Олег Єльцов

Ініціатива ''Приватбанку'', як взірець майбутньої реформи освіти

25 листопада 2014, 17:50

Поки чиновники та громадськість ламають списи над розробкою Стратегії розвитку освіти до 2025 року, "Приватбанк" вже впроваджує її в життя. В оригінальний спосіб й з чималим профітом.

Нині по всій Україні триває змагання школярів у конкурсі від "Привату" за право отримати головний приз: інтерактивну дошку та оберемок планшетів. Якщо хтось вважає, що діти виборюють право на це приладдя у перебігу олімпіад, чи-то за результатами екзаменів, має застарілий підхід до освітньої роботи. Все що треба – це отримати якнайбільше карток нового банківського продукту – "Юніорбанк". Школу, де зв'явиться найбільше неповнолітніх клієнтів "Привату", нагородять омріяною дошкою. Тепер вчителям не доведеться бруднитися крейдою: підготував презентацію – й весь рік не встаєш зі стільця. Можна порадіти за вчителів, а ще за бізнесменів з "Приватбанку": треба мати неабиякий талант, щоб так маштабно й майже безкоштовно просувати власний продукт по всій Україні (у конкурсі вже зараз беруть участь 200 шкіл, у школи-лідера – понад 800 карток).Щоправда, є невеличкі недоречності. Скажімо, чомусь в опитувальному листку для батьків, який вручають кожному школяреві, міститься логотип банку, попри те, що комерційна діяльність у закладах освіти комунальних форм власності заборонена. А ще там слід заповнити рядки з персональними даними учня та його батьків. Можна здогадатись, що невдовзі туди надходитиме СМС-спам із рекламою чергового продукту "Приватбанку". Банкірам, напевно відомо, що це порушення Закону України "Про захист персональних даних", але то – пусте. Автор намагався дізнатися, що думає з цього приводу голова правління банку пан Дубілет та його юридичне управління, однак мій запит проігнорували.

У рекламному аркуші від "Привату" вказано, що розповсюдження їхніх карток в навчальних закладах здійснюється в рамках Концепції Міносвіти "Про розвиток електронної освіти в Україні". Це стало відкриттям для чиновників Міносвіти, до котрих я звернувся. Ніяких згадок про співпрацю із "Приватбанком" там не йдеться. Нічого не відомо про масову рекламну кампанію банку в школах й у столичному Департаменті освіти. Лише у департаменті освіти рідного мені Дарницького району визнали, що "приватівці" приходили із пропозицією організувати оплату шкільних обідів через картки "Юніорбанку", проте їм відмовили.

Але ж то – бізнес-пропозиція, а от "конкурс", та ще й в "рамках Концепції Міносвіти" – зовсім інша справа!

Яка чудова ініціатива, панове! Слід чекати її продовження. Ну, наприклад: школи, чиї учні мають по домівках найбільше телевізорів "Філіпс" могли б поборотися за головний приз – панель із величезною діагоналлю, на якій вчителям буде зручно демонструвати навчальні фільми. А хіба завадять школі кавоварки, пилососи, та ще багато речей, корисних для навчального-господарського процесу.

Й саме навчання стане набагато приємнішим та веселішим. Діти почнуть збирати фішки на продукцію спонсорів, змагатимуться на олімпіадах у знаннях про товари, право на які виборюють. Це ж ринок, панове! Слід привчати наших дітей жити за нових умов, аби вони не зубрили оті формули та падежі, як їхні підстаркуваті батьки. Та й нащо ті формули здалися, коли є калькулятор й інтернет? За 23 роки освітній рівень молоді впав до рівня плінтусу й якось не померли з голоду: торгують сім-картками під парасолькою, вибивають чеки на касі, реалізують квіти-картоплю в переходах... Найбільш обдаровані працюють домогосподарками й плиточниками в Європі та Росії. В нас у одного президента було не дуже з орфографією, й нічого так – камаз грошей наколядував.

Можливо, Міносвіти слід визнати, що воно існує в країні дрібних торговців й шахраїв, після чого саморозпуститися? Схоже, це вже выдбувається, адже до освіти замість чиновників вже долучилися банкіри – на власний розсуд. Переконую вас: нічого не зміниться! В країні достатньо меценатів, які потурбуються про освіту молоді за прикладом "Приватбанку". Привативці вже зробили перший крок: випустили мультсеріал "Абетка грошей, або як допомогти дитині стати богатим".

Навіщо вчитится всілякому "доброму та вічному"! Слід залишити у шкільній програмі лише чотири дисципліни: банківська справа, податкове законодавство, кодекс нардепа та етика гламуру. Нащо нам майбутні слюсарі, інженери, вчені? Адже доведено: найдрібніший податківець чи прокурор живе заможніше за професора. А промисловість лише псує екологію: нехай китайці працюють. А ми збудуємо кожному українцю по МАФу й по капличці та заживемо на рідній сторонці!

Подробиці тут

powered by lun.ua
Коментарі — 32
morshin _ 28.11.2014 03:10
IP: 74.125.18.---
Лев Александров:
Приват- единственный патриот-банк Украины, заткнитесь.
+1000
Al Rz _ 27.11.2014 13:30
IP: 74.125.181.---
Не нравится – отказывайтесь.
Есть вопросы к 500 родителям – соберитесь вместе и обсудите с ними. Или с род. комитетом.

Писать письма в спортлото эффективнее? Или просто проще?)))

У нас было похожее предложение на работе – П-банк предлагал терминал и карты для фиксации опаздунов на работе. Поблагодарили и отказались, и все.
Лев Александров _ 26.11.2014 21:17
IP: 46.219.93.---
Ельцов, кто тебе платит?
Лев Александров _ 26.11.2014 21:16
IP: 46.219.93.---
Приват- единственный патриот-банк Украины, заткнитесь.
mihaylenco _ 26.11.2014 21:02
IP: 37.55.146.---
Приватбанк – це гроші. Але є речі, котрі можна робити безкоштовно. Наприклад, електронні підручники для школярів. Наприклад, пише студент педагогічного університету курсову з інформатики. Тема – викладення в електронному вигляді якогось розділу з підручника для якогось класу. Коли готовий текстовий, та графічний масив від студентів сбуде готовий, тоді підручники впорядковують фахівці – досвідчені педагоги, психологи, програмісти. Наприклад, вони повинні доповнити підручники сучасними технологіями вивчення – анімаціями, тренажерами. За десять років можна було школярів електронними підручниками завалити. Практично безкоштовно!

Справа в тім, що грамотні люди владі непотрібні. Їм потрібне слухняне бидло.
Igor Klymenko _ 26.11.2014 10:09
IP: 109.251.123.---
Ви, шановний, якусь крамолу пишете. Міносвіти – і "саморозпуститися"! А хто буде "пиляти" бюджет на підручниках, дотаціях, замовленнях і т.д? Це ж стільки горшей "мімо каси"!
Василий Иванов _ 26.11.2014 05:30
IP: 109.229.8.---
"За 23 роки освітній рівень молоді впав до рівня плінтусу "

Авторське "выдбувається" лише підтверджує це твердження... (
Eric Peters _ 26.11.2014 03:42
IP: 109.251.135.---
Чего уж мелочиться с какой-то "картой юниора"? Чип в мозг при рождении...
Подсаживают смолоду... скоты... Какая ещё фиксация входа-выхода? Это что завод или режимный объект? Да и сам приз дешёвое кетайское говно.
shasta _ 25.11.2014 23:36
IP: 188.163.1.---
MM2:
Наталя Кобрин:
=================
Напівграмотна жінка.
Може все ж таки примушує, а ні "заставляє"...:))
вона працівниця ПРивату)) застава – це таке солодке слово юдейської системи))) для порівняння: у ісламському банкінгу немає ні відсотків, ні застави)) ні пенсійних опціонів чи ще якихось "інструментів"))
shasta _ 25.11.2014 23:34
IP: 188.163.1.---
схоже, що ті, хто тут кинувся захищати Приват, або приватануті, або просто не освічені на тему історії банківської справи, лихварства, альтернативних "юдейсько-відсотковій" фінансових систем і навіть елементарно не думають про наслідки таких "освітніх ініціатив" хоча б для дітей і їх батьків, раптом ощасливлених кредитними картками.
адже попадалово на кредити – це навіть не рівень освіти, а психологія. у боргову пастку себе тисячі років заганяли, заганяють і заганяти будуть мільйони здавалося б цілком адекватних людей!
крім того, електронні гроші – це гроші з обмеженим доступом. Досить замерзнути щілині банкомату, обвалитися банку, прийняти якесь рішення НБУ чи не прилетіти літаку з баксами, або ж заблокувати вам картку централізовано як злісному опозиціонеру, – і все, нема у вас грошей!
Andriy Kutsynyak _ 25.11.2014 23:13
IP: 176.106.196.---
Adam Viter – що куримо?)
Adam Viter _ 25.11.2014 22:56
IP: 46.200.140.---
Народу України потрібно публічно домовитись на соціальних форумах про ринкову вартість гривни в супротив міжнародним і внутрішнім банківським "баригам".
У гонитві за прибутками російських банків в Україні Нацбанк пішов на поводу і відмовився підтримувати гривню.
Нацбанк штучно опустив гривню в ринкове плавання щодо долара, в надії на хаос.
Але це ніяк не вплинуло на ціни продуктів харчування та послуги?
Народ України виступив ринковим регулятором і гарантом – супроти Нацбанку.
MM2 _ 25.11.2014 22:54
IP: 79.135.193.---
Yriy Shandra:
===============
До чого тут СБУ...?
Якщо пан Юрій полюбляє отримувати усякий спам на свій мобільний, то не всі ж такі.
MM2 _ 25.11.2014 22:49
IP: 79.135.193.---
Oleh Dekhtiarenko:
===================
Ні, це українське найкраще в світі.
MM2 _ 25.11.2014 22:48
IP: 79.135.193.---
Наталя Кобрин:
=================
Напівграмотна жінка.
Може все ж таки примушує, а ні "заставляє"...:))
Oleh Dekhtiarenko _ 25.11.2014 22:41
IP: 95.133.35.---
'За 23 роки освітній рівень молоді впав до рівня плінтусу"? Типу "совєтское образованіє било" лучшеє в мірє?)
Adam Viter _ 25.11.2014 22:17
IP: 46.200.140.---
У гонитві за прибутком російських банків в Україні Нацбанк відмовився підтримувати гривню.
Нацбанк штучно опустив гривню в ринкове плавання щодо долара, в надії на хаос.
Але це ніяк не вплинуло на ціни продуктів харчування та послуги?
Народ України виступив ринковим регулятором -супроти Нацбанку.
Slava Rabinovich
Есть макроэкономика и микроэкономика.
Стоимость такси 15-минутной поездки по ночному Киеву для клиента – 34 гривны. Это примерно 2 доллара.
Я утверждаю, что водитель вез меня в убыток себе.
Стоимость бензина, стоимость текущего техобслуживания согласно километражу и амортизация автомобиля – это больше, чем 2 доллара, за эту поездку. Водитель ничего не заработал, а съездил себе в убыток, учитывая эти факты. Эта работа – не создание ценности для него и его семьи, а ее уменьшение. Не добавленная стоимость для него, а отнятая. То есть, для него было бы лучше, если бы он в этот вечер лежал на диване и плевал в потолок – ведь в этом случае он не потерял бы денег.
Yriy Shandra _ 25.11.2014 22:13
IP: 109.201.234.---
"... А ще там слід заповнити рядки з персональними даними учня та його батьків. Можна здогадатись, ..." – таким чинов Приват поповнює свою картотеку бази даних. Адже такої бази із адресами, телефонами, фотографіями із к/к немає напевне і в СБУ, а ця "ініціатива" хороший спосіб по розширенню бази.
Alexandr Ivanov _ 25.11.2014 21:47
IP: 74.125.18.---
"...Скажімо, чомусь в опитувальному листку для батьків, який вручають кожному школяреві, міститься логотип банку, попри те, що комерційна діяльність у закладах освіти комунальних форм власності заборонена. "

Как это логотип на документе связан с коммерческой деятельностью?
А зарплату учителя как налом получают, пластика у них нет, бухгалтерия их с банками не работает?
А как благотворительный взнос с родителей сдирать, так оказывается у школы и счет в банке есть...
Наталя Кобрин _ 25.11.2014 21:40
IP: 188.230.5.---
По-перше автор таки не розумію глибини проблем змітсту освіти та фінансування освіти в Україні. По-друге, вас ніхто не заставляє брати участь у рекламних акціях.
Наталя Кобрин _ 25.11.2014 21:37
IP: 188.230.5.---
Дурна стаття.
В'ячеслав Зражевський _ 25.11.2014 21:22
IP: 176.36.7.---
Пане Олег, Ваша стаття має раціональну краплину, але, на жаль, Ви не знаєте всієї картини, яка б на всі 100% змінила Ваше ставлення до ініціативи Приватбанку. Я дуже Вас прошу, долучайтесь до мене на Фейсбуці, я обов'язково Вам прокоментую Ваш блог і відкрию очі на глибину проблеми.
antey19691 _ 25.11.2014 20:54
IP: 109.86.128.---
Обычный пиар от Бени, типа Приват-Банк – социально ответственная компания.
Одна только монополизация авиоперевозок позволит Бенику снать с нас в 100 раз больше, чем эти разрекламированные доски и планшеты.
Одной рукой дает карамельку, а второй достает у нас из карманов тысячи гривен. Воистину, меценат! (((
MM2 _ 25.11.2014 20:51
IP: 79.135.193.---
Denis Denisuk:
=================
Денисюк, АУ-У-У...!
Где ж твоя рожа...?
Vika Gika _ 25.11.2014 20:25
IP: 37.54.83.---
не дуйте на холодную воду
интерактивная доска и планшеты – это плохо?
если нет, но плохо, что Приват, – профинансируйте сами...
а если да, то вылазьте из пещеры

ну и шедевр:
"Слід залишити у шкільній програмі лише чотири дисципліни: банківська справа, податкове законодавство, кодекс нардепа та етика гламуру. Нащо нам майбутні слюсарі, інженери, вчені?"
Где взаимосвязь?????
и не кажется ли автору, что при новых подходах к обучению в современном мире проще стать инженером, ученым и, кстати, слесарем?
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter