9 листопада 2016, 17:13

Кому і чим заважає генеральний прокурор Луценко

Сьогодні голова комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв зненацька зажадав відставки генерального прокурора. Причина, є, на перший погляд, дуже далекою від корупції, як заявив Єгор у зв'язку з незадовільним розслідуванням справ, пов'язаних з Євромайданом.

Здавалося б що спільного у боротьби із корупцією з розслідуванням розстрілів Небесної сотні? З таким успіхом питання розслідування міг піднімати і комітет з питань свободи слова та інформації, де чомусь не захотів працювати Соболєв-журналіст.

Друга нелогічність кидається в очі кожному, хто хоч трохи знайомий зі справою. Ось уже за третього генерального прокурора підряд розслідування розстрілів очолює одна й та ж людина – Сергій Горбатюк. Але про нього у Соболєва ні пари з уст.

Тим часом Горбатюк вже неодноразово заявляв, що не вважає слідство затягнутим, нагадуючи, що справа розстрілів біля телецентру в Литві розслідувалась 25 років.

Юрій Луценко – перший генеральний прокурор, який наважився спочатку апаратно, а потім і публічно підганяти Сергія Горбатюка, вимагаючи від нього передавати справи до суду справи про розстріли Небесної Сотні.

Однак справжня атака на генпрокурора почалась, як тільки він відібрав у Горбатюка справи про фінансові зловживання Сім'ї Януковича, вимагаючи підготувати і їх до заочного судового процесу.

Зауважу, йдеться не про мільйони, і навіть не про сотні мільйонів – про мільярди гривень. Там розслідування справжньої корупції, яке мало б зацікавити профільний Комітет.

І саме там спостерігалося свідоме, чи не свідоме затягування слідства через принципову позицію Горбатюка уникати заочного судового процесу.

Зрештою, дійшло до загрози втрати частини активів з яких на Заході почали знімати арешт, не отримуючи інформації з України про розслідування і проведення суду.

Розслідування і заочний розгляд справи проти Януковича та його поплічників за створення злочинної організації, якого добивається Юрій Луценко, – це довгоочікуване продовження Революції Гідності. Те, що створює загрозу для злочинців і дає реальну надію на покарання.

Слідство у нас не може тривати 25 років, як у Литві. Учасники Євромайдану: і Юрій Луценко, і Єгор Соболєв і ми з вами – маємо право і повинні побачити результат: вирок суду і конфіскацію награбованого майна.

Зрештою, як нагадав генпрокурор перед зустріччю в рідними загиблих з Небесної Сотні, розслідування численних злочинів нацистів у другій світовій війні тривало лише 5 місяців, а потім почався знаменитий Нюрнберзький судовий процес.

Який тоді сенс у тому, щоб вимагати відставки генерального прокурора, єдиного, хто наважився вимагати прискорення розслідування і передання справ проти Януковича до суду?

Пояснень може бути два. Або це втома, розпач і злість, що відключають розум – зрозумілі емоції для тих, хто був на Майдані.

Або це точний розрахунок тих, хто під загрозою втрати награбованих мільярдів, хоче вибити ключову фігуру, що створює загрозу для них – генерального прокурора.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...