Юрій Мірошниченко Народний депутат України V - VIII скликань.

Виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має бути повністю профінансована з бюджету

17 жовтня 2018, 14:56

Конституція України зобов'язує Парламент і Уряд відновити виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, яка була скасована у 2014 році.

Так, у частинах другій і третій статті 22 встановлено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані, а при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

У частині третій статті 46 Конституції закріплено норму, згідно з якою соціальні виплати та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом, тобто для особи, що здійснює догляд за дитиною до трьох років – це є пряма конституційна гарантія.

Крім того, у частині третій статті 51 Основного Закону України визначено, що сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

У статті 8 Конституції закріплено основоположну норму всієї правової системи держави – в Україні визнається і діє принцип верховенства права та норми Конституції є нормами прямої дії, а Парламент має бути взірцем дотримання норм і принципів Основного Закону України.

Питання відновлення виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку особливо в умовах, зростання валового внутрішнього продукту України, про що в останній рік регулярно інформує Уряд України, має відновити відповідні конституційні гарантії громадянам України, створити сприятливі умови для догляду за новонародженими дітьми, матеріально підтримати сімей з дітьми, сприяти зростанню народжуваності в Україні, що надзвичайно актуально в умовах глибокої демографічної кризи, яка вкрай загострилася в останні роки.

Механізм виплати цієї допомоги не потрібно розробляти, достатньо повернутися до порядку, який успішно функціонував ще декілька років тому: "Задля швидкого відновлення виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку пропонується внести зміни до законодавства, відновивши відповідні виплати на підставах, в розмірах та в порядку, передбачених законодавством для цієї допомоги, яка була скасована у 2014 році.

Пропонується, щоб право на допомогу до трирічного віку мав один із батьків, усиновлювач, опікун, дідусь, бабуся або інший родич, який фактично здійснює догляд за дитиною. Призначати її незалежно від того чи перебувала особа в трудових відносинах (на військовій або державній службі), вчилась, чи займалась підприємництвом або була безробітною. Допомога має надаватися на кожну дитину незалежно від кількості народжених, усиновлених або взятих під опіку дітей.

Держава і так вже багато завинила перед своїми громадянами, не створюючи необхідних умов для забезпечення ними хоча б мінімального рівня життя, особливо це стосується сімей з новонародженими дітьми. В існуючих складних соціально-економічних умовах виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має бути відновлена в найкоротші строки.

powered by lun.ua
Коментарі — 3
Roman Vazchur _ 17.10.2018 19:01
IP: 35.235.229.---
А де сльози п. Мірошниченко? Виборами запахло і про народ згадали?
_ABM_ _ 17.10.2018 17:39
IP: 35.235.226.---
Tolik Krimm Воронежский:
... в техникуме теракт устроили.- вот сволочи...
Совершивший убиства Владислав Росляков такой же дебил, как и ты, Взадов и еще тысячи таких же кацапопридурков...
Погугли "Свежее захоронение под Санкт-Петербургом: ИХТАМНЕТЫ..." Ага, довоевались?!... И так по всей вашей необъятной недостране.
Володимир Шостак _ 17.10.2018 17:03
IP: 93.74.181.---
правильно!!! 130 відновити, 860 відмінити!!!

Допомога при народженні дитини

Сума цієї допомоги протягом декількох років залишається незмінною і становить 41280 грн. До того ж вона не залежить від того, який за рахунком у сім'ї народилася дитина – першою або третьою.

Виплачується ця соціальна допомога поетапно протягом трьох років.

Перша частина – у розмірі 10320 грн – видається батькам через 2-3 місяці після подачі в соцслужби всіх необхідних документів.

Решта суми – щомісяця рівними частинами (по 860 грн) протягом наступних 3 років.

Слід також нагадати, що виплати на дітей до досягнення ними трирічного віку в розмірі 130 грн були скасовані рішенням уряду.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter