9 листопада 2017, 16:41

НАБУ – інструмент для політики чи для боротьби з корупцією?

Впевнений, що більшість детективів і, мабуть, сам Артем Ситник – твердо вірять, що мають боротися не за владу, а з корупцією.

Інша точка зору, схоже, у Віталія Шабуніна, відомого своїм яскравим виступом перед студентами більш як місяць тому.

23 вересня описуючи цілі Руху Нових Сил Михайла Саакашвілі, Віталій Шабунін чітко пояснив, що програма максимум цієї партії – "проведення дострокових парламентських виборів через діяльність НАБУ (НАБУ має показати виборцям, які корумповані представники старої еліти) і подальша поразка на виборах конгломерату "БПП і НФ".

Після публікації настільки яскравого виступу ми цілий місяць не бачили блогів молодого політика, який за сумісництвом вважається громадським активістом, що займається PR НАБУ.

Очевидно у середовищі тих, хто прагне реально побороти корупцію, точилися дискусії чи можна одночасно займатися задекларованою справою і політичною боротьбою в інтересах конкретної партії. Але, я так розумію, дискусії вже завершилися? Бо Віталій знову обдаровує нас блогами, провокуючи потрібні тільки йому та опозиційним силам негативні емоції та протистояння.

Про проблему КПК учора на парламентському комітеті говорив генеральний прокурор Юрій Луценко. Це проблеми аж ніяк не тільки НАБУ, але й прокуратури та інших органів, які проводять досудове слідство.

"Поправка Андрія Лозового" стала справжньою проблемою досудового слідства. Найголовніша новела, яку необхідно обов'язково скасувати – право оскаржувати підозру.

Підозра є припущенням слідчого. Як же можна оскаржувати припущення у суді? На думку генерального прокурора така абсурдна норма лише збагатить нечесних адвокатів та суддів і зробить неможливим проведення досудового слідства, особливо у справах боротьби корупцією.

Не менш шкідливою є зміна статті 242 КПК, яка визначає, що експертиза може проводитися виключно з дозволу суду. Тільки за 2016 рік було проведено 145 000 експертиз.

За 9 місяців 2017 року завантаженість одного судді у Печерському суді Києва складала 2000 справ, у Подільському – 1000 справ. Якщо судам додати ще й 145 000 запитів на проведення експертиз, їх остаточно паралізує.

На думку прокуратури необхідно також удосконалити механізм визначення розміру застави підозрюваним. ГПУ пропонує відмовити у внесенні застави підозрюваним за статтею 368 Одержання хабаря ч. 2-3 та Статтею 368-2 Незаконне збагачення.

Таким чином і прокуратура, і НАБУ мають спільні проблеми з введенням в дію змін до кримінально-процесуального кодексу. Тож на часі не протистояння, а об'єднання зусиль, щоб переконати парламент відмовитися від уже проголосованих змін.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...