3 вересня 2019, 16:22

Знову вчепилися в Ройтбурда

Орки пішли на черговий штурм – знову вчепилися в Ройтбурда. Читаю, і дивуюсь, як він це витримує. Завтра черговий "останній бій" – чим можете допоможіть, щоб нам всім не було соромно.

І ще. З його блога на ФБ:

Олександр Ройтбурд:

итак, высока вероятность что на завтрашней сессии одесской облрады с голоса будет включен в повестку все тот же основной вопрос философии – увольнение меня.

напористость и постоянство завораживают. более важных проблем в области нет.

на всякий случай коллектив музея обратился к депутатам с открытым письмом.

Шановні панове депутати!

Перш, ніж ви приймете рішення про продовження повноважень директора Одеського художнього музею, вважаємо за потрібне ознайомити вас з думкою колективу про його діяльність за ті 17 місяців, які ми з ним працюємо.

З березня 2018 року діяльність музею перейшла до нової якості, наблизившись до кращих критеріїв діяльності музеїв європейського рівня. Їм особисто організовано декілька виставок всеукраїнського значення, таких як "Репресоване мистецтво" з колекції спецхрану 1937-39 рр. Національного музею мистецтв (м. Київ), яка наочно показала велич українського мистецтва 20 -30 років минулого століття, приреченого радянськими ідеологами на знищення (вересень – листопад 2018). На цих днях відкривається виставка визначного художника 1 половини ХХ ст. Костянтина Сомова, зібрана з музеїв всієї України. Також привернули увагу глядачів виставки "Ексгумація. Забутий соцреализм з зібрання ОХМ", значної сучасної майстрині Влади Ралко та ін.

Значно пожвавилась лекційно-просвітня діяльність музею, до якої Ройтбурд залучає, крім співробітників, своїх друзів, видатних культурних діячів, мистецтвознавців, філософів, культурологів, колекціонерів нашої країни та зарубіжжя. Так, за 2017 р. відбулося 22 публічні лекції, в 2018 – 72, за 9 міс.2019 – вже 53, не враховуючи кінопоказів, концертів, зустрічей з діячами мистецтв.

Проведені протиаварійні заходи в найбільш проблемних приміщеннях музею (при залученні коштів меценатів), в них, як і в інших постійно відновлюється експозиція – і глядачі минулих років кожного разу відкривають для себе нові видатні твори.

Зусиллями О.Ройтбурда значно збільшилась колекція музею. Якщо в минулі роки зібрання поповнялося на 7-8 експонатів за рік, то після його приходу надійшло 49 минулого року та 67 – цього року. І це не тільки подарунки авторів, а і твори з приватних колекцій та твори видатних майстрів, важливих для музею, які купуються меценатами на аукціонах спеціально для колекції ОХМ.

Запроваджені численні дитячі програми, які залучають до творчості та спілкування з мистецтвом майбутнє нації.

Тільки за перший – неповний – рік його роботи музей заробив більш 2 мільйонів 800 тисяч гривень проти 741 тисячі в 2017 р.

Колектив музею сприяє своєму директору О.Ройтбурду у втіленні його діяльності і просить вас підтримати на посаді цього креативного, відповідального керівника, визначну творчу особистість нашого міста.

_________________________________

и дальше много подписей.

я никого не призываю выходить на митинг в мою поддержку к облраде. но буду рад всем проявлениям солидарности. нас больше чем упырей.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Це український солдат зробив Америку великою, а Росію – малою

У передріздвяний період прийнято говорити про щось добре. Для нас, в Україні, нашим найкращим є Україна у її якнайширших сенсах. Тому я приготував промову про Україну, але на перший погляд присутнім може здатися, що цьогорічна промова про США...

Вручення ''Ордена Незалежного культурологічного Журналу ''Ї'' ''За інтелектуальну відвагу'''' та прийняття ''Межа року''

Рівно чверть століття тому, у 1999 році, у Львові під Різдво вперше відбулося унікальне не лише для України, але й для всього центрально-східного регіону Европи дійство – своєрідне підведення суспільних та політичних підсумків року, що минув, і вшанування тих, кого цього року середовище Громадської організації "Незалежний культурологічний журнал "Ї"" вважали знаковими для України і регіону публічними діячами, діячами, які особливо заслужилися в царині інтелектуального осмислення часу і мали відвагу це своє бачення відкрито задекларувати та обстоювати...

Про мобілізацію та альтернативну службу

Здається, тепер уже всім стало зрозумілим, що російська агресія щодо України – це надовго, якщо не назавжди. Тобто нас чекає всім відома доля Ізраїлю...

"Morituri te salutant!"

Суспільні, політичні, інтелектуальні, мистецькі процеси останнім часом неймовірно прискорилися. Відносно відсторонене споглядання цих процесів (наскільки це можливо) знову і знову повертає мене до начебто знаної досвідченій інтелектуальній спільноті теми народження/розвитку/розквіту/занепаду/смерті величезних історичних культурно-цивілізаційних формацій...

Промова на Межу року

Щороку у Палаці Потоцьких у Львові відбувається особлива церемонія вручення Орденів "За інтелектуальну відвагу" – саме за інтелектуальну... Ця Церемонія відбувається вже чверть століття – тобто вже є давньою традицією про яку можна дізнатися тут...

Як Олег Іванович та Іван Володимирович Церкві землю не давали. Провінційна історія

Нарешті сталося! Всенародно обрана громадою Жовківська міська рада на чолі з самим паном головою, що ним є Олег Вольський, нарешті показали своє єство – у не такій вже й великій справі, але в ній, як у краплині води, відобразилося все наше сьогодення...