13 квітня 2020, 15:34

Антикультурний бюджет.

Хоча в проєкті змін до бюджету вдалося вигризти зменшення скорочень видатків на нову українську школу, Інститут книги чи Український культурний фонд., він все одно залишився проєктом руйнації й деградації.

Я не голосував за ці зміни. А кожен, хто натиснув кнопку "за", розділив з Зеленським і його урядом відповідальність за руйнівні наслідки цього бюджету.

Зрозуміло, що без скорочення видатків не обійтися. Звідкись потрібно брати гроші на боротьбу з пандемією й підтримку найбідніших.

Для цього можна було більш-менш рівномірно скоротити видатки на різні сфери і зробити термінові кроки для додаткових надходжень.

Що робить натомість уряд?

По-перше, нищить вітчизняну освіту, культуру, науку, політику пам'яті, культурну дипломатію, скоротивши видатки на найважливіші програми в 2-3-5 разів або взагалі відбираючи всі 100% грошей.

По-друге, нищить підтримку органів місцевого самоврядування, на які лягає головний тягар протидії наслідкам пандемії.

По-третє, при цьому видатки на прокуратуру, СБУ, Державне управління справами тощо скорочуються на лічені відсотки. А й без того астрономічний бюджет МВС (вдумайтеся – 93 мільярди!) навіть збільшується ще на 195 мільйонів.

Якщо б уряд рівномірно урізав видатки на силові структури й найвищі органи влади з одного боку і на освіту, науку, культуру, місцеве самоврядування – з іншого, вийшло б скорочення на 5-7%, яке дало б той самий баланс.

Але цього не зроблено. А отже – річ не в пошуку коштів, а в пріоритетах. У свідомій політиці побудови поліцейської держави і знищення гуманітарної сфери та місцевого самоврядування.

Не кажучи вже про те, що в змінах до бюджету закладені доходи від багатомільярдних запозичень, які можливі лише в разі ухвалення "антиколомойського" банківського закону. Але влада тягне з цим законом до останнього, і замість того, щоб ухвалити його в цілому до голосування за бюджет, ставить коня позаду воза.

powered by lun.ua

День незалежності Карпатської України.

Це історія одного з найтрагічніших з Днів незалежності. "Останні 24 години ми прожили в трьох різних державах. Прокинулися в Чехословацькій Республіці...

10 Днів незалежності. Третій: Акт злуки 22 січня 1919

22 січня 1919 року українці відзначали першу річницю незалежності. І готували ще одну урочистість – проголошення об'єднання УНР та ЗУНР. Організовував дійство корифей українського театру, актор Микола Садовський...

Десять Днів незалежності. День другий – 1 листопада 1918.

Найуспішніший військовий переворот українців, який заклав початок Західноукраїнській Народній Республіці. Про події і людей у моєму рідному Львові, які довели – це місто залишилося українським навіть після століть іноземного панування...

Не лише 24.08

Для колись поневоленого народу День незалежності країни – як день народження. Тому це головне державне свято, тому воно одне. Для більшості українців саме таким є 24 серпня...

ЧЕРГОВА АТАКА: "СЛУГИ" ЗНОВУ ХОЧУТЬ ВИВЕСТИ ТЕЛЕБАЧЕННЯ З-ПІД ДІЇ ЗАКОНУ ПРО МОВУ

Друга річниця дії закону про мову, що відзначається 16 липня, викликала у "Слуг народу" чергове загострення. До цієї дати вони підготували "подарунок" – нову спробу вивести з-під дії закону про мову телебачення, рекламу і виборчу агітацію...

Блюзнірство

Тиждень тому Комітет гуманітарної та інформаційної політики розглядав проєкт постанови про вшанування 80-тих роковин трагедії Бабиного Яру, яка передбачає втілення державної концепції її меморіалізації і недопущення до цього російських олігархів...