Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Вибори на лайні – приведуть влади лайнового президента.

15 жовтня 2009, 02:04

Я покинув Київ. Сиджу у глухому селі і намагаюсь зрозуміти, де була моя помилка...

Насамперед не для виправдання, а заради справедливості: по-перше, єдиний і останній раз на території Артеку, як і в Криму я був у 1993 році, за 4 роки до народження першої дитини Дмитра П; по-друге, я навіть не знаю як його діти виглядають не на фото, бо єдиний раз бачив старшого ще в пелюшках в 1998 році, а молодшу доньку не бачив взагалі ніколи в житті.

Дмитро – мій старий інститутський знайомий по Українській Студентській Спілці. Відповідно, всі УССівці в політиці в меншому або більшому ступені з ним знайомі також. Адже саме Дмитро П та Микола П свого часу створили єдину в Україні сатиричну політичну організацію "Лучі Чучхе". До останнього часу обоє працювали кореспонентами. Дмитро на телеканалі, а Микола – в газеті.

Тим не менше, останній раз в неофіційній обстановці ми бачились з Дмитром та Оленою у 1998 році у них вдома. Відтоді всі контакти були по телефону і суто офіційні – як правило він домовлявся про інтерв"ю того або іншого депутата.

Олену, його дружину, я добре знаю хоча б тому, що у 1993 році був свідком на їхньому весіллі, а пізніше вони обоє працювали в мому інформаційному агентстві до 1995 року. Тоді вони були чудовою парою.

Тому дзвінок Дмитра 10 травня 2009 року пролунав, як грім серед ясного неба – він попросив терміново побачитись і пояснив, що розлучається. На зустріч він прийшов подавлений, ліва рука висіла нерухомо. На ній були численні поперечні порізи – Дмитро двічі намагався покінчити з собою і в результаті перерізав головний нерв, тому рука майже не рухалася.

За його версією дружина зайшла йому "заміну" і вимагала розлучення, а він хотів вберегти сім"ю. Тому, нібито, Олена, караючи його за непоступливість, звинуватила у згвалтуванні власної дитини, але міліція не повірила, бо не було доказів.

Пізніше, аналізуючи інформацію Дмитра П, я помічав, що багато зі сказаного ним виглядало малоймовірно, але тоді, у травні, ми були вражені безглуздістю ситуації і цією повислою нерухомо скаліченою рукою.

Дмитро розповів, що звернувся до адвоката Едуарда Багірова. За словами Дмитра (одразу перепрошую пана Багірова, що може розголошую якусь його таємницю, але це не більше, ніж заява Дмитра), нібито Багіров запросив за свої послуги 10 000 доларів і Дмитро погодився, хоч таких грошей не мав.

Звичайно він прийшов до мене за грошима і це нормально, бо як народний депутат я щомісяця маю 17 000 грн на допомогу людям, які, до речі, витрачаю, часто перевищуючи цей ліміт за рахунок своєї зарплати. Однак дати йому 10 000 доларів не міг навіть я, тому дав тільки 2000. Дмитро передав їх адвокату і начебто всі заспокоїлися.

Я не хочу розповідати про постійні дзвінки Дмитра протягом літа, від яких згодом вже хотілося заховатися, але ми розуміли, що треба піднімати трубку, бо людина в біді, бо, за його словами, він любить Олену і щиро вражений її звинуваченнями. Якщо він і брехав, то робив це дуже переконливо.

Якраз у серпні, коли мені вдалося вирватися на 7 днів у відпустку, знову передзвонив Дмитро. Він плакав – його забирала міліція, яка таки порушила кримінальну справу. Не зважаючи на його слізні прохання, я категорично відмовився кудись дзвонити і запитав де ж оплачений мною адвокат пана Багірова. Дмитро відповів, що адвокат відмовився від його захисту. Тоді я попросив вже свого знайомого – професійного адвоката у кримінальних справах Михайла Квашу, підписати з Дмитром угоду про захист і дізнатися, що примусило адвокатів Багірова передумати.

Те, що я почув від Михайла Кваші, повернувшись до Києва, викликало у мене і всіх наших знайомих справжній шок – на думку адвоката докази були неспростовні. Підробити їх можливо, але таку підробку легко виявити, тому ніхто б не ризикував. Кваша категорично відмовився від захисту Дмитра. Заплативши йому підвищений гонорар, я підтримав його рішення і попросив передати постраждалій мої щирі співчуття.

Дмитра продовжували утримувати під вартою і до мене почала телефонувати його мама, але, на жаль, я сказав їй, що нічим не можу допомогти.

Наразі я бажаю Дмитрові тільки одного – справедливого суду і справедливого покарання.

В сухому залишку, моя участь у справі Дмитра принесла мені матеріальні збитки 2600 доларів та величезне розчарування в людях – я не можу повірити, що ця людина могла піти на такий злочин!

Втім, я не бачу, що я міг зробити інакше – хіба передзвонити до Олени. В іншому моя совість чиста – я давав гроші не на хабарі, не тиснув на слідство, я оплатив адвоката і домовився з лікарем про операцію по зшиванню нерва на його лівій руці.

Політичні ігриська Партії регіонів та їхніх приспішників почалися вже після моєї відмови допомагати Дмитрові, коли він потрапив за грати.

Раптово два тижня тому через знайомих на мене вийшли знайомі працівника СБУ, який нібито курує справу Дмитра. Вони запропонували посередництво щоб домовитися, тобто дати хабар за те, щоб Партія регіонів, яка на той час вже мала всю інформацію, не називала моє ім"я.

Зрозуміло, що це була пастка – не називати моє ім"я ПРівці не могли, бо тоді навіщо їм цей скандал здався у політичному плані. Спроба дати СБУ хабара стала б повідком, яким мене б тримали на прив"язі як і багатьох політиків, на яких є якийсь таємний "компромат". Тому я категорично відмовився "домовлятися". Тим більше, що і тоді і тепер, я повністю переконаний, що не зробив нічого злого і антизаконного.

Регіонали продовжуватимуть розкручувати скандал і я нічого не можу вдіяти, щоб зупинити цей дев"ятий вал брехні, – тому я припиняю свою участь в українській політиці до кінця виборчої кампанії. Я не хочу, щоб моя заплямована їхньою брехнею репутація, псувала репутацію мого кандидата у Президенти. В одному вони досягли цілі, вибили мене як організатора реклами з кампанії.

Однак проблема є набагато більша, ніж мої особисті незручності і мої репутаційні втрати.

Панове журналісти – у нас на очах профанується сама ідея виборчої кампанії. Тільки задумайтеся – ми обираємо ПРЕЗИДЕНТА держави, а замість програм розвитку країни і здобутків кандидатів у минулому, змушені пережовувати вигадане лайно, яке нам накидає Партія регіонів!

Зрозумійте – якщо ми оберемо Президента за принципом лайна – то він і буде лайном. Такою ж смердючою стане і наша майбутня держава.

Я переконаний, що як і в 2004 році журналісти можуть і повинні консолідуватися, щоб покласти край чорному піару і брехні. Я розумію, що є власники ЗМІ, але якщо весь колектив категорично відмовиться проширювати брехню – її не буде. У Януковича, Яценюка, Тигіпка і навіть Тимошенко, якщо вона опуститься до критиканства, треба запитувати – а що ВИ зробили шановний щоб того, що Ви критикуєте, не було.

Треба більш відповідально підходити до виборів – ми обираємо своє майбутнє і майбутнє наши дітей. Поширення вигаданих скандалів або пліток, на кшталт смакування національного походження кандидатів, призведе до вихолощення виборчої кампанії і до проблем з вибором взагалі.

І ще одне – я по доброму прошу колег, поставити цей матеріал на всі сайти, які розмістили про мене брехилве лайно. Я більше не є ціллю, бо не працюю у виборчому штабі. Знищуючи мене вигаданими плітками ви копаєте яму, в яку колись і самі можете потрапити. Найчастіше так і буває в житті.

powered by lun.ua
wheat _ 21.10.2009 22:31
IP: 87.244.131.---
Вот уколов и прокололся, сам сказал, кем они есть – название статьи
Milky_Man _ 19.10.2009 17:28
IP: 70.49.163.---
Unique:
Milky_Man _ 18.10.2009 23:13
Є речі, бидлу недоступні: це інтуїтивне відчуття міри, місця і часу, культура публічного спілкування із своїми писаними і неписаними правилами, морально-етичні принципи, норми, правила, загальноприйняті і загальновизнані, купити які неможливо, це не дипломи... Це – успадковується.
Але тільки від тверезих та розумних батьків, з якими вам якраз і не повезло...
Ось що вам – люмпену, бидлу тупорилому, яке давно вже окупувало "Українську Правду" як мухи купку лайна – недоступно, незрозуміло і не вкладається в мозочки, тому що така карма всіх дітей алкоголіків та проституток.
Але пропасть, бездонну і шириною в тисячоліття, між людьми шляхетними та відморозками, ні інквізиція, ні більшовички засипати не змогли і вже ніколи більше цього ніхто на планеті пробувати більше не буде.
Тому що ви є такі, як є, і можете тільки те, що можете.
Розмножуйтесь, потворки. Дешева робоча сила – наш резерв...
Посмеялся, спасибо!:)
llmmkk _ 19.10.2009 16:59
IP: 89.105.229.---
Fabien Campillo
llmmkk _ 19.10.2009 15:16
IP: 89.105.229.---
19.10.09 14:48 ___неровей
Гриценко – не проходной кандидат.
А премьер в своем лицемерии удержу не знает. И народ ей несет последнюю копеечку от большой любви, и интеллигенция подметные, пардон поддерживающие, письма шлет. Шас исчо чо-нить придумает, по просьбе трудящихся... Стыдно, девушка. (с)
Unique _ 19.10.2009 12:06
IP: 95.134.118.---
Milky_Man _ 18.10.2009 23:13
Є речі, бидлу недоступні: це інтуїтивне відчуття міри, місця і часу, культура публічного спілкування із своїми писаними і неписаними правилами, морально-етичні принципи, норми, правила, загальноприйняті і загальновизнані, купити які неможливо, це не дипломи... Це – успадковується.
Але тільки від тверезих та розумних батьків, з якими вам якраз і не повезло...
Ось що вам – люмпену, бидлу тупорилому, яке давно вже окупувало "Українську Правду" як мухи купку лайна – недоступно, незрозуміло і не вкладається в мозочки, тому що така карма всіх дітей алкоголіків та проституток.
Але пропасть, бездонну і шириною в тисячоліття, між людьми шляхетними та відморозками, ні інквізиція, ні більшовички засипати не змогли і вже ніколи більше цього ніхто на планеті пробувати більше не буде.
Тому що ви є такі, як є, і можете тільки те, що можете.
Розмножуйтесь, потворки. Дешева робоча сила – наш резерв...
Milky_Man _ 18.10.2009 23:13
IP: 66.49.238.---
Unique:
LESBI _ 18.10.2009 15:06

Приєднуюсь.
Ребята, штабисты БЮТ, ступайте на все четыре стороны! Только Вы не можете! Вам платят за то, чтобы вы тут писали комментарии из темников. Сейчас вы хотите разогнать людей, чтобы они не читали правду? Не хватает сил врать? Народ больше не верит в лапшичку про справедливые приговоры судов, которых надо ждать, про видео, которое надо ждать и вот тогда уже делать выводы, а пока молчать в тряпочку. А кто не будет молчать, то привлекут за недоброкачественную рекламу. Ога.:)
Unique _ 18.10.2009 22:59
IP: 95.134.118.---
LESBI _ 18.10.2009 15:06

Приєднуюсь.
У мене давно складається враження, що на "Правді", як на лайна купці, кучкуються-гуртуються одні відморозки слабоумні.
Хто відрізняється – банять.
На відміну від гавноїдів-гавнометателів та відвертих маразматиків...
Milky_Man _ 18.10.2009 22:15
IP: 66.49.238.---
inglorious:
Milky_Man:
я нічого не стверджую. Кажу лише, що до вироку суду ніхто не має права називати людину педофілом. Треба дочекатися закінчення розслідування. Не завжди і не все є таким, яким здається на перший погляд. Головне – не відключати критичне мислення, якщо воно, звісно, є. Подивіться серіал "Lie to Me" і зрозумієте, що я маю на увазі.
І якщо Ви, шановний, сидите тут за гроші, то не треба всіх судити по собі.
Мы всё ещё ждём приговора суда по Лозинскому. Ога. И верим, что раз не нашли видео из аэропорта Франкфурта, то всё, что написала Бильд и подтвердил прессекретарь полиции – неправда, а правда то, что рассказал Дятлов и Луценко (ну, хотя бы один из них).:) Да, и я не называю никого педофилом без решения суда, заметьте! Так что Вы мне зря это замечание делаете.:)
Сlever _ 18.10.2009 15:14
IP: 194.150.192.---
Меня просто убивает высказывания людей по поводу того, как мать не знала, что над ее детьми издеваются 3 года.

Вы что живете первый день на земле?

Никогда не слышали про сексуальные домогательства в отношении детей?

Не слышали о случаях, года отцы годами насилуют своих детей и жены или родственники, знакомые об этом ничего не знают?

Уважаемые неуки, зайдите на веб-сайт вкадре.ру (дочка веб-сайта Вконтакте) и поищите "малолетки", "pedo", 6yo", "7yo", "8yo"... Вы много узнаете, как некоторые изверги "любят" детей и делятся со своей "любовь" с другими уродами.

Я не хочу никого обвинять, но сели это правда в отношении нардепов, то извините, это уже через чур.
Мало того, что они нас грабят, отстреливают "бомжей", давят пешеходов, так они и за детей уже взялись.
Сlever _ 18.10.2009 14:52
IP: 194.150.192.---
Какой ужас.
Я только сей час прочитал ответ Уколова, хотя слежу за этим скандала с самого начала. теперь после всего прочитанного становиться однозначно ясно, что скандал с педофилией имеет под собой реальные основания.

Посудите сами, не дай бог Вас обвинили в растлении малолетнего (обращаю внимание, что между растлением и изнасилованием есть большая разница, которую журналисты не чувствуют), и вы, будучи на 100% уверенными в лживости этих утверждений откровенно всем об этом заявите, что это ложь. Но если у вас рыльцо в пушку, вы будете прятаться в "селе" и говорить про всемирный заговор против вас.

"За його версією дружина зайшла йому "заміну" і вимагала розлучення, а він хотів вберегти сім"ю. Тому, нібито, Олена, караючи його за непоступливість, звинуватила у згвалтуванні власної дитини, але міліція не повірила, бо не було доказів" – высказывания стоит много. Если муж не согласен на развод то идут в суд, а здесь малолетние дети, суд при разводе обязателен.
LESBI _ 18.10.2009 14:13
IP: 81.23.24.---
.

прив'язування детектора до вигадок про причетність депутатів ще більше переконує у тому, що це є брудний скандал, зрежисований під вибори.

отже, у цій абсурдній ситуації Тєрьохін повівся якнайкраще.

не кожна людина у критичні моменти свого життя може поводитись так, як цього очікують інші.

досить уявити себе, наприклад, за 5 хвилин до смерті і прорахувати свою поведінку та думки.

гадаю, дехто навіть відкине саму думку про таке уявлення.

тому перш, ніж радити комусь робити якісь дії, слід також думати.

.
Своя_Думка _ 18.10.2009 14:10
IP: 91.124.42.---
Прочитав ОПУС:

"Терьохін: Я готовий пройти поліграф у прямому ефірі"

Ніде не знайшов слів Терьохіна,
що він готовий пройти поліграф у прямому ефірі.

Ба, навіть, слів, що він готовий пройти поліграф.

Зате умов, попередніх, наступних, технічних...
Політик, мля! Ні додати, нв відняти!
БЮТівець на всі 100!

А вимога 4) – просто шедевр.

Далі ті ж дзвоники і калатальця.
Тіпа – ви, бидло, й так лопушня,
схаваєте, все, що ми, політики,
скажемо.

Хавайте самі!
Слобода _ 18.10.2009 11:44
IP: 93.81.13.---
"Вибори на лайні – приведуть влади лайнового президента."

Навіщо писати про майбутнє? Подивимося на попередні вибори і їх результат – усе збігається!
inglorious _ 18.10.2009 08:19
IP: 94.248.61.---
Milky_Man:
я нічого не стверджую. Кажу лише, що до вироку суду ніхто не має права називати людину педофілом. Треба дочекатися закінчення розслідування. Не завжди і не все є таким, яким здається на перший погляд. Головне – не відключати критичне мислення, якщо воно, звісно, є. Подивіться серіал "Lie to Me" і зрозумієте, що я маю на увазі.
І якщо Ви, шановний, сидите тут за гроші, то не треба всіх судити по собі.
Milky_Man _ 18.10.2009 08:14
IP: 66.49.238.---
А ещё нельзя верить прессекретарю немецкой полиции, надо ждать видео. Три промилле не было, значит всё остальное – неправда. Ога. И пипл всё схавает. Ребята, ну, доколе?!
inglorious _ 18.10.2009 08:14
IP: 94.248.61.---
я нікого не захищаю, але в цій темній історії є низка речей, які не можуть не насторожити. Зокрема, "дивовижна вчасність", з якою ця справа виплила, фігуранти, дуже й дуже неоднозначні... Наводить на думку, що комусь таки це вигідно. В будь-якому випадку, той (або ті), хто робив таке з дітьми, має бути покараний. Жорстоко покараний. Я не вірю просто, що мама 3 роки не знала. І що Монтян там розказувала в усіх своїх виступах (практично слово в слово, між іншим, якщо хтось не помітив) про миття у ванній, психологів і все таке. А якщо знала і стільки років закривала на це очі – посадити її за співучасть.
В Уколова і решти є вихід – подавати в суд за наклеп, якщо за 10 днів, виділених Президентом на розслідування, їм не буде пред"явлено офіційних звинувачень. В такому разі всі (тверезо мислячі) побачать, що це – справа суто політична, причому шита білими нитками. Жаль, що в нас наклепник не несе таке ж покарання, яке поніс би той, на кого зведено наклеп...
Milky_Man _ 18.10.2009 08:12
IP: 66.49.238.---
inglorious:
Мамуся сказала "Тебе ґвалтував татко", і дитина без задніх думок підтвердила.
Вы утверждаете, что дети говорят неправду? Результаты медицинского освидетельствования поддельные? Или Вы согласны, что кто-то всё-таки насиловал, но неизвестно кто и детям верить нельзя?:) Выскажите прямо свою мысль, а то вокруг да около – мама могла сказать, журналист с опытом (а если бы она уборщицей была, то Вы что сказали бы?). Дети описывают особенности тила насиловавших их дядей – мама описание велела выучить?:) До куда Вы дойдёте в своём оплаченом цинизме? Мочим маму и Монтян?:) Неужели совести нет? За деньги готовы и педофила отмазывать и на мать придумывать напраслину? Могу Вам пожелать, чтобы с Вами всё было не так, если вдруг что.
inglorious _ 18.10.2009 07:57
IP: 94.248.61.---
GANNA0:
А Я ХОЧУ СКАЗАТЬ, ЧТО ВСЕМ НУЖНО ПРОЙТИ НА ДЕТЕКТОР ЛЖИ И ВСЕ ВСТАНЕТ НА СВОИ МЕСТА!!! ДЕТИ-ЖЕ ПРОХОДИЛИ!!!! ТАК ЗАЧЕМ ПРЯТАТЬСЯ, ОПРАВДЫВАТЬСЯ И КОГО-ТО ОБВИНЯТЬ???? ДЕТЕКТОР ЛЖИ – ЕДИНСТВЕННЫЙ ВЫХОД)))))
По-перше, коли діти проходили тест на детекторі. імена жодного з депутатів не згадувалося. Імена виплили пізніше.
І взагалі, справа в тому, що поліграф – річ не така вже й досконала. Особливо коли йдеться про дітей. Адже детектор фіксує зміни мозкової активності в процесі відповідей на питання. А в такому віці (9 і 12 років) ще діє авторитетність і сліпа віра батькам. Мамуся сказала "Тебе ґвалтував татко", і дитина без задніх думок підтвердила. Крім того, "мамуся" – журналіст із досвідом, а отже, можна припустити, що як маніпулювати фактами, добре знає. Ну а на своїх дітей (які живуть з нею, а не з батьком, відповідно, знаходяться з Оленою в більш близьких стосунках, аніж із Полюховичем) важелі впливу знайти не так вже й складно.
GANNA0 _ 18.10.2009 01:22
IP: 92.112.16.---
А Я ХОЧУ СКАЗАТЬ, ЧТО ВСЕМ НУЖНО ПРОЙТИ НА ДЕТЕКТОР ЛЖИ И ВСЕ ВСТАНЕТ НА СВОИ МЕСТА!!! ДЕТИ-ЖЕ ПРОХОДИЛИ!!!! ТАК ЗАЧЕМ ПРЯТАТЬСЯ, ОПРАВДЫВАТЬСЯ И КОГО-ТО ОБВИНЯТЬ???? ДЕТЕКТОР ЛЖИ – ЕДИНСТВЕННЫЙ ВЫХОД)))))
OlehVn _ 18.10.2009 00:13
IP: 95.132.144.---
http://www.krizis.co.ua/
Milky_Man _ 17.10.2009 21:52
IP: 66.49.238.---
Объясните слудуещее:
1. Уколов сперва сказал, что знаком с П., как с журналистом, потому что тот со всеми парламентариями общается. А потом признал, что знаком с ним с 80-х и даже был свидетелем у него на свадьбе.
2. Он признал, что П. пришёл к нему за помощью и получил $2000 – на адвоката Багирова, когда у него есть свой адвокат – Кваша.
3. Он признал, что договаривался об операции на руке для П. и оплатил её.
4. Он признал, что, когда П. арестовывали, то он позвонил, именно, ему, чтобы он помог.
5. Он признал, что, когда П. посадили в СИЗО, его мать звонила ему с просьбой помочь.
6. Он признал, что П. много раз звонил ему. Как утверждает Уколов, с жалобами на супругу.
7. Уколов не хочет проходить публично полиграф, а переехал в какое-то село (по его словам), оставив работу в штабе Тимошенко в начале предвыборной кампании.
8.Его адвокат Кваша стал адвокатом П., поехал в СИЗО на встречу с ним, а затем сразу отказался быть его адвокатом.
9.Зачем Уколов менял фамилию на Ткачук?
koosss _ 17.10.2009 17:22
IP: 81.95.178.---
vse_dyzhe_prosto _ 17.10.2009 09:34
Адже у 88-89 роках цих тоді ще 18-20-22 річних хлопців з різних студентських рухів кегебісти і у ліси навпроти ночі вивозили – заставляли ями копати, і у СІЗО запроторювали, і регулярно у кабінет ректора на розмови із представниками органів тягали, і сліжка була, і різні провокації (у тому числі з валютою та сексуального характеру).

Насчет лесов и прочих ужасов – вранье. Слежка, допускаю, была, но наверняка по инерции. В конце 80х в Киеве властям было насрать на все "революционные" телодвижения. Я в 89м году, будучи школьником, вывешивал стенд с руховскими материалами в школе республиканского значения. Был только один разговор с директором, в духе – "нафига оно тебе надо". Да и УСС собирался в аудиториях красного корпуса, и Томенко был секретарем комсомола универа. Да и принципы у революционных студентов были разные, не всегда высокоморальные. Но Уколов был неплохим парнем, то, что сейчас происходит – ужасно, независимо от степени его вины.
_a67 _ 17.10.2009 16:55
IP: 89.252.62.---
Уколов, Ваша ошибка в том что вы решили поиграть в шахматы с гроссмейстером. Ну Вас и размазали по стенке. По приколу припечатов главного БЮТовского пиараста. Интересно до Вашей шефини уже дошло что надо тих сдрыстнуть, или ждет вторую часть марлезонского балета.
Ianku _ 17.10.2009 13:32
IP: 92.115.73.---
vse_dyzhe_prosto:
Да и еще сравнить на что тратил Омельченко, а ночто и кого Уколов.
luko _ 17.10.2009 13:28
IP: 93.127.101.---
otar _ 15.10.2009 07:42:
"Я вірю. Знаю Віктора віддалено (віртуально) кілька років і вважаю, що він не позбавлений ознак сумління і навряд чи міг робити те, що йому приписують. На жаль, з одного лайна (соцпартії) він свого часу переліз до іншого (тимошенкопартії). Сподіваюсь, цей випадок навчить його, що з політикою надалі краще не мати нічого спільного."

Отаре, може й віра віртуальна...
Корупція1296 Україна та Європа1068 Aтака Путіна1189 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter