13 квітня 2020, 15:34

Антикультурний бюджет.

Хоча в проєкті змін до бюджету вдалося вигризти зменшення скорочень видатків на нову українську школу, Інститут книги чи Український культурний фонд., він все одно залишився проєктом руйнації й деградації.

Я не голосував за ці зміни. А кожен, хто натиснув кнопку "за", розділив з Зеленським і його урядом відповідальність за руйнівні наслідки цього бюджету.

Зрозуміло, що без скорочення видатків не обійтися. Звідкись потрібно брати гроші на боротьбу з пандемією й підтримку найбідніших.

Для цього можна було більш-менш рівномірно скоротити видатки на різні сфери і зробити термінові кроки для додаткових надходжень.

Що робить натомість уряд?

По-перше, нищить вітчизняну освіту, культуру, науку, політику пам'яті, культурну дипломатію, скоротивши видатки на найважливіші програми в 2-3-5 разів або взагалі відбираючи всі 100% грошей.

По-друге, нищить підтримку органів місцевого самоврядування, на які лягає головний тягар протидії наслідкам пандемії.

По-третє, при цьому видатки на прокуратуру, СБУ, Державне управління справами тощо скорочуються на лічені відсотки. А й без того астрономічний бюджет МВС (вдумайтеся – 93 мільярди!) навіть збільшується ще на 195 мільйонів.

Якщо б уряд рівномірно урізав видатки на силові структури й найвищі органи влади з одного боку і на освіту, науку, культуру, місцеве самоврядування – з іншого, вийшло б скорочення на 5-7%, яке дало б той самий баланс.

Але цього не зроблено. А отже – річ не в пошуку коштів, а в пріоритетах. У свідомій політиці побудови поліцейської держави і знищення гуманітарної сфери та місцевого самоврядування.

Не кажучи вже про те, що в змінах до бюджету закладені доходи від багатомільярдних запозичень, які можливі лише в разі ухвалення "антиколомойського" банківського закону. Але влада тягне з цим законом до останнього, і замість того, щоб ухвалити його в цілому до голосування за бюджет, ставить коня позаду воза.

Люди vs диктатори. Як дисиденти можуть зруйнувати режим

Тотальний контроль влади над інформаційним полем. Спецслужби уважно відслідковують суспільні настрої. Силовики зупиняють найменші прояви антирежимних дій...

З Литвою проти Москви

Серед союзників, які підтримують Україну від початку війни з Росією, Литва – одна з найпослідовніших і найактивніших. Чи то під керівництвом президентки Грібаускайте, яка постачала зброю до України ще з 2014 року, чи її наступника – Науседи...

"Чорна піхота" знову йде в бій

"Чорна піхота", чорносвитники, чорні піджаки – ці терміни маловідомі нам. Попри те, що стосувалися тисяч, сотень тисяч наших земляків, яким не пощастило жити в роки Другої світової...

Денацифікація Росії

В перші дні нового етапу війни проти України Кремль використовував термін "денацифікація". Саме це слово мало стати ключовим для пояснення причин масштабної агресії...

Закон про деколонізацію. Крок перший.

Війна, яку Україна веде проти російських загарбників – це перш за все війна за ідентичність. За наше право не лише вижити, а бути собою. Після Революції Гідності ми зробили значний крок на шляху звільнення публічного простору, очистивши країну від символів комуністичного режиму...

Терор проти окупантів

У циклі "Вир історії" я здебільшого намагаюся пояснити сьогодення через призму минулого. Нині спробую зробити навпаки – використати нинішні події, для кращого розуміння історії...