Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Порошенко оголосив нову стратегію України

07 вересня 2017, 17:14

Послання до Верховної Ради цього року настільки насичене пропозиціями та аналізом, що осягнути його одразу можливо лише по фрагментам, розібравшись з кожною із оголошених тем.

Напередодні ряд експертів політологів і навіть один з філософів публічно побивались через відсутність стратегії України після досягнення безвізу. Сьогоднішній виступ Глави держави дає відповідь на частину їхніх питань.

Президент заявив про поступове секторальне зближення з Євросоюзом та НАТО, як шлях України після отримання безвізу. Ідея внутрішньо-українських змін, підтягування правил та рівня життя до стандартів ЄС є новою стратегією державного будівництва: досягаємо змін на краще – робимо щоденні маленькі кроки у напрямку Європи.

• П. Порошенко: "Курс на ЄС та НАТО – очевидний і незворотний. Що нам треба, так це обрати найкоротший маршрут, засоби пересування і оптимальну швидкість... Вступ до НАТО та Євросоюзу – це питання цивілізаційної належності і гарантія незалежності. НАТО – надійна система колективної безпеки. Євросоюз – політична культура прав і свобод, стандарти і рівень життя – достойного і гідного, якого прагнуть українці.

• Не лише Україна йде до Європи, але й Європа має бути привнесена в Україну. І все в Україні має бути приведене у відповідність з європейськими стандартами, в тому числі і рівень матеріального благополуччя громадян. Українець має відчувати Європу, навіть якщо він не покидає меж своєї країни
".

Президент накреслив план, який Україна буде виконувати у майбутньому і цей план не вичерпується імплементацією Угоди про асоціацію. У липні 2017 року на cаміті Україна – ЄС українська сторона внесла на розгляд керівництва Євросоюзу нові ініціативи:

• Асоціація із Шенгенською зоною;

• Приєднання до Митного союзу ЄС;

• Приєднання до Енергетичного союзу ЄС;

• Приєднання до Спільного авіаційного простору;

• Приєднання до Єдиного цифрового ринку.

Як заявив Президент, реалізація цих ініціатив фактично перетворить східні кордони України на східні кордони Євросоюзу ще до того, як ми де-юре приєднаємося до ЄС.

Таку ж політику поступових кроків Петро Порошенко пропонує і для вступу в НАТО, співпраця з яким досягла безпрецедентного рівня, як для країни, що не є членом Альянсу.

• П. Порошенко: "Разом з північноатлантичними партнерами спільно розбудовуємо українську армію відповідно до стандартів НАТО, яких вона в основному має досягти на кінець 2020 року. Без формального схвалення Плану дій щодо членства ми, тим не менше, виконуємо його в односторонньому порядку".

У внутрішній політиці Президент закликає Уряд та Верховну Раду спиратися у своїх рішеннях на середній клас і працювати для його зростання.

• П Порошенко: "Саме середній клас, – від айтішніка за комп'ютером до фермера в полі, – потребує умов і часу для реабілітації. Середній клас без субсидій пережив і девальвацію, і інфляцію, і зростання тарифів, і проблеми з кредитами. Свою ціну сплатив сам, і весь тягар виніс сам – без жодної підтримки з боку держави."

Президент роз'яснив, що відновлення і розширення середнього класу в загальних інтересах країни.

• П. Порошенко: "Чим потужнішим є середній клас, тим заможніше суспільство, тим більше успішних та ініціативних людей. Тим стійкіша демократія, тим сильніша країна".

Насамкінець, скажу, що мене особисто вразила відвертість, з якою Президент висловив своє ставлення до змін Конституції чітко заявивши, що він проти перенесення виборів президента в парламент.

Відтак виявилися посоромленими ті, хто заявляв, що таку тактику влада обрала для переобрання Порошенка на другий термін.

• П. Порошенко: "Я ніколи не погоджуся з пропозиціями забрати у людей право обирати Президента і віддати його парламенту. Обсяг повноважень глави держави також має бути достатнім для ефективного виконання функцій Верховного Головнокомандувача."

Прочитавши текст виступу, я підрахував:

У Посланні зустрічаються слова: ЄС – 12 раз; Україна – 11 раз; Росія – 9 раз, США – 6 раз.

Найчастіше звучали слова: реформи – 25 раз та корупція – 23 рази.

Загрузка...
Україна та Європа905 Уряд реформ301 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter