Тарас Возняк www.ji-magazine.lviv.ua

Трагедія Тимошенко чи наш з вами діагноз?

23 січня 2013, 14:08

Важко писати цей матеріал, але, напевно, потрібно. Розумію, що він викличе величезну емоційну реакцію. Емоційну, однак чи розсудливу. Реакцію, яка більше стосуватиметься автора чи, точніше, авторів цього матеріалу, ніж суті справи – така вже політична культура нашого суспільства. Бо все, що пов'язане з Юлією Тимошенко, нею ж з самого початку сформатовано виключно як емоція.

Навіть та розправа, яку над нею чинять, породжена не так холодним розрахунком, як бездумною емоцією, яка є реакцією на нею ж заданий посил. Емоцією, яку в тих, хто її зараз мордує, зародила вона сама. Бо ж це вона заставила так безмежно боятися і ненавидіти себе. Так заздрити і зловтішатися, що вона у в'язниці. Але і так безоглядно любити. Це вона відсікала всякі спроби глянути на неї не з огляду на емоцію – захоплення чи ненависть, а розсудливо і на рівних. Рівним вона собі нікого не вважала – ну от така сильна жінка. На свою біду.

Проте найголовніше не те, а те, що судилище та ув'язнення Юлії Тимошенко у всій потворності показало глибину людської та моральної деградації всього нашого суспільства. Повторюю – всього, а не лише теперішньої влади.

Тимошенко є і вже, здається, залишиться такою, якою вона є і була у буремних 90-х та 2000-х. Ув'язнення, як і всяка трагедія людини, часто облагороджуала і перероджувала багатьох. Як от Нельсона Манделу, який вийшов з ув'язнення мудрим, добрим і сильним, хоча в юності таким не був – радше нагадував Тимошенко чи юного Бандеру. Однак Юлію Тимошенко ув'язнення, здається, не змінює. А жаль. Іншого кандидата, просто сильної людини в Україні немає. Проте окрім сили потрібна ще й мудрість та доброта – це якщо мова йде про національного лідера. Злобний троль чи тролиха загальнонаціональним лідером не стане. Злобним і мстивим національними лідерами не бути – це всім – від Януковича до Фаріон. Ненависть породжує тільки ненависть і безповоротно спотворені нею обличчя.

Це судилище показує остаточну деградацію влади, яка не лише "мочить" свого супротивника, але опустилася до того, щоб підглядати за жінкою у туалеті і ледь не показувати знайдені таким способом "вещдоки" по національному телебаченню. Принаймні у інтернетпростір такі "докази" та фальсифікати вкидають. Здається, що вона вже "мочить" не Юлю, а свої штани. І навіть того не зауважує, хоча всім це очевидно – невже не ясно! Де ті їхні політтехнологи?! Сильні так не роблять. Це я про штани:)

Це судилище показує остаточну деградацію рахітичної опозиції, яка паразитує на тому, що Тимошенко сидить в ув'язненні. Тільки, коли вона у в'язниці – вони ще "хтось" чи "щось". А як вийде, то їм першим вона відгризе те, що в них, за штатним розкладом, мало б бути вже у їхніх штанах. І вони це чудово розуміють.

Це судилище показує остаточну деградацію самого суспільства, яке дозволяє "втуляти" собі таку гидоту, видаючи її за високу політику. Бо не може бути здоровим суспільство, яке або зловтішається із цього знущання як над цією жінкою, так і над своєю долею. Не може бути здоровим суспільство, долю якого прив'язують то до долі цієї жінки, то до успіху її опонентів!

З огляду на остатнє я рішуче відмовляюся ставити знак рівності між Україною і цією владою. Однак так само я рішуче відмовляюся ставити знак рівності між цією жінкою і Україною. А про це сьогодні постійно лементує парламентська опозиція. Україна була і буде і до нас, і до цієї влади, і до цієї справді сильної жінки. А також буде і після. Ба більше – вона має бути не дивлячись ні на що – що б не сталося з тим чи іншим Вітею чи Юлею! Замість лементувати опозиції потрібно робити свою справу. Це за умови, що у них дійсно щось там у штанах ще залишилося.

Тому я не сприйму тези "або воля Юлі, або Україна" – до того йдеться у деяких недалекоглядних політиків парламентського розливу, які вже кілька каденцій справжньої України не бачили. Це я про заклики відкинути підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Тільки у майбутній європейській Україні і може бути воля для Юлі. І не тільки для Юлі, а й для тисяч і тисяч людей, які караються ні за ніщо. А в Україні теперішніх можновладців, в Україні, яку і вона вільно чи не вільно, свідомо чи не свідомо сформувала, волі їй не бачити – невже не зрозуміло?

Що стосується самої Юлії Тимошенко, то попри те, що я одним з перших, не будучи її прихильником, – на другий день після її арешту – підписав листа на її захист з тим, що її переслідують не з правових міркувань, а з огляду на те, що вона є політичним опонентом, її трагедія у тому, що вона плоть від плоті нашого суспільства, яке дозволяє так поводитися з політичними опонентами. Ну ніяк не може піднятися над слабкістю цього нашого покаліченого і деградованого суспільства. Показати шлях. Хоча вона таки має право на справедливий суд. Та де його в Україні, нашій з вами та її Україні знайти? Не тільки теперішня влада робила Україну такою, якою вона є.

Чи не Тимошенко розбещувала його, це суспільство, своїм безмежним популізмом, чи не вона тим самим перетворювала його на безсовісного інфантильного паразита, який тепер тільки очікує на чергову "юліну чи вітіну тисячу" і ніколи не виступить в обороні не те що Юлі, але й себе самого? І... мовчить...

Чи не вона є плоттю від плоті нашої влади, до якої вона не раз належала і політичну культуру якої формувала? Яка її... мочить...

Чи не вона є плоттю від плоті нашої політичного тераріуму, який вона нерозбірливо і бездумно рекрутувала з різного роду мерзотників – скільки її "питомців" тепер є її катами? Катами у правничих мантіях... І теж...мочать...

Чи не вона є плоттю від плоті нашої пігмейської за рідкісними винятками опозиції. Не один писав, що вона не піднімала тих, хто до неї наближався, а валашила – перетворювала на політичних євнухів. А євнухи заздрісні і зрадливі. Зрадити Юлю і було їхнім потаємним підсвідомим – невже не розуміла... благородний кінь, огир може бути товаришем, але безплідний мул – лише тягловою силою і тільки жде, щоб копнути тебе коритом... – мститься за імпотенцію... Ну тут все ясно... мовчки мочать...

Цей мій текст є тільки реакцією та преамбулою до текстів, що гуляють у Facebook'у. Ці тексти болючіші і страшніші – почитайте, задумайтесь нарешті – і ті, що у владі, і ті, що в опозиції, і ті, що прикидаються білим та пухнастим народом:

Юрій Романенко

В чем трагедия Тимошенко? Реальная


Коментар з Facebook

В чем трагедия Тимошенко? Реальная.

В том, что ее команда дебилы. Перманентным шоу с мучениями Тимошенко в тюрьме они превратили ее из лидера нации в альтернативного героя Дома-2.

Лидер нации должен указывать путь и вести по нему. Вместо этого нас каждый день кормят постыдными фактами о каких то шприцах, прокладках, мыле и хрен знает еще чем. Это, а не власть, уничтожает Тимошенко, как лидера.

Далі тут

Олександра Кужель

Боятся, как же они боятся!


Коментар з Facebook

Боятся, как же они боятся! Боятся Тимошенко, даже когда она в тюремной камере. А еще они очень боятся, чтобы люди не узнали правды. Иначе зачем устраивать спектакли, изначально круто замешанные на обмане?

... По-моему, недостойно разбирать чужую боль и страдание, раскладывая ее по технологическим этапам – театральным и политтехнологическим. Как-то подло, отвратительно...

Далі тут

Алексей Красноперов

Білий шум


Коментар з Facebook

Вот интересно, то, что делают с Тимошенко, давно превратилось в "белый шум". Это стало уже почти незаместно для общества. И что характерно: чем больше это отходит на второй план, тем более мерзко это становится. Банальность, конечно, но дико, что люди, называющие себя политиками, чиновниками, государственными деятелями могут так мерзко поступать с женщиной...

Андрій Радич

Кого "Він" хоче "напугать"?


Коментар з Facebook

Вони судять Юлю, щоб залякати народ і опозицію. А Табачник мабуть думає що таким чином заб'є ще один цвях у голову ненависним йому "западенням" чи "свідомітам", як кажуть його тролі.

Але іронія долі. Юля – це крові від крові і плоть від плоті їхньої системи. Юля – це вони ж самі, тільки із русявою косою...

Далі тут

powered by lun.ua
Коментарі — 180
євген гірник _ 27.01.2013 17:07
IP: 178.94.3.---
Коментар в стилі "ні богові свічку ні чортові кочергу",в стилі. характерному для автора. Але,якщо так розмазувати то нічого не досягнеш бо не знатимеш чого досягнути. Попри неоднозначність постаті Ю Тимошенко слід визнати що теперішня боротьба за українську а значить і європейську Україну-це в тому числі і боротьба за Юлю.Золота клітка замість золотого палацу на Заході-це самопожертва. яку не можна не оцінити.Тюрма змінює людей ніхто не знає щоконкретно буде далі,Але теперішня доля Юлі- це боротьба а не діагноз.
Владимир Сущенко _ 25.01.2013 13:39
IP: 194.44.142.---
Хай Господь допоможе всім нам і особливо "парламентській опозиції" осягнути зміст і дух цієї публікації, а не лище прочитати літери і зрозуміти слова і речення...
Роман Калитовський _ 25.01.2013 10:24
IP: 89.162.245.---
Lexa62:
Пане Калитовський, ви заговорилися. Про які подачки мова? Повернення вкладів, зароблених працею, ви називаєте подачками?.
Саме так. Повернення вкладів? Вклади насправді ніхто не крав,просто вони знецінились внаслідок гіперінфляції. А чому відбувалась гіперінфляція? Тому що держава продовжувала утримувати збиткові державні підприємства. Я добре пам"ятаю ті части. Українські заводи були банкротами,а їх продовжували підтримувати шляхом друку пустих грошей. От за 4-5 років і проїли всі запаси,в тому числі і ті які були на вкладах громадян. В результаті заводи все одно припинили своє існування тільки всі запаси теж були проїдені. І звичайно, що якась частина була прихватизована мудрими товаришами.
Тому жодних вкладів часів СРСР в держави давно немає тож і повертати нічого. А те що зараз намагаються повернути -це гроші які зароблені зовсім іншими людьми -теперішнім поколінням, чому я повинен зі своїх доходів компенсовувати те що давно втрачено.
Роман Калитовський _ 25.01.2013 10:14
IP: 89.162.245.---
Иван Сулима:
Я не хочу жити з вами у одній країні. Мій президент – Тімошенко, і я хочу собі окрему Україну
Які проблеми? Забирайтесь з України і забирайте із собою Тимошенко! А ми вже якось обійдемось без вас і без вашого фюрера.
Иван Сулима _ 25.01.2013 09:59
IP: 46.202.186.---
От нам усім кажуть, що Тімошенко поганий керівник, популістка, не українка, крала, бреше, що там ще...?
Але за неї проголосовала половина України!!!!!!!!!
І ви, хто таке про неї кажуть, просто зневажаєте нас, таких-же громадян нашої спільної країни!
Ну казати – це не злочін. Але таким чином ви стаєте її тюремщіками!
Так от. Я не хочу жити з вами у одній країні. Мій президент – Тімошенко, і я хочу собі окрему Україну
Теодор _ 25.01.2013 09:09
IP: 213.159.242.---
(Це судилище показує остаточну деградацію рахітичної опозиції, яка паразитує на тому, що Тимошенко сидить в ув'язненні. Тільки, коли вона у в'язниці – вони ще "хтось" чи "щось".)
- Ця опозиція дійсно нічого не вартує. Вона не ставить собі питання про глибинні причини сучасного стану України тому від неі не можна очікувати ні реальних кроків, ні навіть теоретичного обгрунтування способу подолання наявних проблем.
Виктор Викторук _ 24.01.2013 22:38
IP: 46.119.114.---
сім міліонів померло напівголодною смертю а ще пять батракує по світу.........а вони все прихватизували............
Виктор Викторук _ 24.01.2013 22:31
IP: 46.119.114.---
дві найпотужніші банди воюють.а сстрадає відцього 80%українськогонароду.які не входять в ці банди...клоуни...
svitovyd1 _ 24.01.2013 20:08
IP: 91.245.73.---
lohik _ 24.01.2013 01:15
IP: 93.77.253.--
Заява Тимошенко:
Євген Щербань був одним із п'яти засновників корпорації "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД), яка володіла сотнями підприємств, незаконно приватизованих в 90-х роках. Крім Євгена Щербаня, власниками корпорації ІСД були Олександр Момот, Ахат Брагін та Рінат Ахметов. П'ятим тіньовим співвласником корпорації ІСД був тоді молодий політик Віктор Янукович, який зараз є президентом України. Євген Щербань був беззаперечним лідером цієї групи, народним депутатом та лідером Ліберальної партії України. Але протягом короткого часу були трагічно вбиті також три співвласники корпорації ІСД.
допитати ахмета і янука.
Lexa62 _ 24.01.2013 18:57
IP: 37.52.144.---
Пане Калитовський, ви заговорилися. Про які подачки мова? Повернення вкладів, зароблених працею, ви називаєте подачками? Держава успадкувало частину майна імперії? Успадкувала. Значить і борги успадкувала. Це не популізм. Це була спроба розгребти гнієвище яке використовує наша держава замість фундаменту.
Роман Калитовський _ 24.01.2013 13:35
IP: 85.223.157.---
anderes_anderes:
Господин Возняк, вот попробуйте забыть о политике.
Просто подойдите сейчас к зеркалу и внимательно посмотрите на себя.
Злость, ненависть, зависть и ущербность – большими буквами написаны на лицах большинства из вас.
Будьте добрі продемонструйте нам спершу своє обличчя!
Remis _ 24.01.2013 13:24
IP: 178.216.122.---
А давайте раскажем Юле, что с ней не так после того, как она выйдет на волю! Она не идеальна, но идеалов вообще не существует в природе. Технология "ВСЕ ОДИНАКОВЫЕ", как и все политтехнологии подменяет здравый смысл эмоцией. А по сути нельзя сравнивать палача и его жертву на том основании, что "и тот и тот хороши!". Вот Гитлер уничтожал далеко не идеальных евреев, так что же по-вашему, уважаемый автор, они сами виноваты?
drongo _ 24.01.2013 12:53
IP: 194.44.50.---
Роман Калитовський:
drongo:

Я так розумію сьогодення вас цікавить менше, а ніж вчорашні "часи Тимошенко"?
Мене більше цікавить майбутнє ніж сьогодення. Ось про майбутнє я насправді переживаю...
Сьогоднішню владу також цікавить майбутнє, сьогодення їх, як і вас власне, абсолютно влаштовує.

Чого ж ви зразу не сказали, що ви також із "талановитих сімей"?

про Тимошенко як вчорашнього "керівника країни" тему розвивати не стали.:))))))))))))))))))))))))))))))))))
anderes_anderes _ 24.01.2013 12:13
IP: 93.74.140.---
Господин Возняк, вот попробуйте забыть о политике.
Просто подойдите сейчас к зеркалу и внимательно посмотрите на себя.
Злость, ненависть, зависть и ущербность – большими буквами написаны на лицах большинства из вас.
Посмотрите на Забужко, Ющенко, Герман, Лещенко, Кушнирука и других моральных уродов, которые живут желчью и злорадством.
Когда бываю за границей ваши лица, как оспой побитые ненавистью и завистью – видны за километр. Нет у вас ни чести, ни достоинства, ни великодушия.
Наша беда не Тимошенко, наша беда человеческий мусор, который так и не стал народом.
Роман Калитовський _ 24.01.2013 11:43
IP: 85.223.157.---
lohik:
Якби Президентом стала ця харизматична жінка, яку захищає і підтримує весь цивілізований світ, то нам всім не було б так соромно за Україну, як зараз...Але гпличанські возняки думають інакше...
Так думає переважна більшість тих хто здатен думати. А інакше думають тільки тупі юльки,які не здатні аналізувати факти та події.
Роман Калитовський _ 24.01.2013 11:41
IP: 85.223.157.---
drongo:

Я так розумію сьогодення вас цікавить менше, а ніж вчорашні "часи Тимошенко"?
Мене більше цікавить майбутнє ніж сьогодення. Ось про майбутнє я насправді переживаю...
drongo _ 24.01.2013 11:35
IP: 194.44.50.---
Роман Калитовський:
drongo:
Це ви про сьогодення написали????????
В тім числі і про сьогодення,але в основному про "часи Тимошенко"
А в які "часи Тимошенко" Тимошенко була керівником країни?

Я так розумію сьогодення вас цікавить менше, а ніж вчорашні "часи Тимошенко"?
Роман Калитовський _ 24.01.2013 10:34
IP: 85.223.157.---
drongo:
Це ви про сьогодення написали????????
В тім числі і про сьогодення,але в основному про "часи Тимошенко"
drongo _ 24.01.2013 10:30
IP: 194.44.50.---
Роман Калитовський:
Василий Бондаренко:
Я ніяк не можу зрозуміти в чому популізм Тимошенко
Популізм-це коли народу дають подачки у вигляді юленої,або вітіної 1000. Популізм-це коли в бюджет записують нереальні доходи і на основі цього планують цілком реальні видатки,популізм-це коли одна особа мелькає щодня на всіх телеекранах.При цьому кабінет міністрів поступово перетворюється на PR-агенство, для якого найважливішим завданням є заходи за участю прем"єр-міністра. А найстрашніше,що за цим суцільним піаром немає жодної реальної роботи по модернізації економіки, судочинства, ліквідації корупції, наближення до законодавства європейських країн,модернізації та переозброєння армії. Не приведи Господь нам ще раз такого керівника країни.
Це ви про сьогодення написали????????
Роман Калитовський _ 24.01.2013 10:18
IP: 85.223.157.---
Ира Литвинова:
А що може зробити в цій країні опозиція така, чи інша, якщо цинічність влади просто спонукала нас, народ, лишитися всякої Віри. Ось діазноз нашому сьогоденню.
Опозиція зобов"язана демонструвати інші шляхи вирішення проблем. Опозиція зобов"язана розробити чітку програму дій по модернізації України. Вона повинна донести до кожного громадянина чому слід виконувати саме таку програму і такий план розвитку. А ще опозиція зобовязана слідкувати за всіма кроками влади та владоможців,жорстко контролювати всі оборудки КМ, всі дії по відчуженню землі та передачі власності, і головне-опозиція повинна демонструвати суспільству власну безкорисність,чесність та відкритість. От якщо наша опозиція стане саме такою то і довіра народу повернеться. А якщо опозиціонери після публічної потасовки у ВР йдуть на прийом до владоможців щоб вирішити свої особисті бізнес-інтереси то грош ціна такій опозиції.
Роман Калитовський _ 24.01.2013 10:07
IP: 85.223.157.---
Василий Бондаренко:
Я ніяк не можу зрозуміти в чому популізм Тимошенко
Популізм-це коли народу дають подачки у вигляді юленої,або вітіної 1000. Популізм-це коли в бюджет записують нереальні доходи і на основі цього планують цілком реальні видатки,популізм-це коли одна особа мелькає щодня на всіх телеекранах.При цьому кабінет міністрів поступово перетворюється на PR-агенство, для якого найважливішим завданням є заходи за участю прем"єр-міністра. А найстрашніше,що за цим суцільним піаром немає жодної реальної роботи по модернізації економіки, судочинства, ліквідації корупції, наближення до законодавства європейських країн,модернізації та переозброєння армії. Не приведи Господь нам ще раз такого керівника країни.
drongo _ 24.01.2013 09:51
IP: 194.44.50.---
antipov:
malikovv:
sigun78:
monster_n69:
Жрица:
...
Ніхто не виходить на її захист у Києві – це відповідь народу. І вирок їй.
Якщо б народ відчував, що до неї коїться несправедливість, то вийшов би і захистив, не дивлячись на підозри у вбивстві Щербаня. Робін Гуд теж був грабіжник і вбивця, але люди його підтримували.
Згоден
100%
Все вірно.
100% поддерживаю.
так народ ВЗАГАЛІ не виходить, панове. Мерзне, ламає ноги на льоду, переплачує за комуналку, живе як скот...і не виходить. Не має в цьому усвідомленої позиції. А є лише страх, лінь, неповага до самих себе.
Ира Литвинова _ 24.01.2013 01:24
IP: 178.93.161.---
А що може зробити в цій країні опозиція така, чи інша, якщо цинічність влади просто спонукала нас, народ, лишитися всякої Віри. Ось діазноз нашому сьогоденню.
lohik _ 24.01.2013 01:15
IP: 93.77.253.---
Заява Тимошенко:
Євген Щербань був одним із п'яти засновників корпорації "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД), яка володіла сотнями підприємств, незаконно приватизованих в 90-х роках. Крім Євгена Щербаня, власниками корпорації ІСД були Олександр Момот, Ахат Брагін та Рінат Ахметов. П'ятим тіньовим співвласником корпорації ІСД був тоді молодий політик Віктор Янукович, який зараз є президентом України. Євген Щербань був беззаперечним лідером цієї групи, народним депутатом та лідером Ліберальної партії України. Але протягом короткого часу були трагічно вбиті також три співвласники корпорації ІСД.
lohik _ 24.01.2013 01:04
IP: 93.77.253.---
А чому в донєцкому Сізо були вбиті три кілєри Щербаня -Матрос, Кушнір і Зугдіді...Коли тоді Прокурором в Донєцкє був Пшенка і Кузьмвн?...Щоб не проговорились, хто заказав?...Аналогічно, як Кравченка убрали, щоб не показав на Кучму...Вор завжди кричить "Держи вора!"...А хто вбив Ахатя Брагіна?...Також Лазаренко?...
Більше того. Після вбивства Щербаня і Брагіна були зачищені ще 170 бізнесменів. Теж Тимошенко? Був замах на Руслана Щербаня. Після чого активів у сім*ї Щербанів не лишилось.
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter