26 червня 2019, 15:06

Медовий місяць Зеленського – мед закінчується

Соціологічні опитування агенцій з позитивною репутацією, яких з нетерпінням і острахом чекали у багатьох партійних штабах, зафіксували сенсаційну динаміку рейтингів головних учасників виборів.

Пропоную порівняти опитування Демократичних ініціатив та центру ім. Разумкова з результатами кількох досліджень соціологічної служби "Рейтинг", щоб побачити як змінювалася у червні підтримка прохідних партійних проектів.

Президентський партійний проект "Слуга народу" упав і віддалився від заповітних 50% і має підтримку тепер лише 42,7%. І хоч це однаково означає лідерство серед усіх учасників виборів, одноосібна монокоаліція Зеленському вже не світить – мабуть доведеться шукати партнера для того, щоб мати 226 голосів.

У порівнянні з опитуванням "Рейтингу", що закінчилося 12 червня тепер "Слуга народу" упав на мінус 4,4%. (див табл внизу блогу)

Натомість лідером з позитивної динаміки очікувано для мене стала "Європейська солідарність", що приростила плюс 4,8%.

На мою думку падіння президентського Слуги пояснюється першими помилками самого Зеленського. А от стрімке зростання ЄС Порошенка стало результатом розумної організації списку, що поєднав молоді обличчя і найбільш досвідчених та патріотичних "старих" бійців.

Найбільш цікаво, що ЄС значно випередила нібито новий "Голос" Вакарчука. Схоже виборці не готові підтримати ще одного кота в мішку, хай навіть він уміє солодко заспівати пісні, які подобаються усім.

Реакція влади на зростання підтримки Європейської солідарності виявилася несподіваною – у розпал виборчої кампанії проведено обшук у кандидата від ЄС відомого волонтера Юрія Бірюкова.

Важко повірити, що Роман Труба не розумів вплив процесуальної дії на перебіг виборчої кампанії. Втім, навіть це дещо говорить про справжні рейтинги – якщо Бірюкова переслідують, значить вірять, що N31 списку ЄС цілком може отримати депутатський мандат.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна має визначитись із стратегією на Закавказзі.

Довгий час Україна цікавилась виключно внутрішньополітичною проблематикою. Спроби вийти на регіональний рівень, як то утворення ГУАМ, що замислювалось як економічний союз Грузії, України, Азербайджану та Молдови, на жаль успішно були погашені російською агентурою...

Продаж телеканалів Порошенка – свобода слова понад усе.

Правду кажучи, я вражений елегантністю рішення Порошенка, який позбавив владу головного важелю тиску на непідконтрольні їй телеканали П'ятий і Прямий...

Чому Зеленський не засудив сексизм Корнієнка та Арахамії?

Відповідь можна знайти в інструкціях, які отримали перед ефірами народні депутати від Слуги народу. Я так розумію автор цих темників-інструкцій Михайло Подоляк...

Мюнхенське шоу і традиційний скандал

Участь Зеленського у щорічній мюнхенській конференції з питань безпеки вже традиційно для нового президента привернула увагу низкою скандальних заяв на фоні відсутності системного змісту...

Соцопитування – підтримка ЄС зросла у півтора рази

Сьогодні чорний день для опонентів Петра Порошенка – всього лише через 8 місяців після обрання Зеленського президентом з'ясувалося, що рейтинг партії його головного опонента відчутно зростає...

Чому задоволений Путін і як ДБР працює в інтересах Росії?

Після зустрічі із президентом Зеленським, що відбулася одразу після переговорів у Нормандському форматі, президент Путін заявив, що він задоволений...