31 серпня 2023, 23:21

Про хор ''миротворців''

Щось якось одночасно багато зазвучало на Заході голосів "миротворців" за рахунок поступок України.

То Саркозі у своєму нещодавньому інтерв'ю, яке співпало із публікацією його мемуарів, заявив, що "повернення Криму під контроль України – це ілюзія, а Донбас – це спірна територія; треба проводити референдум; Україна не має вступати в ЕС и НАТО". А також про те, що "Росія та Франція потрібні одна одній" і "Макрон має відновити діалог з Путіним". Тобто, озвучив набір усім нам давно відомого російського трешняку.

То Орбан в інтерв'ю Карлсону (власне, уже можна зрозуміти спрямування цього інтерв'ю) заявив, що "Захід захід має укласти угоду з Путіним щодо нової архітектури безпеки України, яка не повинна передбачати повернення Криму чи членства України в НАТО". Ну і звісно, що найкращий шанс для миру, за його словами, це якщо "Трамп повернеться до влади та припинить військову підтримку України".

Ну, з Орбаном, як із Саркозі, все давно зрозуміло. Тут нічого нового. Угорщина просувається з будівництвом АЕС в рамках угоди з Росією. А щодо Саркозі, то лише той факт, що він знаходиться під слідством з 2021 року (через контракт на 2 млн євро з російською страховою кгмпанією), уже є красномовним.

Але показово, що подібні заяви активізувалися і від осіб з інших країн. Врешті-решт, є й просто внутрішні проблематики. Приміром, одне з останніх опитувань у Німеччині показало, що тема війни поступилася темам міграції та економіки.

Я привертаю увагу до цього усього в контексті ризиків довгої війни, розтягнутої у часі, яку Захід, судячи з усього, обрав для себе як найменш ризиковий варіант. Що не факт.

І не лише для України. Стратегія оцих "миротворців" – зрозуміла. Закликати до перемовин (а по факту заморожування війни та де-факто визнанням поточного статусу-кво окупації), з тим, щоб затягнути час. З розрахунку на те, що Захід втомиться (дебати серед республіканців на кандидатство на виборах 2024 року уже є показовим), а Росія пересидить.

Але не тільки це. Розтягнута у часі війна, війна в довгу, з часом буде актуалізовувати позиції ультраправих та ультралівих політичних сил і рухів. Вони уже говорять про не/доцільність санкцій проти РФ та військової допомоги Україні.

Маргінали будуть намагатися влізти у мейнстрім на цій темі, підігріваючи стратегії Путіна щодо виснаження України та Заходу від війни. І чим довше триватиме війна, тим більше на цьому спекулюватимуть маргінали.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Випробовування довгою війною

Довга війна, про яку так часто говорили на Заході як про найменш ризиковий варіант для себе, але виснажливий для України, стала реаліями. Це уже визнають усі...

Про Україну у контексті контурів нової геополітичної епохи

Зустріч Байдена та Сі, не дивлячись на відсутність конкретики, і я вже про це писала, але повторюсь, все ж, була показовою. З одного боку, вона носила загальний характер – обговорили війну Росії проти України, ситуацію в Газі, Тайвань, домовились про співпрацю на глобальному рівні (зокрема, щодо штучного інтелекту) і тд...

Про новий етап комунікації

Щодо публічних суперечностей, які ми спостерігаємо в останні декілька днів. 1. Переконана, що на сьогодні немає конфлікту як всередині влади (між військовими та цивільними), так і між владою та опозицією...

Чи "дагестанець" Путін?

Пам'ятаєте цю фразу Путіна, яку він сказав ще на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну? "Я лакець, я дагестанець, я чеченець, я інгуш, росіянин, татарин, єврей, мордвин, осетин"...

Не/контрольована ненависть

Махачкала, яка набула такого розголосу через бридкі дії – це лише одна з цілої низки антисемітських акцій, які пройшли за останню добу на Кавказі...

Обриси глобальної війни

У своїй недавній промові Байден, серед іншого, сформулював (не прямо, але опосередковано) три важливі зовнішньополітичні позиції США в контексті війни Росії проти України та атаки ХАМАСу проти Ізраїлю...