30 квітня 2023, 12:56

Про варіанти виходу з війни в довгу

Як і слід було очікувати, російські федеральні телеканали видали кадри з Умані та Дніпра, де загинули мирні жителі внаслідок російського ракетного обстрілу житлових будинків, за нібито обстріл українцями Донбасу.

Мені от цікаво: вони хоча б для себе відокремлюють правду від брехні?

А те, що "глибинний народ" стандартно вірить телеящику – це вже норма. Такими темпами можна дійти до того, що їм вдасться довести росіянам, що земля – пласка, а Путін – божество.

Це, очевидно, ще радянський комплекс, коли їм подобалося обманювати самих себе. От хоча б візьмемо питання віри. У Росії постійно наголошують на тому, які вони християни, а живуть при цьому як атеїсти. Церкви у них на вулицях Леніна, які вони до цього позносили тотально у 1917-му. Натомість зараз у цьому звинувачують Київ. Є у цьому "перевертанні" та "вивертанні" реалій щось зле і дискредитуюче людину як творіння.

Мабуть, ще тоді мордовське тисячолітнє язичництво виявилося сильнішим (мордва не прийняла християнство, і насильно була хрещена).

Може, і зараз генетика спрацювала, zov предків, так би мовити. Раз вони хочуть час повернути назад. Від сучасного світу повернутись до архаїки. У цьому сенсі росіяни воюють з часом і хочуть повернутися в минуле, де всіх перемогли. Без рук, зате з орденами. Все це "можемо повторити" тощо. Хоча справжні фронтовики уникали теми повторення війни. А ці зібралися брати Київ. Амбітні хлопці. На табуретці в танку та з унітазом на голові. Типу прийшли "звільняти".

Парадокс. З одного боку, ця війна спрямована в минуле та з минулого. А з іншого – по суті, перша війна такого масштабу в онлайн-режимі, у прямому ефірі практично, тобто, сучасна. А з боку третього, вона реальніша, ніж можна було уявити. Справжня війна, більше того, з загрозою переходу до ядерної.

При цьому зазомбовані в Росії вважають, що це не вони, а ми, увесь світ, збожеволів. А це означає, що швидкого виходу із війни немає і не буде. Фактично є два варіанти припинення війни.

1. Тотальна військова поразка Росії. Оскільки серединний результат у поєднанні з продовженням порівняно комфортного життя мешканців крупних міст (Москви та Петербурга, зокрема), коли війна не особливо то й відчувається, буде спонукати до того, що з почуття помсти росіяни на ґрунті поразок на окремих напрямках ще більше зазомбуються (треба ж доводити так звану обраність). Німці ж відправляли своїх дітей на війну. І ці можуть, уже почалася пропаганда на прикладі розповіді для "холопів" одного російського високопосадовця, що ніби-то його син проходив курс воєнного навчання в ЧВК Вагнер.

2. Зміни всередині самої РФ. Якщо не революція, то принаймні створення запиту на альтернативний воєнному курс. Хоча цьому, мабуть, мають передувати ті ж таки воєнні поразки за поразкою. Щоправда, є ризик, що це може бути революція не щодо зміни курсу від війни, а щодо пошуку тих, чому Росія програє у війні. Тобто, перемога всередині РФ яструбів, з урахування того, що більшість росіян лояльні/підтримують війну.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Про європейське лідерство

Тема європейського лідерства назріла давно, безвідносно до ризику президентства Дональда Трампа, одним із напрямків політики якого може бути скорочення трансатлантичної єдності та співпраці...

А завтра після виборів

В МЗС Росіі, реагуючи на результат Дональда Трампа на виборах, заявили, що працюватимуть з новою американською адміністрацією, "жорстко відстоюючи російські національні інтереси і досягаючи всіх поставлених цілей у війні"...

Між угодою та нерішучістю (в контексті виборів у США)

У ході передвиборчої кампанії Дональд Трамп в одному з інтерв'ю пожурив навіть Лінкольна, за те, що той допустив Громадянську війну. Замість досягнення угоди з південними штатами, які виступали проти скасування рабства...

Про заяву Сікорського щодо Криму

Маю на увазі слова міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського щодо такого варіанту по Криму: мандат ООН на 20 років і тоді референдум...

Чи можна "заморозити" війну без руху до сталого миру

По суті, Олаф Щольц пропонує (маю на увазі його пропозиції, про які пише La Repubblika) варіант замороження війни. Мабуть, виходячи із того, що за умов крайніх позицій сторін можливо говорити про варіанти зменшення активності – і бажано не за рахунок країни, на яку здійснено напад, а за рахунок країни, яка цей напад здійснила...

Про "червоні лінії"

Взагалі, вираз "червоні лінії" трохи про епоху, що відходить. Про систему, що склалася після Другої Світової війни, де інструмент "червоних ліній" виконував, передусім, функцію запобігання...