14 серпня 2014, 12:05

Піар-гуманітарний конвой – серія друга

Як і прогнозувалося, після того, як Україна не пустила гуманітарний конвой через Харківську область, він рушив найбільш логічним шляхом – в напрямку пробитого коридору у державному кордоні України біля Луганська.

Це чи не перший випадок, коли гуманітарну допомогу доставляють, як контрабанду.

Водночас, підкреслена публічність конвою отримує просте пояснення. Використовуючи його Росія розпочала нову пропагандистську кампанію. Підтекст прозорий: на тлі, нібито, "безсердечної" України, начебто "чуйна" Москва допомагає людям. Перший канал вже зробив кілька репортажів про луганських біженців, яких до Ульяновська та Свердловська доставляють силами МЧС РФ. Дивним чином, але ці кадри вже потрапили в Євроньюз. Це означає, що аудиторія піар-історії не лише самі росіяни, але й європейці.

Звичайно ж за кадром залишилися поставки зброї, набоїв та бойовиків, які з Росії систематично надходять на українську територію та "гуманітарні" обстріли через кордон українських міст.

І все ж таки, завдяки оперативним діям України результат нового піар-зіткнення 1:1. Адже Президент ініціював міжнародну гуманітарну місію, а уряд вже відправив гуманітарну допомогу за посередництва Червоного хреста в Луганськ.

Про тони української гуманітарної допомоги, що вже роздавалася на звільнених територіях, світ поки нічого не знає.

Трохи статистики, яку вдалося дістати. З 6 липня по 12 серпня наші військові роздали 250 тонн гуманітарної допомоги на звільнених територіях. Зокрема, тонни круп, ковбаси, 7000 буханок хліба, 800 добових продуктових пайків.

Поки путінський гуманітарний конвой бродив у степах під Воронежом, з трьох українських міст: Києва, Дніпропетровська та Харкова в напрямку Луганська вже вирушили три колони гуманітарної допомоги, яку спробує передати в окуповане місто Червоний хрест.

Гуманітарна катастрофа тільки на окупованих територіях, звільнені міста і села допомогу отримують.

Талановитий український фотограф Євген Малолетка зафіксував найбільш типову картину для звільнених міст Донбасу: