25 березня 2016, 10:18

Хто замінить Шокіна і відновить звільнених слідчих?

Ми так захопилися політичними протистояннями, що зовсім забули, що на посаду генерального прокурора можуть бути обрані незалежні, не пов'язані ні з одною стороною політичного фронту кандидатури. Я вдячний Валентині Теличенко, що вона приземлила дискусію про генерального з політичного верховіття на реальну землю.

Потрібен чесний юрист. Бажано з досвідом роботи у ГПУ. Скажете таких немає? Серед керівників цієї структури та ще й після багаторічної селекції часів Януковича – справді знайти важко.

Але якщо пошукати серед простих слідчих. Як на мене, чесність і принциповість зараз важать більше, аніж організаційний досвід керівництва громіздкою структурою. Зрештою для організації роботи є апарат.

За словами Валентини Теличенко слідчий Юрій Столярчук займався реальним розслідуванням справи Гонгадзе. Через це поплатився роботою і в 2004 році змушений був звільнитися з ГПУ.

Питання тільки в тому як переконати наші політичні сили не виставляти посаду Генерального прокурора на торги? Адже для багатьох це виглядає надто революційно – призначити на вершину системи прокуратури простого слідчого.

Втім, я точно впевнений, якщо ми не розширимо пошук кандидатів за межі політичних кіл та екс-керівників ГПУ, то знову підемо по колу.

P.S. А звільнених (чи скорочених) слідчих у справі діамантових прокурорів точно зможе відновити новий генеральний прокурор. Є таке відчуття:)