Парламентський грудень очима РПР: п'ять здобутків на фоні важливих провалів
Протягом двох пленарних тижнів грудня народні депутати прийняли п'ять важливих реформаторських законопроектів. Ці здобутки передусім є заслугою авторів та ініціаторів законопроектів, а також спікера парламенту Андрію Парубію, якому в непростих умовах вдається мобілізувати депутатську більшість для прийняття реформаторських ініціатив.
У сфері нацбезпеки:
1. Ухвалено за основу – Проект Закону N6109 про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Ініціатори: Ірина Суслова, Тетяна Ричкова, Ірина Фріз, Мустафа-Масі Найєм, Світлана Заліщук, Ірина Констанкевич, Ганна Гопко, Ігор Луценко, Наталія Новак.
2. Ухвалено за основу – Проект Закону N6689 про внесення змін до статті 21-4 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", який передбачає підвищення рівня соціального захисту іноземців або осіб без громадянства, які проходять військову службу у ЗСУ. Ініціатори: Сергій Пашинський, Іван Вінник, Тетяна Чорновол.
Це два перші з пакету дев'яти законопроектів, які спрямовані на посилення соціально-правового захисту учасників війни з російською агресією.
У сфері запобігання корупції:
3. Ухвалено в цілому – Проект закону N4738-д щодо здійснення моніторингу закупівель, який передбачає встановлення автоматичних індикаторів ризиків щодо можливих порушень законодавства у сфері закупівель для проведення моніторингу закупівель органом державного фінансового контролю. Ініціатор Андрій Іванчук.
У сфері економічного розвитку:
4. Ухвалено в цілому – Проект Закону N2845 про безпечність та гігієну кормів, з метою стимулювання виробництва безпечних та якісних кормів і тваринницької продукції; забезпечення виробництва якісних та безпечних для здоров'я тварин кормів; захист кормів, кормових добавок і преміксів від фальсифікації, а також гармонізація із законодавством ЄС. Ініціатори: Олександр Бакуменко, Олег Кулініч, Артем Вітко, Сергій Лабазюк, Вадим Івченко, Валерій Лунченко, Микола Кучер, Петро Юрчишин, Владислав Голуб, Ірина Геращенко
У сфері дорожнього руху:
5. Ухвалено в цілому – Проект закону N5364 щодо реформування сфери паркування транспортних засобів, який впроваджує цивілізовану систему паркування транспортних засобів, дієвий механізм притягнення до відповідальності порушників правил паркування, вводить режим фото/відеофіксації правопорушень в сфері паркування, мінімізує вплив корупції на здійснення оплати паркувальних послуг. Ініціатори: Антон Геращенко, Ярослав Дубневич, Ігор Діденко, Володимир Ар'єв, Дмитро Білоцерковець, Наталія Новак, Геннадій Кривошея, Сергій Алєксєєв, Ігор Васюник, Сергій Кіраль.
Разом з "перемогами" доводиться говорити про "зради" або поразки місяця:
У сфері публічної адміністрації:
1. Не виконано публічні обіцянки Президента України Петра Порошенка стосовно скасування електронного декларування для громадських активістів та ухвалення нового законопроекту про антикорупційні суди. Хоча народні депутати на останньому сесійному тижні з четвертої спроби відкликали Проект закону N6011 "Про антикорупційні суди", що відкрило можливість Президенту України внести власний законопроект.
2. Ухвалено за основу – Проект закону N7206 з патріотичною назвою "Купуй українське – плати українцям", який створює можливості для корупції, руйнує конкуренцію в публічних закупівлях та суперечить міжнародним зобов'язанням України. Ініціатори: група депутатів на чолі з Олегом Ляшком.
3. Не включено в порядок денний – Проект Закону N7276 щодо забезпечення належного доступу Національного агентства з питань запобігання корупції до інформації, необхідної для реалізації його повноважень.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.