Інший погляд на врегулювання на Донбасі
Гадаю, що варто ознайомитися з таким поглядом на врегулювання кризи на Донбасі, який пропонує Ігор Марков:
"Українська влада офіційно декларує нові розширені автономії і "особливі статуси" Донбасу, як засіб його "умиротворення". Результати раніше проведених за моєю участю соціологічних досліджень населення Донбасу у співставленні з інформацією останніх місяців, дозволяють припустити: після поразки Януковича і Партії Регіонів зазнав краху штучно сконструйований і втілений її технологами конструкт регіональної ідентичності і регіонального патріотизму мешканців Донбасу. Політична самосвідомість більшості з них нині знаходиться в "точці біфуркації".
Водночас, для них характерний високий рівень соціальної адаптивності та мімікрії. Днр-лнр, їхні вибори, референдуми, терор проти місцевого населення і навіть протистояння між лідерами й угрупованнями самих бойовиків виглядають складовими стратегії загальноукраїнського хаосу, які Москва у вигляді різних "автономій" прагне впровадити в український політичний процес і державний устрій.
Відтак, населення Донбасу нині потребує не "розширеної автономії", а, навпаки, – сильної центральної влади, що відновить правопорядок, окреслить нові напрями розвитку регіону в опорі на формування нових економічних та політичних еліт, пов'язаних із Києвом, запропонує соціальні компенсації мешканцям зруйнованих територій. І, навпаки, наданням "особливого порядку самоврядування" на підконтрольних сепаратистам і російським військовим територіях, розрекламованим проектом розширення прав Донбасу порівняно з іншими регіонами країни українська влада виявляє свою уразливість до російського геополітичного проекту.
Революція гідності, Асоціація з ЄС, війна з Росією – кроки цивілізаційного шляху, які Україна проходить сама. Ще одним таким кроком має стати перетворення України на самостійне силове поле Європи."
Повністю стаття тут
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.