3 серпня 2020, 16:31

ТСК з питань захисту інвесторів вивчить правомірність дій поліції під час обшуків у "Малятко"

Ти можеш створити успішну компанію в Україні, але не факт, що вдасться її зберегти. Такими є реалії бізнесу по-українські. І це, здається, головне пояснення, чому надходження інвестицій в Україну залишають бажати кращого.

Сьогодні під час засідання ТСК з питань захисту прав інвесторів ми розглянули ще один показовий кейс. Вже 12 років один з українських виробників, ТОВ "Еконія", більш відомий яка виробник дитячого харчування ТМ "Малятко", відбивається від рейдерських атак.

Наразі власницю компанії звинувачують начебто у шахрайстві, а також причетності до викрадення людини – Руслана Курілова. Слідство триває вже три роки, і саме ця справа стала підставою для обшуків на підприємстві (!) 9 липня цього року, в "найкращих українських традиціях" з виламуванням дверей. Більше того, на корпоративні права підприємства був накладений арешт. Хоча ні в статті 190 (шахрайство), ні в статті 146 (викрадення) Кримінального кодексу України суб'єктом правопорушення не може бути юридична особа.

Також в межах кримінального провадження слідчим було прийнято рішення про направлення запитів до контрагентів підприємства таких як Ашан, АТБ, Метро, куди "Малятко" постачає свою продукцію. Знову ж таки, у присутніх народних депутатів виникли сумніви у доцільності таких дій для розслідування ніби-то викрадення людини або шахрайства.

Прикметним є те, що два роки тому, у липні 2018 року компанія відбивала іншу рейдерську атаку, де також фігурував громадянин Тітов. Тоді рейдери зареєстрували "клон" підприємства "Еконія", і вказали громадянина Анатолія Тітова директором компанії-клона.

Сьогодні, для того, аби розгляд кейсу ТМ "Малятко" ТСК з питань захисту прав інвесторів був об'єктивним, ми запросили обидві сторони. І представників "Малятко" – Ірина Варагаш та адвокат Тетяна Козаченко. І громадянина Анатолія Тітова. Ми навіть розшукали його напередодні засідання, але він так і не прийшов.

Заслухали і представників Національної поліції та їх процесуального керівника, позиція яких виглядала, м'яко кажучи, непереконливою. І щодо доцільності обшуків саме у такій формі, і щодо самого кримінального провадження. Поки ситуація більше виглядає як тиск на бізнес, ніж об'єктивне розслідування.

Так, засідання виявилось дуже емоційним. Але наше завдання як Спецкомісії – відновити справедливість та припинити безпідставне втручання правоохоронних органів в роботу бізнесу.

Зі свого боку ТСК з питань захисту прав інвесторів дала тиждень обом сторонам конфлікту, а також правоохоронним органам для того, аби сторони надали на адресу Спецкомісії додаткові матеріали. Після чого, під час наступного засідання ми будемо ухвалювати рішення про заходи реагування на цей кейс.

З високою ймовірністю будемо звертатись до Офісу Генерального прокурора та Державного бюро розслідувань щодо перевірки правомірності дій працівників Національної поліції і процесуального керівника у справі.

Звернення, які нас здивували або як ми захистили виробника протезів

Війна триває майже два роки, в Україні тисячі ветеранів, які втратили кінцівки і потребують протезування, потреба у цьому більша, ніж можуть забезпечити українські виробники...

Український порядок денний у Вашингтоні. Що зараз в пріоритеті?

Кілька днів в Вашингтоні. Багато зустрічей зі старими друзями і ще більше нових контактів: ДержДеп, Департамент оборони, американські аналітичні центри, організації української діаспори, які продовжують допомагати і армії, і в гуманітарних питаннях...

Що думають в Німеччині про Ізраїль і як це вплине на Україну

Обіцяла ділитись з вами інсайдами з Німеччини. Цього разу розповім що у німців думають про ситуацію навколо Ізраїлю і ХАМАС та як це може вплинути на Україну...

Україна має право на антикремлівську люстрацію – висновок Венеційської комісії

Весь тиждень обговорюється висновок Венеційської комісії на наш законопроект 9081 про антикремлівську люстрацію. Нагадаю, суть самого законопроекту максимально проста: заборонити усім, хто був депутатом будь-якого рівня від проросійських партій на момент повномасштабного вторгнення, брати участь у виборах на наступні 10 років...

Розвивайся або помри – як працює Facebook в Кремнієвій Долині

#СтенфордськіЗаписки-4 Поки складаю докупи думки про об'єднання інноваційного сектору в Україні, поділюсь з вами ще одним своїм інсайтом з Кремнієвої Долини...

Чи може Україна стати ''Кремнієвою Долиною'' Європи: 3 ''за'', 3 ''проти''

#СтенфордськіЗаписки-3 Обіцяла поділитись з вами думками чи зможе Україна стати "Кремнієвою Долиною" Європи. Даю вам 3 аргументи "за", 3 – "проти"...