Розподіл коштів Януковича Верховна Рада зробила відкрито
День Незалежності 24 серпня ознаменувався не лише блискучим парадом на Хрещатику, але й початком інформаційної провокації, яку запустив Центр Протидії Корупції на сторінках Інтернет-видань.
Йшлося про, нібито корупційний, розподіл коштів конфіскованих судом у фірм, пов'язаних з Януковичем.
Ще до парламентських канікул після бурхливих дебатів Верховна Рада прийняла закон про зміни до бюджету на 2017 рік, в якому відкрито розподілила нові надходження, які держава отримала завдяки діяльності генеральної прокуратури. 1 серпня Президент підписав цей закон...
Втім, "мільярди Януковича" вдалося конфіскувати не тим, кого традиційно підтримують в Центрі протидії корупції – може тому, це викликало ревнощі такого рівня, що либонь чи не цілий місяць там розробляли плани "страшної" помсти.
День публікації 24 серпня обраний, мабуть, символічно – щоб зіпсувати свято. Так діяли за часів Януковича, арештовуючи, або висовуючи звинувачення на день народження, або точно під Новий рік. Втім, може мені здалося...
Але ось де проблема – у своїй публікації про, нібито корупційний, розподіл конфіскованих коштів, ЦПК посилається на Постанову Кабінету Міністрів N272 від 19 квітня 2017 року. А закон про зміни до бюджету, який насправді розподілив вказані кошти, підписано Президентом 1 серпня.
Таким чином дія нормативного акту, яким була Постанова КМ, скасована законом N6600, який вступив в дію і де народні депутати заклали інакший розподіл коштів.
Не виключаю, в ЦПК просто не знають, що Закон є вищий, ніж Постанова, тому даю посилання на лист-роз'яснення Міністерства Юстиції щодо порядку застосування нормативних актів ще за 2009 рік.
Це означає, що Міністр фінансів, на виконання Закону, мав би запропонувати Уряду нову Постанову КМУ про розподіл коштів.
Лишається розчарувати, що дотацій сільськогосподарським виробникам у законі про зміни до бюджету не видно зовсім.
Проте з відкритих джерел легко знаходимо, що натомість, за рішенням депутатів, коштами Януковича має бути профінансовано:
• Будівництво заводу із виготовлення боєприпасів.
• Поставки в армію декількох надзвичайно важливих типів озброєння, зокрема танків "Оплот".
• Закупівлю засобів радіоелектронної боротьби, безпілотних літальних апаратів.
• Фінансування виробництва ракет.
• Нову житлову програму для військових-контрактників.
• Розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості.
• Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг.
Насправді ми всі цінуємо боротьбу з корупцією і організації, які її щиро підтримують. Одного б не хотілося, щоб у запалі боротьби з корупцією, під цю ідею підганяли факти, розраховуючи на непоінформованість читачів.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.