Олег Єльцов

Нова корупційна схема від міністра МВС Захарченка та Президента Академії меднаук Сердюка

26 квітня 2012, 01:36

Департамент зв'язків із громадськістю МВС повідомляє: між МВС та Національною академією медичних наук укладено Меморандум "про надання науковою організацією квоти безкоштовних місць" для працівників органів внутрішніх справ. Сторони підписали меморандум, згідно з яким особи, які потребують лікування, можуть бути направлені до будь-якого з 28 спеціалізованих наукових медичних закладів Національної академії медичних наук, де зможуть безкоштовно отримати професійну медичну допомогу.Дослухаємося до аргументації сторін. Отже, "За словами Віталія Захарченка, на обслуговуванні у структурних підрозділів Управління медичного забезпечення та реабілітації МВС України перебуває близько 850 тисяч осіб: як працівників міліції та членів їхніх сімей, так і ветеранів органів внутрішніх справ. Крім того, 24 тисячі правоохоронців з цього числа є ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС.

- Питання соціального захисту працівників міліції, особливо – його медична складова, є дуже важливим. Ця робота є продовженням соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, особливо з урахуванням того, що наразі триває модернізація української медицини, – підкреслив Міністр внутрішніх справ."


Президент Академії меднаук Андрій Сердюк не менш скупий на пояснення: "Хоча Академія і не має змоги забезпечити безкоштовне лікування всім правоохоронцям, які його потребують, проте свій вклад у вирішення питання оздоровлення працівників органів внутрішніх справ науковці вже зробили.

Ваша служба дуже тісно пов'язана з нашою, лікар майже завжди іде поруч з міліціонером. Ми не можемо виділити багато місць у наших спеціалізованих інститутах, однак наші науково-медичні заклади готові прийняти близько 300 пацієнтів, аби забезпечити їх високопрофесійним лікуванням."


Одразу виникає низка запитань.

Перше: коли пан Сердюк та очолювана ним структура укладе подібні Меморандуми із рештою правоохоронних та силових структур, із судами, із Адміністрацією Президента, Санслужбою, іншими дозвільно-каральними органами?

Друге: коли слідом за Академію меднаук ініціативу підхопить Міністерство охорони здоров'я, адже лише 300 правоохоронців на рік, які отримають безкоштовну кваліфіковану допомогу від Академії меднаук – це замало. Потужності мінздраву значно більші.

Третє: чи дійде черга до укладення подібних меморандумів із профспілкою гірників, скажімо? Чи можуть очікувати на надання подібної допомоги вчителі та інші злиденні бюджетники, які геть неспроможні сплачувати існуючі хабарі у системі надання медпослуг, тому вимушені тихо вмирати без такої допомоги?

Четверте: чи можна очікувати, що колись пан Сердюк та міністр Богатирьова укладуть Меморандум із моєю мамою та мільйонами інших пенсіонерів, які геть не спроможні оплатити безкоштовні послуги української медицини?

П'яте: чи можна сподіватися, що серед отих 300 щасливчиків у погонах знайдеться бодай один сержант, чи всі ліжко-місця, як водиться, отримають міліцейські керівники?

І, нарешті, питання останнє та головне: а хто, власне, уповноважив панів Захарченка та Сердюка займатися перерозподілом бюджетних коштів на користь окремої структури – МВС? Можливо в Академії меднаук надлишок грошей, які ті вирішили спрямувати на благодійність? Але науковці повинні займатися наукою, а не благодійністю, тим більш за бюджетний кошт.

Щоправда, текст повідомлення Центру громадських зв'язків МВС звучить так: "МВС та науковці-медики уклали меморандум про співпрацю". Хочеться подробиць: в чому полягає ця співпраця? Бо, є загальновизнана думка, що міліція повинна ловити злочинців, а науковці – розвивати науку. Напрошується інша відповідь: можливо, у Президента Академії Сердюка, чи-то його родичів виникли якісь проблеми із законом? Про це МВС – ані пари з вуст.

Міліціонери разом із іншими військовими та правоохоронними відомствами мають може й недостатнє, але краще за інших медичне обслуговування. Адже за визнанням міністра Захарченка "у структурних підрозділів Управління медичного забезпечення та реабілітації МВС України перебуває близько 850 тисяч осіб". Мабуть жодне інше відомство у державі не має такої потужної мережі медичних закладів. Ясна річ, грошей не вистачає. Медична галузь стагнує через тотальну корупцію й відсутність реформ. Але ж це відбивається не лише на міліціонерах, тоді чому саме для них Академія меднаук створює "пільгові умови", фактично проголошуючи нецільове використання коштів: зменшення фінансування наукових робіт на користь підвищення рівня медобслуговування міліціонерів? Слід вирішувати проблему на державному рівні, а не надаючи приховані пільги одним за рахунок решти. А поки немає реформи медичної галузі нехай міліція самотужки вирішує свої медичні проблеми в межах бюджетного фінансування та повноважень, запроваджує довгоочікувані реформи МВС: заощаджує кошти, змінює структуру, скорочує чисельність кадровиків-тиловиків, тощо.

Цей Меморандум нагадує практику минулих років щодо пожертвувань на користь міліції всіляких фондів з підтримки органів внутрішніх справ, що являло неприховану форму держрекету й корупції. Кілька років тому цю ганебну практику нарешті заборонили. Але, міністр Захарченко в дуеті з Президентом Сердюком обкатують нову форму "співробітництва", поліпшуючи умови правоохоронців за рахунок податків усіх українців. У цьому наочно проглядаються ознаки корупційних діянь. Якщо цим великим панам негайно не дати по руках, це може стати системою, й не лише у практиці МВС. Важко давати остаточні оцінки, не маючи самого тексту Меморандуму. А цей документ, як відомо – лише протокол намірів. Тобто, корупційна подія ще не сталася, вона тільки планується, отже – карати нема за що. Але ж, влада має реагувати. Якщо у авторів Меморандуму не залишилося совісті й здорового глузду, принаймні, повинний спрацювати інстинкт самозбереження на займаних посадах.

Ледь не забув згадати ще одне прізвище, винне у цій ганебній історії: Раїса Богатирьова. Пані міністр, укладіть, нарешті, Меморандум з народом України про початок реформи медичної галузі, про забезпечення Ст. 49 Конституції України, яка гарантує право кожного громадянина на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування. Якщо не здатні – ініціюйте перейменування міністерства охорони здоров'я на міністерство геноциду, після чого поверніться до РНБО.

powered by lun.ua
Коментарі — 9
pravo77 _ 02.05.2012 01:08
IP: 95.133.109.---
Олег Єльцов:
Олег, отличный ответ и очень мудрые вещи Вы говорите. 2 года прошло после нашей беседы, но сейчас с Ваших слов я все понял. Мне нравился Ваш жизненый путь и позиция, но с начала показалось, что Вы подыгрывали режиму, а сейчас я понял, что у вас была первая фаза анализа. Я согласен с каждым Вашим словом, но все равно стою на том, что если бы пришли Львовские или Полтавские нас бы так не ушатали. Мне не хватит и 100 страниц, чтобы описать все ужасы и кошмары, которые у нас происходят. Вот недавно нашел видео на ютюбе и там описана 10-я часть нашей жизни под властью донецких окуппантов – http://www.youtube.com/watch?v=039Gve1EexI
Анатолій Долгіх _ 26.04.2012 09:31
IP: 212.15.155.---
Вот и подписал себе Захарченко меморандум о превышении служебных полномочий
Ірма Крат _ 26.04.2012 08:41
IP: 176.36.114.---
http://blogs.korrespondent.net/users/blog/irmakrats/a63348
Traveller _ 26.04.2012 03:54
IP: 95.133.144.---
usergio:
pravo77:
Без довіри людей до влади, податки, завжди, сприйматимуться суспільством, як "оброк" (панщина).
Без довіри людей один до одного, супротиву владі не чекайте.
Европи в Україні не чекайте.
Ну так прислушайтесь наконец и сами к себе, и прекратите при каждом словоизвержении, пинать Юльку.
Олег Єльцов _ 26.04.2012 02:50
IP: 89.252.19.---
pravo77:
у вас хоть 1% остался веры, что донецкие нас всех не загонят в могилу?
Если коротко – уже не осталось.
Если развернуто – то нет веры не потому, что у власти "донецкие", а потому что народ не способен самоорганизоваться. Вы думаете, если бы были "льововские" или "полтавские" – была бы принципиальная разница?... Я так не считаю. Все, кто был при власти за 20 лет – все украинские! И вообще, вечные обвинения президентов и их окружения в бедах народа – это философия крепостных. Народ, а не власть себя загоняет в могилу. Потому что почти каждый "маленький украинец" готов дать взятку, а не сопротивляться и не судиться (бо кругом же мафия!), а когда "маленький украинец" вдруг становится "большим", (ну хотя бы головой сельсовета) он уже не дает взятки, а берет.
И за 20 лет не сформулирована национальная идея, а без нее государства не построить. Ну не может даже самый лучший президент внести в народ национальную идею. Вот россияне, например, империю потеряли, экономическое соревнование с западом проиграли, но идея великой России осталась – за счет нее и существуют. А почему у нас нет, например, идеи Великой Руси-колыбели славянства или еще чего-то. Все думают только о колбасе, откатах... И все очень злые. Ненависть – не самая созидательная сила... Результаты этого – на каждом шагу.
Вот побывал на двух собраниях – в своем жилтовариществе и на родительском собрании в школе. Ужаснулся. Люди здорово одичали за 20-30 лет. Все то же, что и в парламенте: неумение вести диалог, даже элементарно вести собрание (повестка дня, регламент, ...), хотя помню, что в мое школьное и студенческое время умели. А сейчас – агрессия, желание что-то выгадать, обмануть своих же соседей, совершенно недемократические повадки. Кто виноват: Янукович, Ющенко, Кучма?...
usergio _ 26.04.2012 02:36
IP: 77.122.26.---
pravo77:
Без довіри людей до влади, податки, завжди, сприйматимуться суспільством, як "оброк" (панщина).
Без довіри людей один до одного, супротиву владі не чекайте.
Европи в Україні не чекайте.
usergio _ 26.04.2012 02:26
IP: 77.122.26.---
НАНУ в цьому році отримає 70% фінансування.
На початку місяця, перебували 2 тиждні у відпустці, при з/п МНС 1200 грн.:))))))))))
Виїзди на сімпозіуми, конференції, відрядження – за особистий рахунок (бо "грошей в країні немає").
Молоді науковці вже "лижі навострили" за кордон.
При Юльці теж було погано: тендери не працювали, продукцію держава купувала китайську (дорожче за нашу), бо там відкати, тепер стало зовсім фейл – немає фінансування.
pravo77 _ 26.04.2012 02:21
IP: 46.200.93.---
Уважаемый Олег, я сейчас не по теме этой статьи, а просто в прозе жизни хочу Вам задать пару вопросов. Мы в одном из Ваших блогов устроили большую дискуссию в которой я жестко критиковал работу донецких менеджеров описывал разгул криминала и абсолютную власть "смотрящего" и его опричников в нашей области. Вы мне парировали контердоводами, что мол нужно подождать, что реформаторы непопулярных реформ имеют потенциал и скоро мы увидим паростки новой жизни.
После нашей беседы много воды утекло и сейчас хочу переспросить, Вы еще верите в эпоху ренесанса Украины при менеджировании "семьи"? Могут реформы поднять экономику, если смотрящий забирает с любого бизнеса 70%, а все остальное отбирают налоги и маски шоу. Можно ждать модернизацию основных средств предприятий, если кроме налогов и поборов феодалов на таможне стоят фуры, а с ними стоит бизнес? Короче у вас хоть 1% остался веры, что донецкие нас всех не загонят в могилу????????
Alexey Boldyrev _ 26.04.2012 01:47
IP: 95.135.22.---
Ну, СБУ уже охотилась на днях на директора одного химического института НАН, а также на целый учёный совет другого гуманитарного института. Новоиспечёній академик Сердюк хочет защитить себя и своих приближённых от произвола милиции (а мы то вас лечим!). Вполне логичный ход в этой фарсовой ситуации.
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter