21 квітня 2021, 11:46

Блюзнірство

Тиждень тому Комітет гуманітарної та інформаційної політики розглядав проєкт постанови про вшанування 80-тих роковин трагедії Бабиного Яру, яка передбачає втілення державної концепції її меморіалізації і недопущення до цього російських олігархів.

Обговорення важливого документа перетворили у небачений фарс, який досі триває.

Спочатку голова комітету Микита Потураєв заявив про конфлікт інтересів: "Я не можу вести далі засідання, бо я етнічний єврей". Крім нього усунулися від роботи ще кілька представників "Слуги народу".

Комітет проголосував, проєкт постанови отримав потрібну більшість голосів.

Але це був лише початок.

До зали, забувши про "конфлікт інтересів", повернувся Потураєв, підтяглися інші, до того відсутні "слуги", і спробували переголосувати підтримку постанови.

Навіть після такої мобілізації, очевидно спонукуваної Банковою, яка, в свою чергу, спонукається російськими олігархами, забракло одного голосу. Тому нібито за підтримку переголосування зарахували голос Олександра Абдуліна. Він написав заяву, що це не так.

Відтак постанова вважається такою, що підтримана комітетом.

Протягом середи, четверга, п'ятниці з цим погоджувався голова комітету Микита Потураєв. Але не погоджувалася Банкова. Тож на сайті "Слуги народу" з'явилося повідомлення, що нібито постанову не підтримали.

Потураєв зник і відмовляється коментувати ситуацію.

Натомість з'явилася заява його заступниці Євгенії Кравчук:

"Не виключено, що ми з колегами зі "Слуги народу" реєструватимемо інший текст постанови у зв'язку з річницею, який би не викликав таких політичних баталій"

Тобто задовільняв би росіян!

"Потрібно дати можливість долучитися до цього проекту етнічним євреям, представникам інших національностей, громадянам інших країн". "Не хотілося б, щоб у нас були такі брудні бурхливі дискусії, образи, і не хотілося б вказувати євреям, як їм вшановувати пам'ять тисяч загиблих людей".

Трагедія Бабиного Яру сталася на українській землі. Обов'язком українських громадян незалежно від їх етнічного походження і – особливо – обов'язком української держави є вшанувати всіх жертв, незалежно від їх етнічного походження.

Будь-яке втручання у цю важливу і дражливу для України тему з боку Росії є неприпустимим. Незалежно від того, яким етнічним походженням його намагаються прикрити.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Війна за війну

Як тільки "перестануть стріляти", незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи спроба зупинити війну якимось тривалішим миром, почнеться війна довкола цієї війни...

Про звернення до ЮНЕСКО проти деколонізації

Нерішучість у звільненні України від маркерів русского міра дається взнаки. Варто було українській владі порушити встановлені законом строки очищення публічного простору деяких міст від символів російської імперської політики, парламенту – безпідставно провалити перейменування окремих міст, а правоохоронним органам – заплющити очі на українофобські заяви мера Одеси Труханова, як вата всіх кольорів і відтінків почала піднімати голову...

Якби не було УПА

Історики однаково не люблять обидва питання: "що буде" і "що було б, якби". Історія має справу тільки з об'єктивною реальністю і тому намагається відповісти лише на питання "що було"...

Заборона консульського обслуговування українців за кордоном є відверто протиправним і винятково шкідницьким кроком.

Заборона консульського обслуговування українців і видачі паспортів за кордоном є відверто протиправним і винятково шкідницьким кроком. Оскільки багато хто сприйняв цю новину швидше на емоціях, не усвідомивши її змісту й реальних наслідків, поясню по пунктах чому нічого, крім шкоди, це рішення не принесе...

Про бюджет культури на 2024 рік

З одного боку, проєктом бюджету на наступний рік передбачене деяке зростання видатків на культуру порівняно з нинішнім, і це, безумовно добре...

Рішення комісії зі стандартів дежавної мови дискредитує процес деколонізації.

Kомісія зі стандартів дeржавної мови має пeрeглянути своє нeдолугe рішeння, а її члeнам час іти у відставку. Рішeння Національної комісії зі стандартів державної мови про пeрeймeнування півтори тисячі насeлeних пунктів (включно з містом Запоріжжя) викликало справeдливe обурeння...