19 жовтня 2021, 17:32

Про що домовились МВС та Парламентська спецкомісія на великій зустрічі з бізнесом?

Тимчасова спеціальна комісія із захисту інвесторів (ТСК) посилює співпрацю з ключовими для вирішення проблем підприємців органами державної влади. Так, місяць тому ми ініціювали велику зустріч бізнесу з керівництвом МВС та Спецкомісією. Першу у подібному складі, форматі та масштабі. Сьогодні вже маємо перші вирішені звернення, які порушувались під час зустрічі – про це повідомляють учасники від бізнесу. Що зміниться у комунікації між ТСК та МВС – далі більш детально.

Меморандум ТСК vs МВС

Інвестиційна привабливість України сьогодні напряму залежить від якості роботи і неупередженості правоохоронних органів. Попри їх чисельність в нашій державі, Національна поліція – це все ще 90% усіх справ, які є в ЄРДР.

Крім того, за даними Офісу Генерального прокурора, 84% корупційних злочинів розкриваються саме Національною поліцією. Яка, будемо відвертими, і забезпечена менше, ніж антикорупційні органи, і має величезне навантаження із розслідування інших типів злочинів.

Тим не менш, МВС і Нацполіція відіграють свою важливу роль у формуванні інвестиційної репутації України. Для ТСК з питань захисту прав інвесторів співпраця з МВС є важливим пріоритетом ще й тому, що маємо низку звернень бізнесу, які стосуються роботи Нацполіції.

Обговорити їх, а також озвучити питання інвесторів до МВС вдалося під час великої наради з міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським за ініціативи Спецкомісії.

У ній взяли участь 17 керівників МВС вищого рівня, голова Нацполіції, народні депутати-члени Парламентської Спецкомісії та представники більше 40 великих компаній, серед яких OKKO, Philip Morris, UPG, MTI, а також найбільші бізнес-асоціації, включно з Американською торгово-промисловою палатою, Європейською бізнес-асоціацією, CEO Club, Федерацією роботодавців України та ТПП. Відверто говорили про проблеми бізнесу, які накопичились в державі і потребують реакції МВС.

Результатом зустрічі стало укладання Меморандуму про співпрацю між ТСК з питань захисту прав інвесторів та Міністерством внутрішніх справ. У ньому ми зафіксували нові формати взаємодії по питаннях захисту бізнесу між Міністерством і Верховної Радою, та курс на зміну комунікації МВС по зверненнях підприємців.

Хто захищатиме бізнес

Для цього був створений Офіс захисту бізнесу в структурі МВС. З такою ініціативою під час зустрічі виступив міністр Денис Монастирський і одразу призначив відповідальних за цей процес посадовців.

Ними стали заступник міністра МВС Євген Єнін, керівник Національної поліції України Ігор Клименко, а також начальник Головного слідчого управління Нацполіції та його заступник, Максим Цуцкерідзе та Сергій Пантелєєв. Координувати цей напрям в МВС буде радник міністра Антон Геращенко.

Ключовим завданням новоствореної структури стане комплексне рішення проблемних сфер та захист легального бізнесу, який сплачує усі податки.

Для ТСК підписання цього Меморандуму є продовженням нашої системної роботи із побудови співпраці з ключовими для нас органами державної влади.

Так, вже маємо позитивний досвід співпраці та спільні вирішені кейси ТСК з Офісом Генерального прокурора. Де за ініціативи Ірини Венедіктової був створений спеціальний Департамент кримінально-правової політики та захисту інвестицій, відповідальний за протидію незаконному втручанню в підприємницьку та інвестиційну діяльність. Його керівник Олексій Бонюк є нашим партнером та частим гостем на засіданнях ТСК.

За аналогічним принципом будемо будувати й нашу комунікацію з МВС. Тому свої звернення бізнес може направляти на адресу ТСК з питань захисту прав інвесторів у Верховній Раді.

До речі, результати реакції МВС на наші звернення можна буде оцінити й на найближчому засіданні ТСК у листопаді у Верховній Раді. Де ми публічно заслухаємо 3 справи із земельного рейдерства в Київській та Хмельницькій областях.

***

Ця зустріч продемонструвала готовність МВС брати на себе частину відповідальності у питанні формування інвестклімату в державі. Та дає сигнал для бізнесу, що, звернувшись до правоохоронців, він може розраховувати на справедливий розгляд звернення та отримати захист.

Я розумію, що ми не зможемо вирішити всіх проблем бізнесу за лічені тижні, однак, системна робота та чесний діалог обов'язково дадуть результат. І тут наші позиції з міністром є абсолютно спільними.

powered by lun.ua

Кейс ''Рона''. Афера у Франківську на мільярд гривень досі без покарання

Часто коли піднімаються питання проблем у бізнесу, в широкої громадськості з'являється спокуса покласти вину на державу. Але не завжди причиною проблем інвесторів в нашій країні є виключно державні інститути...

Про що домовились МВС та Парламентська спецкомісія на великій зустрічі з бізнесом?

Тимчасова спеціальна комісія із захисту інвесторів (ТСК) посилює співпрацю з ключовими для вирішення проблем підприємців органами державної влади...

Про що говорять чоловіки (закреслено) силовики

Нещодавно в Офісі Генерального прокурора пройшла антикорупційна координаційна нарада за участі керівників правоохоронних органів, де в якості гостя довелось побувати і мені...

Після звернення Спецкомісії ОГП передав справу про атаку на фермерів ''Миролюбного'' до Києва

Кілька тижнів тому я розповідала історію зухвалого аграрного рейдерства на Хмельниччині. Жертвою рейдерів стало фермерське господарство "Миролюбне": атаку на майно фермерів фактично здійснила родина місцевих екс-посадовців...

Спецкомісія вивчить рейдерську атаку на землю фермерів ''Миролюбного'' на Хмельниччині

Відкриття ринку землі з 1 липня 2021 року було однією з ключових обіцянок Президента Володимира Зеленського. Це саме та реформа, яка здатна вивести аграрну галузь нашої країни на новий рівень та створити суттєво точку росту для економіки...

Парламентська Спецкомісія та "Нова Пошта" разом підготують законопроект, що зменшить штрафи для бізнесу

Два тижні тому вся країна обговорювала неадекватний штраф у 326 млн гривень, який застосувала до компанії Держспоживслужба Харківської області...