Тарас Возняк www.ji-magazine.lviv.ua

Львів. Аеропорт Пінзель

27 жовтня 2010, 17:25

Нещодавно група львівських інтелектуалів на чолі з Іриною Магдиш так між іншим народила, як на мене, блискучу ідею напередодні проведення у нашій країні Евро 2012 дати нарешті імена нашим безіменним досьогодні аеропортам. Бо ж якось образливо коли після Варшавського аеропорту Шопен чи аеропорту Леонардо да Вінчі у Римі, Діагорас на Родосі, Марко Поло у Венеції і т. д. попадаєш у все ж безіменні Бориспіль чи Жуляни. Що говорять ці назви про культурні здобутки нашого народу? А нічого. Бо не було такого народу і бути не може, як просторікує горезвісний актуальний міністр імені якого згадувати не хочу. Отож львів'яни ініціюють назвати свій новий аеропорт, що нарешті почав вилізати з землі, іменем, яке щось говоритиме світу. Можливо й інші аеропорти варто назвати і іменем Сковороди, і іменем Шевченка чи Малевича. Може покінчимо з назвами на кшталт "Панчішна фабрика N26":) З огляду на це пропоную розпочати громадську дискусію з цього питання. Не все ж розпачати про відкат демократії в нашій країні. Отож пропоную шановній публіці саме звернення:У світі існує традиція давати імена аеропортам. Імені Шопена у Варшаві, Шарля де Голя – у Парижі, Бен-Гуріона- у Тель-Авіві. Французький аеропорт Орлі кажуть названий на честь нашого Пилипа Орлика. Окрім всього іншого – це промоція країни ще, так би мовити, з трапу.

Чому б відновлений Львівський аеропорт, повітряні ворота до цілої Західної України, не назвати іменем Пінзеля?

По-перше, це просто красиво.

По-друге, ім'я великого митця, скульптора епохи бароко Івана Ґеорґа Пінзеля не повинно викликати жодних заперечень (спеціально для пана Табачніка: Пінзель давно помер:) і давно є класиком світового мистецтва.)

По-третє, твори Пінзеля збережені і врятовані саме у Львові і його ім'я могло б стати тим унікальним брендом, якого так бракує нашому місту. Від аеропорту його імені до цукерок і сувенірних ангелів Пінзеля.

По-четверте, з огляду на дивовижну і таємничу біографію цього скульптора зразу у кількох країн є велика спокуса притягнути його саме до себе. Назвавши аеропорт іменем Пінзеля у Львові ми назавжди "прив'яжемо" ім'я цього великого майстра саме до України. Що цілком логічно, бо творив він саме у Львові і у Західній Україні, та й твори його, практично усі, тільки у нас і є.

По-п'яте, і це дуже важливо, написання імені Пінзель (Pinsel) латиною не буде ускладненим для сприйняття іноземцями, оскільки не містить ані наших шиплячих, ані йотованих літер. Airport Pinsel – зрозуміло усім.

По-шосте, Пінзель вирізьбив стільки літаючих і крилатих сотворінь (його знамениті ангели і херувими), що аеропорт його імені буде дуже гарним продовженням наскрізної теми його творчости і додасть неповторного стилю у дизайні самого приміщення аеровокзалу.

Аргументів може бути ще багато, аж до нового поштовху у розвитку Музею Пінзеля, який наразі ледь животіє.

Шкода, якщо втратимо таку можливість і не зробимо летовище у Львові неповторним і відразу упізнаваним у цілому світі.

По-перше, це не просто красиво, але і дуже потрібно для розвитку Львова і його іміджу.

Якщо ви підтримуєте таку ідею назвати аеропорт у Львові іменем Пінзеля, можна поставити свій підпис, надіславши своє ім'я, прізвище, фах і місто, у якому живете, на адресу jimagazine@mail.lviv.ua.

Усі підписи будуть оприлюднені на сайті журналу Ї. При достатній їх кількості можна буде звертатися у інстанції, які компетентні вирішувати такі питання.

Раптом нам вдасться?

powered by lun.ua
Коментарі — 98
Rutrba _ 07.11.2010 01:37
IP: 188.163.77.---
Sergij8:
Правильно кажете, а то ще як баба параска буде летіти з того Пізеля да на Екатеріну Великую та з пересадкою (транзитом) черз Йоськобзонський аеропорт, ото буде гамір в журналі "Ї". До речі, розшифруйте тих "інтелектуалів" з Нещодавно створеної групи львівських інтелектуалів на чолі з Іриною Магдиш. То вона зі Львова та Ірена?
Rutrba _ 07.11.2010 01:28
IP: 188.163.77.---
Андрі:
Та що визаладили з тими французами, знати потрібно, там, коли у ХХ ст. мали будувати те летовище, то землі викупляли у нащадків нашого Орлика, перетворених на їх манер Орли. Це така була одна з їх умов прдажу земель. Це не показник. У нас все добре, Міжнародний аеропорт "Львів" і це промоція міста навіть у Сіднеї чи Антрактиді, чи Чилі і т.і. А то замість щось толкового зробити чи написати місцеві "інтелектуали", як що не за перетворення цього летовища у комунальну лазню на Тургєнєва, то за винесення, за яке також спочатку ратував на мерчик (почитайте його монологи 2006р), то за переназву. Хлопіці та дівчата ви но літайте побільше, а то все у місті розвалене, одне, що з 2004 року розвивається командою професіоналів і чомусь муляє вам, що щось там не так!
Rutrba _ 07.11.2010 01:15
IP: 188.163.77.---
sergm:
Там на площі біля двірця в летовищі є громадський туалет, то ця назва йому підходить! А якщо ще врахувати, що такого немає навіть наша хваленна мерія (зайдіть там у жіночий на 2-му поверсі навпроти конфернц зали і як то знову обрали мера?), то тільки тими героями назвати, добре світитиметься ввечері. Підтримайте!
Rutrba _ 07.11.2010 01:07
IP: 188.163.77.---
Михайло Галич:
Летовище-аеропорт, а летовисько-аеродром, для вас такого знатока можу пояснити дохідливо, проте у нас мовно-поняттєву політику роблять не українці, ось вони і ковиляють термінологією, перекладеною як з допомогою комп'ютера, з "велікага і могучега". бо ж "ним хто говорив"? Навчася – студент!
Rutrba _ 07.11.2010 00:59
IP: 188.163.77.---
Механік:
У Львові не тільки Пізель, Олександр Філевич (1729-1804), так це ж бароковий скульптор. Наш український, та чи знають про нього ті "інтелектуали"? Якщо займаєтесь професійно культурою, вчіть "матчасть" – інтелектуали!
Rutrba _ 07.11.2010 00:51
IP: 188.163.77.---
svetlojar:
Читайте Д. Степовика – він для вас, думаю відкриє, чиї ікони в Росії. Та ж той же Андрюша Боголюбский все тут понищив і туди все, що на його погляд цінилося забрав. А українські культурні цінності всі ті 300 років і ще 70 за совітів повивозили, то й Третяковку відкрили. Що не знаєте, що її основа, то картини і мистецькі ціності та раритети Вишнівецького палацу, що на Тернопіллі?.
Rutrba _ 07.11.2010 00:43
IP: 188.163.77.---
Оце так справи, варто на невеликий термін відійти від справ, як лавинно над Міжнародним по формі і суті летовищем "Львів" нависає пізеляція, мазохизація і ще там щось. Вже більше 30-ти років працюю в цивільній авіації, а такого ще не бачив. той Пізель, де різьбив крила, ну той що, а мазох відповідно дівиць кохав, а що авіатори не кохають?! Що давайте назвем Пілсудським чи Штепселем?! До чого тут все це?
Так у тих прикладах, що приведені у якості аргументів є логіка, бо, наприклад, розберіться скільки летовищ (доречі, ніхто з тої Нещодавньо групи львівських інтелектуалів на чолі з Іриною Магдиш не ставить питання українізації повітряних воріт Львова) у т ому ж таки Парижі, Н-Йорку, Вашингтоні тощо. То як зрозуміти авіапасажирові, куди їхати на реєстрацію в Орлі чи Де Голя7. Там резонно, а у нас одне фактично летовище на Західну Україну і розвели таку полемію...!
Так, ніби знають про цю тему більше за самих авіаторів, читайте більше примітки до статей, там більше сказано.
клмн _ 29.10.2010 16:35
IP: 188.230.60.---
Пропоную назвати в честь Степана Бандери.І нахай Табачник заробить метеоризм від злості.
Критикан-2 _ 29.10.2010 16:34
IP: 46.30.167.---
Не розумію, над чим тут мудрувати? Треба назвати просто – аеропорт "Галичина". Тарас пропонує Пінзля. а хтось почне проштовхувати Мазоха. І що з цього буде? Суцільний садо-мазо? Якщо не до вподоби Галичина, то можна "простєнько і со вкусом" – "Криївка". Чом би ні? Я не жартую.
godo _ 28.10.2010 19:17
IP: 94.27.93.---
уж лучше именем- короля Данилы Галицкого (он тоже умер- но это уже к Табачнику)
pylypivan _ 28.10.2010 17:04
IP: 68.42.9.---
Я б назвав іменем Івана Франка. Franko – ні шиплячих звуків ні свистящих. Іван – також без проблем. Пінзель – це звичайно добре але для мене не герой. Франко – це людина з великої букви, я на його творах виховувався. Людина з великої букви, світ має знати його ім'я.
6730441 _ 28.10.2010 13:43
IP: 193.232.65.---
Станіслав Лем – це відкриває Львів. Бандера закриває.
Йосеф _ 28.10.2010 13:42
IP: 79.182.112.---
ФоС'РёРЅРёСЏ:
Йосеф:
ФоС'РёРЅРёСЏ:

Вот когда построите только за свои деньги,тогда и не будете спрашивать у гостей с востока...А пока он достроен и за налоги этих же,гостей с советского востока и юга.
А вас взагалі то ніхто ні про що не питає. незалежно від ваших податків. Ви ж того хтіли...
не поняла юмора.А що ми хт1ли?
То не є головне. Головне є те, що вас ніхто не питає та питати не буде.
Йосеф _ 28.10.2010 13:39
IP: 79.182.112.---
ФоС'РёРЅРёСЏ:

Моим постом я хотела вызвать возмущение комментаторов и выплеск многих знаменитых имен Украины.Но,как видите, по-прежнему во всем остались виноваты москали,и даже в том, что мы за 20 лет не определились с национальными героями.
Чому не визначились, Ви лишили собі всіх совєцьких та російських. Інші вас не цікавлять, навіть Пінзель викликає нездоровий опір з вашого боку. Бо як же так, оті кляті галичани, діти гір, знають щось більше, та мають щось інакше, аніж ви "дєті семї трудавой".
ФоС'РёРЅРёСЏ _ 28.10.2010 13:37
IP: 78.111.176.---
Йосеф:
ФоС'РёРЅРёСЏ:

Вот когда построите только за свои деньги,тогда и не будете спрашивать у гостей с востока...А пока он достроен и за налоги этих же,гостей с советского востока и юга.
А вас взагалі то ніхто ні про що не питає. незалежно від ваших податків. Ви ж того хтіли...
не поняла юмора.А що ми хт1ли?
Йосеф _ 28.10.2010 13:24
IP: 79.182.112.---
ФоС'РёРЅРёСЏ:

Вот когда построите только за свои деньги,тогда и не будете спрашивать у гостей с востока...А пока он достроен и за налоги этих же,гостей с советского востока и юга.
А вас взагалі то ніхто ні про що не питає. незалежно від ваших податків. Ви ж того хтіли...
ФоС'РёРЅРёСЏ _ 28.10.2010 12:57
IP: 78.111.176.---
Йосеф:
Лондон має цілих 5 аеропортів, жоден не має якоїсь назви, крім топографічної. Але, пане Тарасе, ідея непогана: крім Пінзля, маємо ще Бруно Шульца. Ім я не має викликати питань у гостей міста, гостей з совецького сходу до уваги не беремо. Бо якщо їм все поясьнювати, то вже відразу назвати на і мя Кобзона або Гарика Кричекського. Гарика-блатнярика
Вот когда построите только за свои деньги,тогда и не будете спрашивать у гостей с востока...А пока он достроен и за налоги этих же,гостей с советского востока и юга.
Йосеф _ 28.10.2010 12:18
IP: 79.182.112.---
Лондон має цілих 5 аеропортів, жоден не має якоїсь назви, крім топографічної. Але, пане Тарасе, ідея непогана: крім Пінзля, маємо ще Бруно Шульца. Ім я не має викликати питань у гостей міста, гостей з совецького сходу до уваги не беремо. Бо якщо їм все поясьнювати, то вже відразу назвати на і мя Кобзона або Гарика Кричекського. Гарика-блатнярика
ФоС'РёРЅРёСЏ _ 28.10.2010 11:31
IP: 78.111.176.---
svetlojar:
А.Бернардацци,Ф.Гонсиоровский (и много других-Нестурх,Галвинский,Яценко-кого сейчас могу вспомнить) -известные одесские архитекторы,их знают люди,интересующиеся искусством или одесситы,нот они не известны широкой массе населения.
Моим постом я хотела вызвать возмущение комментаторов и выплеск многих знаменитых имен Украины.Но,как видите, по-прежнему во всем остались виноваты москали,и даже в том, что мы за 20 лет не определились с национальными героями.
svetlojar _ 28.10.2010 10:45
IP: 80.91.163.---
ФоС'РёРЅРёСЏ:
Интересно,аэропорт достраивался за налоги жителей всей Украины,а назвать его хотят именем, неизвестным всем этим жителям.Совести-то хоть чуть имейте...
Культурная политика России относительно Украины и других республик – это отдельная история. Тут еще хуже. Потому что все замалчивалось, уничтожалось. Люди не знают, значит не существует. Вот меня до сих пор мучает вопрос. Очень люблю историю, посещая тот же Кремль в Москве, Третьяковку – поражаюсь – какая высокая культура иконописи, сколько церквей... И встает вопрос, если Киев мать городов русских – где иконы киевские, вышгородские, переяславские? Где церкви? Где все это? А Вы слышали запись голоса Крушельницкой (думаю Вы не знаете кто это) в 90 лет? А Вы слышали Козловского, Гмырю? А Вы читали Кобылянскую? Но ведь это не означает, что их не существовало,
svetlojar _ 28.10.2010 10:39
IP: 80.91.163.---
ФоС'РёРЅРёСЏ:
Интересно,аэропорт достраивался за налоги жителей всей Украины,а назвать его хотят именем, неизвестным всем этим жителям.Совести-то хоть чуть имейте...
повторю комменты других – если Вы недостаточно образованны – то это Ваша вина... Хотя нет, не Ваша. Давать ВЫБОРОЧНУЮ информацию – это была политика СССР и есть политика России. помните Высоцкого, у которого был рвотный шок когда он увидел в первый раз витрину продуктового магазина в Германии? Я достаточно хорошо знаю искусство (увлекался в свое время, книги там, музеи, московские выставки) но у меня был точно такой же культурный шок, когда увидел Париж в перый раз. Не потому что там богаче, потому что увидел, что сколько "игру в зоопарке недодавали мяса..."
Olgaztown _ 28.10.2010 09:57
IP: 91.209.11.---
На самом деле идея названия украинских аэропортов интересная.
Возможно, для именования одного из них стоит рассмотреть кандидатуру Королёва.
Или его именем лучше не аэропорт, а сразу космопорт называть?:)
M13 _ 28.10.2010 09:31
IP: 77.52.192.---
Не чесал бы он языком – про " безымянные" Борисполь и Жуляны...
Эти названия постарше его.
Неюля _ 28.10.2010 09:08
IP: 77.52.234.---
Иван:
Очень нравится мне эта галицкая сентиментальность. Скульптуры Пинзеля потихоньку уничтожаются из-за условий их содержания (деньги из облбюджета тихо дерибанятся), а чиновник уходящего облсовета решил напомнить о себе эдакой львовской культорологической маниловщиной...
Дерибанится не только Львовский бюджет...
Иван _ 28.10.2010 09:03
IP: 194.44.213.---
Очень нравится мне эта галицкая сентиментальность. Скульптуры Пинзеля потихоньку уничтожаются из-за условий их содержания (деньги из облбюджета тихо дерибанятся), а чиновник уходящего облсовета решил напомнить о себе эдакой львовской культорологической маниловщиной...
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter