31 серпня 2023, 23:21

Про хор ''миротворців''

Щось якось одночасно багато зазвучало на Заході голосів "миротворців" за рахунок поступок України.

То Саркозі у своєму нещодавньому інтерв'ю, яке співпало із публікацією його мемуарів, заявив, що "повернення Криму під контроль України – це ілюзія, а Донбас – це спірна територія; треба проводити референдум; Україна не має вступати в ЕС и НАТО". А також про те, що "Росія та Франція потрібні одна одній" і "Макрон має відновити діалог з Путіним". Тобто, озвучив набір усім нам давно відомого російського трешняку.

То Орбан в інтерв'ю Карлсону (власне, уже можна зрозуміти спрямування цього інтерв'ю) заявив, що "Захід захід має укласти угоду з Путіним щодо нової архітектури безпеки України, яка не повинна передбачати повернення Криму чи членства України в НАТО". Ну і звісно, що найкращий шанс для миру, за його словами, це якщо "Трамп повернеться до влади та припинить військову підтримку України".

Ну, з Орбаном, як із Саркозі, все давно зрозуміло. Тут нічого нового. Угорщина просувається з будівництвом АЕС в рамках угоди з Росією. А щодо Саркозі, то лише той факт, що він знаходиться під слідством з 2021 року (через контракт на 2 млн євро з російською страховою кгмпанією), уже є красномовним.

Але показово, що подібні заяви активізувалися і від осіб з інших країн. Врешті-решт, є й просто внутрішні проблематики. Приміром, одне з останніх опитувань у Німеччині показало, що тема війни поступилася темам міграції та економіки.

Я привертаю увагу до цього усього в контексті ризиків довгої війни, розтягнутої у часі, яку Захід, судячи з усього, обрав для себе як найменш ризиковий варіант. Що не факт.

І не лише для України. Стратегія оцих "миротворців" – зрозуміла. Закликати до перемовин (а по факту заморожування війни та де-факто визнанням поточного статусу-кво окупації), з тим, щоб затягнути час. З розрахунку на те, що Захід втомиться (дебати серед республіканців на кандидатство на виборах 2024 року уже є показовим), а Росія пересидить.

Але не тільки це. Розтягнута у часі війна, війна в довгу, з часом буде актуалізовувати позиції ультраправих та ультралівих політичних сил і рухів. Вони уже говорять про не/доцільність санкцій проти РФ та військової допомоги Україні.

Маргінали будуть намагатися влізти у мейнстрім на цій темі, підігріваючи стратегії Путіна щодо виснаження України та Заходу від війни. І чим довше триватиме війна, тим більше на цьому спекулюватимуть маргінали.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Про заяву Сікорського щодо Криму

Маю на увазі слова міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського щодо такого варіанту по Криму: мандат ООН на 20 років і тоді референдум...

Чи можна "заморозити" війну без руху до сталого миру

По суті, Олаф Щольц пропонує (маю на увазі його пропозиції, про які пише La Repubblika) варіант замороження війни. Мабуть, виходячи із того, що за умов крайніх позицій сторін можливо говорити про варіанти зменшення активності – і бажано не за рахунок країни, на яку здійснено напад, а за рахунок країни, яка цей напад здійснила...

Про "червоні лінії"

Взагалі, вираз "червоні лінії" трохи про епоху, що відходить. Про систему, що склалася після Другої Світової війни, де інструмент "червоних ліній" виконував, передусім, функцію запобігання...

Про заборону релігійних організацій, афілійованих з РПЦ

Рішення щодо заборони в Україні релігійних організацій (265 голосів за у другому читанні), що мають відношення до РПЦ, є закономірним. Підхід "ми проти агресії, але не називаємо агресора" (а були ж іще хресні ходи за мир, щоб показати, що ніби-то в Україні йде внутрішня війна), згадуємо Кирила (бо такі канони) і тд в умовах повномасштабного вторгнення є непрацюючим...

Курський бумеранг для Росії

Декілька висновків з прецеденту у Курській області. 1. Дії Сил оборони України у Курській області змінюють ситуацію військового статусу-кво (це зрозуміло, навіть, для невійськових) не стільки у кількісному, скільки у якісному вимірі...

Про таймінг

Є така робота Роберта Уітмена під назвою "Ущільнення". Її премʼєра відбулася у нью-йоркському кінотеатрі "Синематика кінематографіста" ще у 1965 році...