18 квітня 2023, 15:48

Про поствоєнне бачення Заходу як важливий елемент виграшу України у війні

Трансатлантична група колишніх високопосадовців і військових радників від США, Великобританії, Німеччини, Франції та Італії заявила, що війна в Україні перетвориться на тупикове протистояння – у разі, "якщо Захід не діятиме на повну силу і не збільшить рівень військової підтримки".

Більше того, група сказала, що "декларації про непохитну підтримку недостатньо, і дії не завжди відповідають риториці".

Складно не погодитись, адже навіть для не військових зрозуміло (а військові експерти так уже давно про це говорять), що для успішного контрнаступу важливо мати усі види озброєнь -комбіновані сили з танків, далекобійної артилерії та літаків. І, навіть, за їх наявності контрнаступ не буде легким – Росія теж готується.

У цьому сенсі згодна з тими, хто вважає (як до прикладу, Бен Ходжес), що витік секретних документів Пентагону, який зараз так активно обговорюється, не позначиться на майбутньому контрнаступі України.

А що позначиться? Перш за все, готовність чи неготовність Заходу надати Україні усю необхідну військову допомогу.

З одного боку, на Заході прекрасно розуміють, що саме військовий статус-кво може стати тим статусом-кво, на якому тимчасово призупиняться військові дії.

А з іншого – на Заході також розуміють, що ніяких політичних переговорів, незалежно від результату контрнаступу, у найближчій перспективі не буде.

В той же час, лише військові перемоги України здатні зупинити подальший воєнний курс Росії та створити передумови для переговорів про мир у майбутньому.

Розуміння цього, думаю, переможе при прийнятті рішення лідерами на Заході. Адже зволікання автоматично призводить до активізації так званої "мирної групи" навколо Китаю. От уже і президент Бразилії Лула да Сілва публічно підтримав пропозиції Пекіна. І ця тенденція, поза сумнівом, лише наростатиме.

Тоді це вже стане не лише питанням виграшу чи програшу України, а й питанням виграшу чи програшу самого Заходу. Його поствоєнного бачення світу. Війна активізувала різні альянси, які за результатами війни або посиляться, або послабляться.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Про європейське лідерство

Тема європейського лідерства назріла давно, безвідносно до ризику президентства Дональда Трампа, одним із напрямків політики якого може бути скорочення трансатлантичної єдності та співпраці...

А завтра після виборів

В МЗС Росіі, реагуючи на результат Дональда Трампа на виборах, заявили, що працюватимуть з новою американською адміністрацією, "жорстко відстоюючи російські національні інтереси і досягаючи всіх поставлених цілей у війні"...

Між угодою та нерішучістю (в контексті виборів у США)

У ході передвиборчої кампанії Дональд Трамп в одному з інтерв'ю пожурив навіть Лінкольна, за те, що той допустив Громадянську війну. Замість досягнення угоди з південними штатами, які виступали проти скасування рабства...

Про заяву Сікорського щодо Криму

Маю на увазі слова міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського щодо такого варіанту по Криму: мандат ООН на 20 років і тоді референдум...

Чи можна "заморозити" війну без руху до сталого миру

По суті, Олаф Щольц пропонує (маю на увазі його пропозиції, про які пише La Repubblika) варіант замороження війни. Мабуть, виходячи із того, що за умов крайніх позицій сторін можливо говорити про варіанти зменшення активності – і бажано не за рахунок країни, на яку здійснено напад, а за рахунок країни, яка цей напад здійснила...

Про "червоні лінії"

Взагалі, вираз "червоні лінії" трохи про епоху, що відходить. Про систему, що склалася після Другої Світової війни, де інструмент "червоних ліній" виконував, передусім, функцію запобігання...