25 листопада 2014, 17:50

Ініціатива ''Приватбанку'', як взірець майбутньої реформи освіти

Поки чиновники та громадськість ламають списи над розробкою Стратегії розвитку освіти до 2025 року, "Приватбанк" вже впроваджує її в життя. В оригінальний спосіб й з чималим профітом.

Нині по всій Україні триває змагання школярів у конкурсі від "Привату" за право отримати головний приз: інтерактивну дошку та оберемок планшетів. Якщо хтось вважає, що діти виборюють право на це приладдя у перебігу олімпіад, чи-то за результатами екзаменів, має застарілий підхід до освітньої роботи. Все що треба – це отримати якнайбільше карток нового банківського продукту – "Юніорбанк". Школу, де зв'явиться найбільше неповнолітніх клієнтів "Привату", нагородять омріяною дошкою. Тепер вчителям не доведеться бруднитися крейдою: підготував презентацію – й весь рік не встаєш зі стільця. Можна порадіти за вчителів, а ще за бізнесменів з "Приватбанку": треба мати неабиякий талант, щоб так маштабно й майже безкоштовно просувати власний продукт по всій Україні (у конкурсі вже зараз беруть участь 200 шкіл, у школи-лідера – понад 800 карток).



Щоправда, є невеличкі недоречності. Скажімо, чомусь в опитувальному листку для батьків, який вручають кожному школяреві, міститься логотип банку, попри те, що комерційна діяльність у закладах освіти комунальних форм власності заборонена. А ще там слід заповнити рядки з персональними даними учня та його батьків. Можна здогадатись, що невдовзі туди надходитиме СМС-спам із рекламою чергового продукту "Приватбанку". Банкірам, напевно відомо, що це порушення Закону України "Про захист персональних даних", але то – пусте. Автор намагався дізнатися, що думає з цього приводу голова правління банку пан Дубілет та його юридичне управління, однак мій запит проігнорували.

У рекламному аркуші від "Привату" вказано, що розповсюдження їхніх карток в навчальних закладах здійснюється в рамках Концепції Міносвіти "Про розвиток електронної освіти в Україні". Це стало відкриттям для чиновників Міносвіти, до котрих я звернувся. Ніяких згадок про співпрацю із "Приватбанком" там не йдеться. Нічого не відомо про масову рекламну кампанію банку в школах й у столичному Департаменті освіти. Лише у департаменті освіти рідного мені Дарницького району визнали, що "приватівці" приходили із пропозицією організувати оплату шкільних обідів через картки "Юніорбанку", проте їм відмовили.

Але ж то – бізнес-пропозиція, а от "конкурс", та ще й в "рамках Концепції Міносвіти" – зовсім інша справа!

Яка чудова ініціатива, панове! Слід чекати її продовження. Ну, наприклад: школи, чиї учні мають по домівках найбільше телевізорів "Філіпс" могли б поборотися за головний приз – панель із величезною діагоналлю, на якій вчителям буде зручно демонструвати навчальні фільми. А хіба завадять школі кавоварки, пилососи, та ще багато речей, корисних для навчального-господарського процесу.

Й саме навчання стане набагато приємнішим та веселішим. Діти почнуть збирати фішки на продукцію спонсорів, змагатимуться на олімпіадах у знаннях про товари, право на які виборюють. Це ж ринок, панове! Слід привчати наших дітей жити за нових умов, аби вони не зубрили оті формули та падежі, як їхні підстаркуваті батьки. Та й нащо ті формули здалися, коли є калькулятор й інтернет? За 23 роки освітній рівень молоді впав до рівня плінтусу й якось не померли з голоду: торгують сім-картками під парасолькою, вибивають чеки на касі, реалізують квіти-картоплю в переходах... Найбільш обдаровані працюють домогосподарками й плиточниками в Європі та Росії. В нас у одного президента було не дуже з орфографією, й нічого так – камаз грошей наколядував.

Можливо, Міносвіти слід визнати, що воно існує в країні дрібних торговців й шахраїв, після чого саморозпуститися? Схоже, це вже выдбувається, адже до освіти замість чиновників вже долучилися банкіри – на власний розсуд. Переконую вас: нічого не зміниться! В країні достатньо меценатів, які потурбуються про освіту молоді за прикладом "Приватбанку". Привативці вже зробили перший крок: випустили мультсеріал "Абетка грошей, або як допомогти дитині стати богатим".

Навіщо вчитится всілякому "доброму та вічному"! Слід залишити у шкільній програмі лише чотири дисципліни: банківська справа, податкове законодавство, кодекс нардепа та етика гламуру. Нащо нам майбутні слюсарі, інженери, вчені? Адже доведено: найдрібніший податківець чи прокурор живе заможніше за професора. А промисловість лише псує екологію: нехай китайці працюють. А ми збудуємо кожному українцю по МАФу й по капличці та заживемо на рідній сторонці!

Подробиці тут

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

У пошуках Гігавата й кількох літер

Третя військова зима. Третій рік енергосистема під масованими обстрілами. Всі енергооб'єкти давно пристріляні, їх відновлення – марна справа, бо знову прилетить...

Чи врятує Україну рів із крокодилами?

Нардеп Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч українців повернулися на окуповані території. Щоправда, пізніше вибачився, заявивши, що це лише припущення, бо підрахувати кількість тих, що виїхали, неможливо...

Снова – на шашлыки?

россия пугала-пугала ядерным ударом и наконец ударила ракетой, способной нести ядерные боеголовки. Американцы об этом знали наверняка, потому и закрыли посольство в Киеве...

План победы в одном предложении

Содержание Плана победы Зеленского можно уместить в одну фразу: дайте оружия, денег и защитите. Победный фарс заштатного актеришки на трибуне Верховной Раде провалился...

Вугледар: це і є ваш план перемоги?

Боєць ЗСУ, колишній нардеп й громадський активіст Ігор Луценко описує в ФБ відхід наших бійців з Вугледару: "72-га виходила тяжко, криваво...

Жажду крови

Я очень хочу знать имена причастных к этой войне и видеть судебные приговоры. Все начальники разведки с 2007 года должны попасть под суд. Почему с 2007-го? Да потому что 10...