19 грудня 2019, 15:51

Путін погрожує нам новою війною?

Навіть для агресора кожна війна потребує пояснення. Інколи ідеологічна підготовка триває довго. Після приходу до влади Путіна в 1999 році росіянам особливо часто почали говорити, що Україні Крим "подарував" Хрущов. Після того, як за 15 років з цією думкою виросло нове покоління, (готове до використання у вигляді гарматного м'яса), Росія розпочала наступ на Україну.

В результаті Крим окуповано і анексовано до складу Росії.

І от тепер Путін заявляє, що все північне Причорномор'я – "исконно русские земли", які Україні нібито передав Ленін під час формування СРСР.

По-перше – це брехня, бо північне Причорномор'я було в складі УНР, Гетьманату та Директорії 1918-1919 рр. Тому логічно потрапило до складу більшовицької України.

По-друге – таку заяву можна вважати початком ідеологічного обгрунтування нової війни проти України з легендою "для возвращения исконно русских земель".

Нагадаю, що на Правобережжі України, зокрема й Одещині, Російська Імперія з'явилася тільки наприкінці 18 сторіччя, після розшматування Речі Посполитої.

Зрештою, за такою ж путінською логікою Україна може претендувати на Новгород і Москву, як міста, що входили до складу Київської Русі.

Але облишмо історію – важливо як себе поведе тепер нова українська влада. Зробить вигляд, що нічого не відбувається? Не помітить повного провалу домовленостей у нормандському форматі в Парижі й засуне голову у пісок?

Президенту Зеленському зараз не можна мовчати, інакше падіння рейтингу яке вже почалося, стане остаточно незворотним. Від Верховного Головнокомандувача чекають захисту країни – активних дій, а не відмовчування.

В сухому залишку переговорів Зеленського з Путіним:

1. Обмін полоненими всіх на всіх зривається через відсутність домовленості у ТКГ в Мінську;

2. Нового перемир'я після невиконаного попереднього, схоже, навіть формально не буде;

3. Путін зробив заяву, що може означати підготовку до нової війни.