2 вересня 2020, 13:53

Про 75 річницю завершення Другої світової війни.

Питання коли почалася Друга світова війна в Україні з історичного перетворилося на політичне. На жаль відповідь на нього не завжди знають навіть найвищі керівники держави.

Не менш важливим є питання коли завершилася ця війна. Рівно Сімдесять п'ять років тому, 2 вересня уродженець Уманщини генерал-лейтенант Дерев'янко поставив підпис під Актом про капітуляцію Японії, який поклав край Другій Світовій Війні.

Війні, яка тривала 6 років і 1 день і стала найбільшою трагедію людства.

Україна опинилася в самому епіцентрі тієї страшної війни.

Позбавлена державності після поразки Української революції, вона стала полем бою між нацистською Німеччиною і комуністичним СРСР, які сіяли руйнування, смерть і грабунок, вдавалися до депортацій та масових убивств.

Україна втратила в цій війні 10 мільйонів людей. Мешканці України гинули на фронті, у концтаборах, були жертвами Голокосту, репресій, були вбиті під час варварських каральних операцій, знищення міст і сіл.

Але попри це українці зробили величезний внесок у перемогу світу над нацизмом.

Українці стали першими, хто дав збройну відсіч агресорам – ще в березні тридцять дев'ятого у Карпатській Україні.

7 мільйонів українці билися з нацизмом у лавах польської, американської, британської і, звичайно, Червоної Армії.

У вирі війни постала й Українська повстанська Армія, яка піднесла прапор української незалежності. Боротьба УПА стала продовженням української революції і надихала нащадків, які врешті здобули незалежну Україну.

"Ніколи знову!" – це головний урок, який винесло людство з тієї війни. Ніхто й ніколи не має права безкарно розв'язати війну. І це правило має стосуватися не лише Мілошевича чи Хусейна, але і Путіна. Війна українців з Путіним триває вже довше як Друга світова.

Нинішня Росія не лише розв'язала агресивні війни, анексувала Крим, окупувала частину територій України, Грузії та Молдови, але і взяла на озброєння сталінську міфологію й витрачає величезні ресурси на її пропаганду в Україні та світі.

Щоб вистояти й перемогти Україна має демонструвати рішучість, послідовність і національну єдність.

У політиці пам'яті, що базується на правді про минуле і звільненні від російської пропаганди.

У зміцненні нашої армії.

В активній дипломатії, яка допомагає єднати вільні нації для захисту миру й безпеки.

У цей знаменний день ми маємо низько вклонитися всім, хто захистив Україну і світ від нацизму. І тим, хто сьогодні зі зброєю в руках захищає свободу і незалежність України.

Тільки там де пам'ятають загиблих є ті, хто захищає живих.

Слава Україні!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Війна за війну

Як тільки "перестануть стріляти", незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи спроба зупинити війну якимось тривалішим миром, почнеться війна довкола цієї війни...

Про звернення до ЮНЕСКО проти деколонізації

Нерішучість у звільненні України від маркерів русского міра дається взнаки. Варто було українській владі порушити встановлені законом строки очищення публічного простору деяких міст від символів російської імперської політики, парламенту – безпідставно провалити перейменування окремих міст, а правоохоронним органам – заплющити очі на українофобські заяви мера Одеси Труханова, як вата всіх кольорів і відтінків почала піднімати голову...

Якби не було УПА

Історики однаково не люблять обидва питання: "що буде" і "що було б, якби". Історія має справу тільки з об'єктивною реальністю і тому намагається відповісти лише на питання "що було"...

Заборона консульського обслуговування українців за кордоном є відверто протиправним і винятково шкідницьким кроком.

Заборона консульського обслуговування українців і видачі паспортів за кордоном є відверто протиправним і винятково шкідницьким кроком. Оскільки багато хто сприйняв цю новину швидше на емоціях, не усвідомивши її змісту й реальних наслідків, поясню по пунктах чому нічого, крім шкоди, це рішення не принесе...

Про бюджет культури на 2024 рік

З одного боку, проєктом бюджету на наступний рік передбачене деяке зростання видатків на культуру порівняно з нинішнім, і це, безумовно добре...

Рішення комісії зі стандартів дежавної мови дискредитує процес деколонізації.

Kомісія зі стандартів дeржавної мови має пeрeглянути своє нeдолугe рішeння, а її члeнам час іти у відставку. Рішeння Національної комісії зі стандартів державної мови про пeрeймeнування півтори тисячі насeлeних пунктів (включно з містом Запоріжжя) викликало справeдливe обурeння...