами), виключити.

У зв'язку з цим абзац восьмий вважати абзацом сьомим.

2.2. У підпункті "а" пункту 2.13 Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 18.03.99 N 127 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 18.03.99 за N 171/3464 (зі змінами):

в абзаці другому слова " (юридичними особами, а також фізичними особами – суб'єктами підприємницької діяльності) " виключити;

речення друге абзацу дев'ятого викласти в такій редакції:

"За кредитами, залученими уповноваженими банками (які мають письмовий дозвіл Національного банку України на право здійснення операцій із залучення та розміщення іноземної валюти на міжнародних ринках) від нерезидентів, цю відмітку проставляє банк, який купив іноземну валюту, на оригіналі кредитного договору, що зберігається в банку-позичальнику".

3. Департаменту валютного регулювання (С.О. Яременко) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома Операційного та територіальних управлінь Національного банку України та банків для керівництва і використання в роботі, а банкам – до відома їх клієнтів.

4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Департамент валютного регулювання (С.О. Яременко).

5. Постанова набирає чинності через 10 днів після її державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Голова С.Л.Тігіпко

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України17 лютого 2003 р.за N 126/7447

______________________________________________________________________

А ось, що розповідав Тигіпко, роз'яснюючи нововведення журналістам:

Нові полегшення від НБУ

14 березня 2003 р.

http://postup.brama.com/usual.php?what=8266

Після деякого затишшя Сергій Тигипко за останні дні розвинув бурхливу діяльність на інформаційному полі, оприлюднюючи нові ініціативи та рішення Національного банку України. Учора НБУ повідомив про свою нову законодавчу ініціативу – поправки до закону "Про банки і банківську діяльність", що стосуються охорони.

Нацбанк пропонує дати змогу комерційним банкам створювати власні охоронні підрозділи, озброєні автоматичною та напівавтоматичною зброєю. Необхідність ухвалення цього законопроекту пояснюється витратами банків на

Також НБУ дозволив комерційним банкам видавати фізичним особам кредити в іноземній валюті. Скасовано вимогу, що зобов'язує банки видавати громадянам виключно споживчі кредити.

"Ми зняли цільове використання кредиту як обов'язкову умову... Якщо їх влаштовує застава, то куди хоче ця людина витрачати гроші – це питання того, хто бере кредит", – сказав голова НБУ. Крім того,

НБУ скасував вимогу, що зобов'язує банки приймати рішення про видання кредиту фізичні особі на нараді кредитного комітету, дозволивши приймати рішення кредитним менеджерам банку. Це повинно спростити процедуру отримання кредитів, та й відсотки на валютні кредити значно нижчі, ніж на гривневі.