13 квітня 2020, 15:34

Антикультурний бюджет.

Хоча в проєкті змін до бюджету вдалося вигризти зменшення скорочень видатків на нову українську школу, Інститут книги чи Український культурний фонд., він все одно залишився проєктом руйнації й деградації.

Я не голосував за ці зміни. А кожен, хто натиснув кнопку "за", розділив з Зеленським і його урядом відповідальність за руйнівні наслідки цього бюджету.

Зрозуміло, що без скорочення видатків не обійтися. Звідкись потрібно брати гроші на боротьбу з пандемією й підтримку найбідніших.

Для цього можна було більш-менш рівномірно скоротити видатки на різні сфери і зробити термінові кроки для додаткових надходжень.

Що робить натомість уряд?

По-перше, нищить вітчизняну освіту, культуру, науку, політику пам'яті, культурну дипломатію, скоротивши видатки на найважливіші програми в 2-3-5 разів або взагалі відбираючи всі 100% грошей.

По-друге, нищить підтримку органів місцевого самоврядування, на які лягає головний тягар протидії наслідкам пандемії.

По-третє, при цьому видатки на прокуратуру, СБУ, Державне управління справами тощо скорочуються на лічені відсотки. А й без того астрономічний бюджет МВС (вдумайтеся – 93 мільярди!) навіть збільшується ще на 195 мільйонів.

Якщо б уряд рівномірно урізав видатки на силові структури й найвищі органи влади з одного боку і на освіту, науку, культуру, місцеве самоврядування – з іншого, вийшло б скорочення на 5-7%, яке дало б той самий баланс.

Але цього не зроблено. А отже – річ не в пошуку коштів, а в пріоритетах. У свідомій політиці побудови поліцейської держави і знищення гуманітарної сфери та місцевого самоврядування.

Не кажучи вже про те, що в змінах до бюджету закладені доходи від багатомільярдних запозичень, які можливі лише в разі ухвалення "антиколомойського" банківського закону. Але влада тягне з цим законом до останнього, і замість того, щоб ухвалити його в цілому до голосування за бюджет, ставить коня позаду воза.

powered by lun.ua

На захисті свободи вибору. Помаранчева революція.

Навіть після відновлення незалежності в 1991 боротьба українців за свободу продовжилася. Восени 2004 ми відстояли одну з основ демократичного розвитку держави, без якої неможлива справжня незалежність, без якої ми б залишилися совєтською Україною – свободу вибору...

Як українці поховали СРСР на референдумі.

Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року став останнім цвяхом у домовину СРСР, який припинив своє існування через 25 днів після його проведення...

Найважливіший день

Ця серія про найважливіший день в сучасній історії України, а цей день – про те, що меншість може перемагати, якщо знає чого хоче і здатна сконцентрувати всі свої сили на досягненні мети...

У Польщі відкрили пам'ятник видатному українському гуманісту – отцю Омеляну Ковчу, "пароху концтабору Майданек"

Біля концтабору Майданек у Любліні 4 жовтня сотні людей зібралися, щоб вшанувати пам'ять "героя віри і любові", українця Омеляна Ковча. Символічне покриття із пам'ятника зірвали чотири "в'язні концтабору" під звуки скрипки, що лунали із табірної вежі...

Перший цвях у домовину СРСР

"Перший цвях у домовину СРСР" – назвав цю подію Збігнєв Бжезінський. Україна стала ще на крок ближче до свободи. Подивіться історію 16 липня 1990 – дня, коли Верховна Рада УРСР ухвалила декларацію про державний суверенітет...

Нищення культури триває

Культура є основою розвитку будь-якої нації. Кожна цивілізована держава приділяє величезну увагу підтримці культурних індустрій, поширенню якісного культурного продукту і зростанню культурного рівня громадян...