Приватизація ГТС – чому змінилася позиція Тимошенко?
Сьогодні під час Погоджувальної Сергій Власенко відзначився промовою про категоричну позицію Батьківщини проти приватизації газотранспортної системи України (ГТС). У полум'яному спічі він навіть назвав відсоток власності, яку, нібито, хочуть передати інвесторам "абсолютно безкоштовно". Зрозуміло без посилань на джерела інформації, мабуть розраховуючи, що у нас депутатам (як і джентельменам) вірять на слово...
Але мене вразило інше – нагадування, що Верховна Рада голосувала за закон про заборону приватизації ГТС у 2007 році.
Бо на мою думку, згадувати те голосування дуже цинічно, адже тоді депутати вберегли ГТС від приватизації з боку Росії, а зараз, навпаки, говорять про європейські компанії. І це на фоні реальної загрози побудови Північного потоку-2, що може залишити українську ГТС без російського газу.
Тобто, якщо раніше БЮТ виступав проти планів захоплення української ГТС з боку Росії, то тепер Батьківщина виступає проти можливих європейських інвесторів. Що безумовно є на користь Росії і проекту Північний потік-2.
Підміна понять і політика подвійних стандартів чітко проглядається у такій заяві. Тим більше, що Сергій Власено нагадав, що Батьківщина проти ринку землі. Того самого ринку землі, який свого часу зобов'язалась створити прем'єр-міністр Юлія Тимошенко у 2008 році підписуючи меморандум з МВФ.
Між іншим підтримка необхідності приватної власності на землю була принциповою позицією БЮТ, куди крім Батьківщини входила ПРП, як права партія українських реформаторів.
Тому не плутайте БЮТ тоді і Батьківщину зараз. Як бачите, у ключових питаннях позиції діаметрально різняться.
P.S. Можливо сьогоднішня заява про ГТС потрібна щоб відволікти увагу від карколомного програшу Газпрому у Стогольмському арбітражі, де основні положення газового контракту підписаного Юлією Тимошенко у 2009 році визнано несправедливими і скасовано.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.