13 квітня 2020, 16:34

Антикультурний бюджет.

Хоча в проєкті змін до бюджету вдалося вигризти зменшення скорочень видатків на нову українську школу, Інститут книги чи Український культурний фонд., він все одно залишився проєктом руйнації й деградації.

Я не голосував за ці зміни. А кожен, хто натиснув кнопку "за", розділив з Зеленським і його урядом відповідальність за руйнівні наслідки цього бюджету.

Зрозуміло, що без скорочення видатків не обійтися. Звідкись потрібно брати гроші на боротьбу з пандемією й підтримку найбідніших.

Для цього можна було більш-менш рівномірно скоротити видатки на різні сфери і зробити термінові кроки для додаткових надходжень.

Що робить натомість уряд?

По-перше, нищить вітчизняну освіту, культуру, науку, політику пам'яті, культурну дипломатію, скоротивши видатки на найважливіші програми в 2-3-5 разів або взагалі відбираючи всі 100% грошей.

По-друге, нищить підтримку органів місцевого самоврядування, на які лягає головний тягар протидії наслідкам пандемії.

По-третє, при цьому видатки на прокуратуру, СБУ, Державне управління справами тощо скорочуються на лічені відсотки. А й без того астрономічний бюджет МВС (вдумайтеся – 93 мільярди!) навіть збільшується ще на 195 мільйонів.

Якщо б уряд рівномірно урізав видатки на силові структури й найвищі органи влади з одного боку і на освіту, науку, культуру, місцеве самоврядування – з іншого, вийшло б скорочення на 5-7%, яке дало б той самий баланс.

Але цього не зроблено. А отже – річ не в пошуку коштів, а в пріоритетах. У свідомій політиці побудови поліцейської держави і знищення гуманітарної сфери та місцевого самоврядування.

Не кажучи вже про те, що в змінах до бюджету закладені доходи від багатомільярдних запозичень, які можливі лише в разі ухвалення "антиколомойського" банківського закону. Але влада тягне з цим законом до останнього, і замість того, щоб ухвалити його в цілому до голосування за бюджет, ставить коня позаду воза.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Про звернення до ЮНЕСКО проти деколонізації

Нерішучість у звільненні України від маркерів русского міра дається взнаки. Варто було українській владі порушити встановлені законом строки очищення публічного простору деяких міст від символів російської імперської політики, парламенту – безпідставно провалити перейменування окремих міст, а правоохоронним органам – заплющити очі на українофобські заяви мера Одеси Труханова, як вата всіх кольорів і відтінків почала піднімати голову...

Якби не було УПА

Історики однаково не люблять обидва питання: "що буде" і "що було б, якби". Історія має справу тільки з об'єктивною реальністю і тому намагається відповісти лише на питання "що було"...

Заборона консульського обслуговування українців за кордоном є відверто протиправним і винятково шкідницьким кроком.

Заборона консульського обслуговування українців і видачі паспортів за кордоном є відверто протиправним і винятково шкідницьким кроком. Оскільки багато хто сприйняв цю новину швидше на емоціях, не усвідомивши її змісту й реальних наслідків, поясню по пунктах чому нічого, крім шкоди, це рішення не принесе...

Про бюджет культури на 2024 рік

З одного боку, проєктом бюджету на наступний рік передбачене деяке зростання видатків на культуру порівняно з нинішнім, і це, безумовно добре...

Рішення комісії зі стандартів дежавної мови дискредитує процес деколонізації.

Kомісія зі стандартів дeржавної мови має пeрeглянути своє нeдолугe рішeння, а її члeнам час іти у відставку. Рішeння Національної комісії зі стандартів державної мови про пeрeймeнування півтори тисячі насeлeних пунктів (включно з містом Запоріжжя) викликало справeдливe обурeння...

Про українську реконкісту.

З початком війни із Росію в Україна активно зміцнює національну ідентичність. Зросла державна підтримка української мови, культури, формуються спільні погляди на наше минуле...