Чому я не вірю соціології зараз? Цифри і факти.
4 вересня, за півроку до виборів соціологи (Демініціативи і центр ім. Разумкова) переконували нас, що попереду всіх кандидатів – Юлія Тимошенко. Цитата:
"Останнім часом суттєво зріс рейтинг Юлії Тимошенко: серед респондентів, які мають намір брати участь у виборах – з 13,3% у травні до 17,8% у серпні. Далі йдуть Анатолій Гриценко – 8,4%, Петро Порошенко – 7,9%, Вадим Рабінович – 6,7%, Юрій Бойко – 6,4%, Володимир Зеленський – 6,1..."
13 листопада, після опитування, ймовірно на замовлення "Батьківщини", три соціологічні агенції (у тому числі соціологічна група "Рейтинг") бадьоро стверджували, що підтримка Тимошенко сягнула нечуваних висот – 21%! Найближчий конкурент Володимир Зеленський відстав удвічі 11%, а Порошенко і взагалі на третьому місці.
Зрештою, вже навесні перед голосуванням у 1 турі, коли КМІС, Демініцативи і центр ім. Разумкова визнавали, що Порошенко на другому місці, лише одна соціологічна служба "Рейтинг" вперто показувала, що на другому місці – Юлія Тимошенко.
І от тепер, як я розумію, ми чомусь віримо джентельменам із "Рейтингу" на слово, не піддаючи їхні висловлювання ані найменшому сумніву? Хоч протягом цілої виборчої кампанії вони блискуче помилялися у своїх прогнозах.
Гаразд, Олексію, не ображайтесь на критику, якщо це правда, але я Вам не вірю. Ви помилялись вже не раз – і 13 листопада і в березні цього року. Мабуть для цього у Вас були причини, але я все-одно переконаний, що 21 квітня українці більше підтримають Петра Порошенка.
Щоби зараз не заспівали соло, або хором соціологічні голоси, – не відчуваю в них правдивої гармонії правильного акорду.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.