1 вересня 2023, 00:21

Про хор ''миротворців''

Щось якось одночасно багато зазвучало на Заході голосів "миротворців" за рахунок поступок України.

То Саркозі у своєму нещодавньому інтерв'ю, яке співпало із публікацією його мемуарів, заявив, що "повернення Криму під контроль України – це ілюзія, а Донбас – це спірна територія; треба проводити референдум; Україна не має вступати в ЕС и НАТО". А також про те, що "Росія та Франція потрібні одна одній" і "Макрон має відновити діалог з Путіним". Тобто, озвучив набір усім нам давно відомого російського трешняку.

То Орбан в інтерв'ю Карлсону (власне, уже можна зрозуміти спрямування цього інтерв'ю) заявив, що "Захід захід має укласти угоду з Путіним щодо нової архітектури безпеки України, яка не повинна передбачати повернення Криму чи членства України в НАТО". Ну і звісно, що найкращий шанс для миру, за його словами, це якщо "Трамп повернеться до влади та припинить військову підтримку України".

Ну, з Орбаном, як із Саркозі, все давно зрозуміло. Тут нічого нового. Угорщина просувається з будівництвом АЕС в рамках угоди з Росією. А щодо Саркозі, то лише той факт, що він знаходиться під слідством з 2021 року (через контракт на 2 млн євро з російською страховою кгмпанією), уже є красномовним.

Але показово, що подібні заяви активізувалися і від осіб з інших країн. Врешті-решт, є й просто внутрішні проблематики. Приміром, одне з останніх опитувань у Німеччині показало, що тема війни поступилася темам міграції та економіки.

Я привертаю увагу до цього усього в контексті ризиків довгої війни, розтягнутої у часі, яку Захід, судячи з усього, обрав для себе як найменш ризиковий варіант. Що не факт.

І не лише для України. Стратегія оцих "миротворців" – зрозуміла. Закликати до перемовин (а по факту заморожування війни та де-факто визнанням поточного статусу-кво окупації), з тим, щоб затягнути час. З розрахунку на те, що Захід втомиться (дебати серед республіканців на кандидатство на виборах 2024 року уже є показовим), а Росія пересидить.

Але не тільки це. Розтягнута у часі війна, війна в довгу, з часом буде актуалізовувати позиції ультраправих та ультралівих політичних сил і рухів. Вони уже говорять про не/доцільність санкцій проти РФ та військової допомоги Україні.

Маргінали будуть намагатися влізти у мейнстрім на цій темі, підігріваючи стратегії Путіна щодо виснаження України та Заходу від війни. І чим довше триватиме війна, тим більше на цьому спекулюватимуть маргінали.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Про переговори: публічні та непублічні цілі сторін

Переговори як процес тривають постійно (з окремих питань, гуманітарних, зокрема). Переговори ж саме як припинення війни (через небажання РФ) засвідчують різні цілі у сторін та учасників...

Стамбульский транзит

Щодо переговорів у Стамбулі. 1. Не можна не відзначити парадокс абсолютно різних делегацій з боку РФ – та, яка була на зустрічах з американцями, і та, яка заявлена зараз на переговорах у Стамбулі...

"Неміцні звʼязки" як характеристика міжнародної системи

У 2002 році був такий перформанс "Неміцні зв'язки" (Loose Associations): художник, пояснюючи у своїй лекції причини, що спонукали його до створення інсталяцій, одночасно і демонстративно звертався до літератури, дизайну, архітектури, політики...

Навіщо Кремль проштовхує прецедент легалізації окупації

От здавалося б, навіщо США вносять до обговорення тему Криму, якщо від України не вимагається юридичного визнання його російським, а таке визнання від себе, ніби, допускають США? (Ніби, бо варто відзначити, що багато чого про пропозиції США ми читаємо в ЗМІ...

Про розвилку для світової системи

Днями міністр оборони Великої Британії Джон Гілі сказав, що 2025 рік стане критичним, закликавши союзників посилити військову підтримку України...

Самовизначення триває: deal, гібридність, пробудження та ієрогліф

Ну що ж, активна дипломатія останніх місяців (маю на увазі очікування від ініціативи адміністрації Трампа) у супроводі не менш активних військових дій на російсько-українському фронті показала: знайти Атланта, який утримує на своїх плечах ситуацію, неможливо...