Юрій Мірошниченко Народний депутат України V - VIII скликань.

ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ В ХРИСТИЯНСЬКОМУ ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

12 листопада 2015, 09:19

В одній з попередніх публікацій було запропоновано обрати християнсько-демократичну модель розбудови України.

Сьогодні розглянемо питання економічної діяльності людини в християнському демократичному суспільстві.

Існує поширена думка, що займатися активною економічною діяльністю, а тим більше підприємництвом, накопиченням фінансів і багатства, християнам не можна.

Чи дійсно існують такі обмеження для християн?

Прихильники такого підходу посилаються на слова з Біблії: "Верблюдові легше пройти через голчине вушко, ніж багатому в Боже Царство ввійти!" (Від Матвія 19:24).

З цих слів робиться висновок, що матеріальне багатство для християн не тільки не потрібне, але й шкідливе.

Однак, інші слова Божі з Біблії промовляють наступне:

• "І поблагословив їх [Адама і Єву] Бог, і сказав Бог до них: Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю, оволодійте нею, і пануйте над морськими рибами, і над птаством небесним, і над кожним плазуючим живим на землі!" (Буття 1:28) – Бог надав першим людям Адаму і Єві та всім їх нащадкам землю в управління та благословив господарську діяльність;

• "А Аврам був вельми багатий на худобу, на срібло й на золото" (Буття 13:2);

• "І сказав Бог до нього [царя Соломона]:... Я даю тобі: і багатство, і славу таку, що такого, як ти, не було перед тобою й не буде нікого серед царів усе життя твоє" (1 Царів 3:11-13);

• "А коли продасте що своєму ближньому, або купите з руки свого ближнього, не обманюйте один одного" (Левит 25:14) – свідчить, що християни можуть і повинні торгувати для обміну плодами своєї праці і при цьому бути чесними;

У притчі про срібло (таланти) (Від Луки 19:11-26) Ісус Христос розповідає, що отримані міни срібла (одна міна дорівнювала не менше як стоденному заробітку працівника), слід примножувати, займаючись господарською діяльністю або віддавши торговцям, а заховати (закопати в землю) срібло не годиться. З цієї притчі походить приказка: "закопати свій талант у землю" – про людей, які не розкриваються свої здібності.

Які ж висновки може зробити християнин із слів Божих?

По-перше, Бог благословив людині володіти землею, розумно і відповідально управляти всіма її ресурсами, розмножуватися, жити в любові та гармонії з Богом і людьми.

По-друге, християни можуть бути багатими в матеріальному плані, але це багатство не повинно бути метою життя, а лише засобом (інструментом) для досягнення наведених вище цілей.

По-третє, багатство людина може отримати власною працею або його Бог може дати людині, яка своїми прагненнями достойна цього і використає його для зазначених вище цілей.

По-четверте, справедлива і чесна торгівля як природний засіб обміну товарами благословляється. При цьому, враховуючи безліч спокус, які можуть виникнути під час торгівельних операцій, слід пам'ятати одну з ключових заповідей:
"Люби свого ближнього, як самого себе" (Від Матвія 22:39).

І, врешті-решт, святе письмо вказує, що займатися господарською діяльністю, підприємництвом, торгівлею, накопичувати багатство для християн не лише прийнятно, але й заохочується.

В сучасній демократичній системі ми виділяємо такі принципи економічної політики: створення умов, щоб кожен міг забезпечити себе і свою сім'ю; підтримка економічної активності людини; стимулювання людини ставати заможною; заохочення приватних інвестицій шляхом звільнення їх від податків, вільне конкурентне підприємництво, обмеження впливу і втручання держави; гарантії приватної власності. Ці принципи в християнському демократичному суспільстві можуть реалізовуватися в межах, що відповідають заповідям Божим.

Таким чином, в християнському демократичному суспільстві людина займається господарською діяльністю, підприємництвом, торгівлею, накопичує багатство, але спрямовує ці ресурси і блага не для надмірного споживання, а для виконання заповідей Божих.

powered by lun.ua
Коментарі — 51
SARA21 _ 16.11.2015 11:34
IP: 91.226.4.---
Хто вам сказав що я ненавиджу людей зі Сходу чи Центру.Сьогодні я навіть горджуся ними,що вони стали на захист України,і так як ми переживають і вітаються СЛАВА УКРАЇНІ.Я ненавиджу зрадників і дуполизів,які за кістку як собаці під лавкою,готові на четвереньках повзати перед Путіним.Мені смішно коли хтось жаліє за кілометровими чергами в магазинах щоб купити кусок гнилої ковбаси,чи за сметаною і молоком вистоювала кілометрові черги,а щоб купити масла на Пасху то чуть не задушили.Я такого більше не хочу.А воно як би ви не жаліли за минулим більше не повернеться.А те що обкрадають Україну і колишні і теперішні це наслідки того Рад.Союзу який розвів злодійство,і корупцію,і виховав таке паскудне покоління,і це так скоро не пройде.
grom2468 _ 15.11.2015 08:36
IP: 104.197.193.---
Юрий хватит трандеть!Становитесь похожи на черноротую бондаренко!
SARA21 _ 15.11.2015 02:06
IP: 91.226.4.---
jut:
Розлучайтеся,нам від того тільки краще буде.Але на Донбасі поки що воює Донбас,Азов,Дніпро,Правий сектор Ярош із Дніпродзержинська,наші не дуже пруться захищати майно Ахметова,захищайте себе самі,у вас міліонні міста...А фанати Харкова які молодці.Так що ви помиляєтеся що вся Україна не любить нас західняків.Не вся,а тільки такі як ви,які або синок якогось начальничка радянського,який мав що вкрасти і тому добре йому жилося за Рад,часів,або сьогодні ви добре служите тим на сході хто обікрав Україну тому за розлучення мрієте,бо наші західняки не дозволяють їздити по собі.Навіть Путін нас не хоче,бо ми не вата,ми їжачки і можемо і поколоти.
SARA21 _ 14.11.2015 21:01
IP: 91.226.4.---
І що з тої освіти,коли ви будучи інженером,якщо не мали що вкрасти,то на зарплату 120крб не жирно жилося.Лікарі сьогодні плачуть що пенсія мала,а в них зарплата 120 крб була,не требували більше,бо з людей дерли за лікування,правда з підтишка,мовчки вимагаючи благодарність,тому і сьогодні корупція,бо не привикли ні відповідати за свою тупість,і заробляти не можуть бо бездарів багато.А ваша кузина була послана до нас на ЗУ зрадницею.Бандери ніколи не вбивали вчителів якщо вони сексотами не були.
SARA21 _ 14.11.2015 20:52
IP: 91.226.4.---
А моє серце це моя Україна.У кожної національності є своя держава і в кожного там серце,тільки в українців дуже широке серце до всіх,тільки не для українців.А якщо завтра вбють вашого сина чи дочку,чи вашу маму чи тата ви теж забудете вбивцям і простите.?Значить для вас не були дорогими ваш дід чи баба бо ви їх не памятали.А може жінка у вас росіянка і ви підкаблучник з широкою душею,і по її приказу діти ваші розмовляють російською.?
SARA21 _ 14.11.2015 19:38
IP: 91.226.4.---
jut:
Смішно але у всьому був винен Сталін???Чи свої посіпаки які вислужувалися.Наша біль ще не загоєна,ще не померли наші діди,батьки які памятають все добро Радянської влади,і через 20 років у нас Рад.влади ще кукурузяний хліб їли.А від України ви хочете моментального Раю,хоча якби не чужі олігархи то може б і був.
SARA21 _ 14.11.2015 19:31
IP: 91.226.4.---
jut:
Я не скажу що ми сьогодні живемо добре,але повертатися в цей Союз я ніяк не хочу.Ви кажете що жили пристойно.Скажіть скільки вам років сьогодні і тоді я з вами про пристойність порозмовляю.
SARA21 _ 14.11.2015 19:28
IP: 91.226.4.---
jut:
З Московського інституту не скажу з якого,не хочу,на завод до нас приїзджали жінки і чоловіки в командировку,вони казали:Увас на ЗУ здесь люди очень телерантньіе,а на другой Украине грудь вперед іи прут как бульдозер,и орут.На що я їм відповідала,що навчилися у вас.
SARA21 _ 14.11.2015 19:21
IP: 91.226.4.---
jut:
Та чому не лізли,50 років ви нам навязували русскій язик та не вийшло у вас,,50 років ви в нас забрали нашу віру,50 років ви забороняли нам святкувати Різдво і Пасху,ви в костелах і церквах робили склади і клуби,ви вивозили наших хліборобів в Сибір,ви вивозили нашу інтелігенцію,ви забирали коні,корови,розбирали господарські споруди і робили колгоспи.Ви розбирали наші деревяні хати і вивозили до себе на харківщину,луганщину.донеччину.Це не були маскалі як ми кажемо,а це були українські пси,які лакеями служили у велікого русского народа.Це були люди із фамілією Галиченко,Дяченко,Бондаренко,Петренко.А в моєму місті були кагебісти Чугуєнко,і Дяченко.Галиченко був голова колгоспу.Так що ви нам навязували 50 років,а ми взагалі були б раді від вас подальше,може як прибалти уже б у Європі були.
SARA21 _ 14.11.2015 10:31
IP: 91.226.4.---
jut:
це для вас.
SARA21 _ 14.11.2015 10:29
IP: 91.226.4.---
Ми галичани дуже телерантні і гостеприїмний народ.А у вас я була в Донецьку і в Сіверодонецьку,була в Херсоні і в Криму в командировці,розмовляла українською і відчувала до себе лють і ненависть,в деяких місцях мені навіть не відповіли,в деяких мене не чули,так що ненависті у вас аж зашкалює.Приїдьте у Львів і навіть сьогодні,якщо ви запитаєте людину чи на російській,чи на польській,чи навіть по англійськи вам постараються пояснити і допомогти.Ваші люди живуть тут вже по 20-30 років а все одно тримаються зверхньо,хоч нічого з себе не представляють.
-Vesna- _ 14.11.2015 07:06
IP: 93.72.141.---
Я представляю – як цей виродок jut кусає свої локті – що в Харкові не вдалося ХыНыР пропихнуть рашистам... не дождешся.
-Vesna- _ 14.11.2015 06:54
IP: 93.72.141.---
jut:
-Vesna-: ти хоть би погугуло – що то є Оплот... посміховисько.

Дурепа, я – харків"янин. І з Жилінім в спарінгах стояв ще років з десять тому...Гугуло з могилянки!:))
Мудачіло, тут вже дістало всіх притомних людей.
SARA21 _ 13.11.2015 22:35
IP: 91.226.4.---
jut:
Твої гарячі точки це Майдан?
SARA21 _ 13.11.2015 22:34
IP: 91.226.4.---
jut:
А може ти належиш до беркуту,який розбивав голови дітям,бо дуже побиваєшся щоб памятники їм ставили.
-Vesna- _ 13.11.2015 21:46
IP: 93.72.141.---
jut:
-Vesna-:
jut:
-Vesna- Ти, бабця не в курсі – ПМ 100% були в ОФІЦЕРІВ. А ті, замість того, щоби пристрелити негідників, що гамселили ланцюгами та арматурою ЇХНІХ ЖЕ БІЙЦІВ, при чому – на законних підставах – заб...ли...
А за мною б не заіржавіло! Тому ті, хто був зі мною в "гарячих точках" кажуть, що підуть за мною і далі в разі потреби.
Може ти, cтерво, з харківського гепиного "Оплоту"?

Вони в Києві таке виробляли – що ланцюги якихось хуліганів – то дитячі забавки.
Ні, лахудро, я завжди вже сам по собі. Не належу до жодній політсили, до світи жодного олігарха, не жру жодного гранту... Заздріш? ОТОЖ... Працюй над собою, розумнішай і в тебе диви, вийде...:))
ти хоть би погугуло – що то є Оплот... посміховисько.
-Vesna- _ 13.11.2015 21:40
IP: 93.72.141.---
jut:
-Vesna- Ти, бабця не в курсі – ПМ 100% були в ОФІЦЕРІВ. А ті, замість того, щоби пристрелити негідників, що гамселили ланцюгами та арматурою ЇХНІХ ЖЕ БІЙЦІВ, при чому – на законних підставах – заб...ли...
А за мною б не заіржавіло! Тому ті, хто був зі мною в "гарячих точках" кажуть, що підуть за мною і далі в разі потреби.
Може ти, cтерво, з харківського гепиного "Оплоту"?

Вони в Києві таке виробляли – що ланцюги якихось хуліганів – то дитячі забавки.
-Vesna- _ 13.11.2015 21:06
IP: 93.72.141.---
jut:

І ще одне: як тільки на "Беркут "поїхали бульдозером, стали лупцювати беззбройних ВВшників ланцюгами та арматурою на Банковій – кожен боєць автоматично набув згідно з законом "Про міліцію" право застосувати зброю "для захиста життя та здоров"я свого та інших осіб". Без будь-якої команди чи дозволу!
АЛЕ – НІХТО ЦЬОГО НЕ ЗРОБИВ. Щоби потім замість подяки терпіти прокльони від Сарочок...
тобто беззбройні ВВшники мали застосувати зброю, якої в них не було
але – ніхто цього не зробив.

Я б здивувалася – якби ВВшники засостосували зброю, якої в них не було.
Чарівники якісь – - а не прості ВВшники.

PS дід уже в своєму рашелобизанії зовсім втратив берега...
SARA21 _ 13.11.2015 19:24
IP: 91.226.4.---
Я дуже плакала за молодими хлопцями,я хоч галичанка а плакала за росіянином,за вірменином,за білорусом,,,які вийшли на Майдан проти злочинів влади разом з українцями,я дивилася і слухала маму Плеханова яка проклинала тих хто вбив її сина,і я разом з нею проклинала зрадників народу лакеїв в погонах.Тому що цей росіянин,вірменин,білорус були на боці українського народу а ці собаки вбивали свій народ,лакеї прокляті,щоб вони ті хто давав вказівку стріляти в народ,і ті хто стріляли виконуючи злочинний приказ щоб хоронили своїх дітей так як хоронила кожна мати свого.
SARA21 _ 13.11.2015 19:09
IP: 91.226.4.---
На Майдані коли вийшли діти за Євроінтеграцію,на беркут бульдозером не їхали????Я вам за одне ви мені за друге.А коли так нахабно побили молодих людей невинних,вийшов весь Київ,а не галичани.Де ви бачили щоб мирну демонстрацію били???Те що ви пишете то поліція в тих державах захищала від погромів.У Європі чи в Америці мирних демонстрацій майже не буває,там трощать все що можна трощити.Жаль що наші люди дуже ще телерантні,якщо би вони трощили супермаркети багатеньких,майно палили їхнє то ваші багачі добре б думали чи можна так над народом знущатися.В Америці за вбитого негра було знищено майно майже всього міста.А ви порівнюєте...
SARA21 _ 13.11.2015 16:53
IP: 91.226.4.---
А вагітна дівчина це не фейк,а вірменин який був біля Майдану побачив як бють вагітну дівчину розказував як він ліг і прикрив її собою,а вони молотили дубінками його по голові.Все що ті скоти робили все це фейк,а ти погано дивився телевізор в прямій передачі.
SARA21 _ 13.11.2015 16:46
IP: 91.226.4.---
Народ взивав до подонків,,Міліція з народом,а подонки розбивали голови цьому народові,і ми ще маємо їм меморіали ставити???Нехай їм меморіал ставить Янукович і злодюги яких вони захищали.А ми можемо ставити меморіали тим хто нас захищає до сьогодні.А ти хочеш сказати що зі Сходу чи Центру прощають,навіть ті хто похоронив своїх дітей,подивися відео де хоронять молоденького хлопчика росіянина,Плеханова,який був на Майдані,одна дитина в матері,розумний хлопчик,і послухай що сказала його мама.Цікаво чи простить вона таким як ти,і твій беркут.
SARA21 _ 13.11.2015 16:35
IP: 91.226.4.---
jut:
Від гумових куль,хлопці падали як снопи,і ті що стріляли по приказу самі настрашилися,бо може і не знали що там не гумові кулі,і де ж ти бачив на відео щоб діти жбурляли в беркутівців арматуру чи дошки,може тобі приснилося,я бачила як 31листопада беркут як шакали били дітей,і не могли заспокоїтися ще до Михайлівської церкви подонки за ними бігли,стояли біля церкви і чекали щоб добити суки,грім би їх побив.У нас не було громадянської війни,у нас ті хто мали захищати мирний майдан,вони захищали злодія який обікрав Україну і народ.Ще мало Бог його наказав скотину.
Kos_tya _ 13.11.2015 12:10
IP: 130.211.145.---
Юра, ПНХ!
Pixel _ 13.11.2015 11:56
IP: 95.69.248.---
Розуміючи, що бувший представник Януковича у ВР і християнські чесноти – речі несумісні за визначенням, на попередні публікації Мірошниченко не зважав. Було очевидно, що, бажаючи відмитися й обілитися, буде заходити дуже здалеку, починати трохи не з Кніги Битія.

Але не чекав, що так топорно. Стовідсотково він вже зарахований в штатні ідеологи якого-небудь християнсько-демократично-постригівського проекту, що фінансує хто-неть з олігархів – от і працює. Але як?

Ані лапок, ані посилань. при написанні "висновків". Але ж все це – переспіви з Мартіна Лютера в ході його полеміки з католіцизмом з невеличкою додачею криптокальвінізма і навіть прихованої бердяєської критики православ"я.
Тобто – стирив у класиків. ДУЖЕ ПО-ХРИСТИЯНСЬКІ.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter