17 травня 2011, 12:40

Влада Януковича не поширюється на Київську область

Складається враження, що в місті Бровари – якась недобудована вертикаль влади. Наприклад, рішення Верховної Ради про використання червоних прапорів 9 травня – не підписане Президентом – броварська "регіональна" влада (в якій, до речі, майже всі – колишні "бютівці") – виконала з нечуваним ентузіазмом. А от Указ Президента про вшанування пам'яті політично репресованих 15 травня пройшов непоміченим. Я б на місці Януковича на таке зневажливе ставлення до себе, образився. Нижче стаття броварського журналіста, в якому ця історія описана детальніше.

Хай живуть політичні репресії!

"Хай живуть політичні репресії!" – приблизно під таким гаслом вирішила відзначити День пам'яті жертв політичних репресій влада міста Бровари, що під Києвом. Якщо для всієї країни 15 травня – це День вшанування і пам'яті мільйонів знищених безневинних українців репресивною машиною, то для броварських "регіоналів" – день скорботи за тими втраченими "щасливими часами" і надії, що подібні часи невдовзі повернуться. Інакше пояснити логіку, якою керувалась "біло-синя" влада Броварів при виконанні Указу

Президента України про вшанування пам'яті жертв репресованих, просто неможливо.

Марно було очікувати, що цього року в Україні 15 травня відзначатиметься на належному рівні. Зрозуміло, що "Партія Регіонів" проти політичних репресій" – це як "бджоли проти меду". Проте певних формальних ритуалів влада таки змушена була дотриматись: Президент Янукович спромігся на звернення до українців з приводу 15 травня, а прем'єр Азаров навіть відвідав Биківнянські могили, де поховано сотні тисяч, репресованих енкаведистами, українців. Тим самим вище керівництво країни дало сигнал своїм колегам по партії: ставтесь до репресій як завгодно, але ритуалізм поважайте. Проте в Броварах заклик лишився не почутим – там своя пам'ять і свої репресії.

"Бігбордів шнур" до соціальної бомби

Ще восени минулого року і аж до кінця 2011-го група громадських активістів в Броварах за власний кошт забронювало кілька міських біг-бордів під соціальну рекламу: періодично городянам нагадували про роковини Голодомору, закликали розумно споживати електроенергію, тощо. 15 травня планували розмістити плакат до Дня пам'яті жертв політичних репресій: для міста, на території якого в минулому діяло відразу два концтабори – тема справді актуальна. Ілюстрацію намагались зробити якомога політично нейтральнішою, керуючись принципом, що репресії – по суті антилюдське явище, котре не має партійного забарвлення. Як запевняють автори ідеї, ніхто з них і подумати не міг, що саме лише прагнення вшанувати пам'ять політично репресованих, запустить репресивну машину влади вже в самих Броварах.

Майже відразу після передачі макету на виготовлення і розміщення, рекламна агенція оператор повідомила замовникам: власник біг-борду відмовляється розміщувати таке зображення: "в макеті є політичний підтекст, для власника це неприйнятно, він вимагає переробити макет" – сказали в слухавку. Нагадаємо, що на той момент, оренда біг-борду замовниками була вже повністю проплачена наперед.

Ось таким мав би бути вже оплачений біг-борд:



Наступного дня агенція передала іншу інформацію від власника біг-борду: він начебто погодився розмістити зображення, проте натякнув, що "владі це не сподобається і за два-три дні його просто можуть зірвати". Звідки у власника така впевненість – лишалось тільки здогадуватись. Проте після проведення міні-розслідування, відповідь на це питання знайшлась швидко: до прав на власність даних біг-бордів має стосунок депутат міської ради, член прорегіоналівської більшості, а за сумісництвом – неофіційний "смотрящій" за броварським громадським сектором від влади Вадим Андрієвський. Виходить, представник влади боїться, що ця сама влада здиратиме його біг-борди?

За кілька годин замовникам реклами було повідомлено ще цікавішу новину: Андрієвський має намір винести макет зображення на "раду старійшин" броварського осередку Партії Регіонів та керівництва міста, і тільки після її згоди плакат буде можливо розмістити на біг-борді. Приблизно в цей же час з біг-бордів було по-варварськи зірвано попередню соціальну рекламу цих же замовників, котра закликала броварчан ощадливо споживати електроенергію.

Так борд виглядав до втручання влади:



А так – після:



Броварські "регіонали" недвозначно давали зрозуміти – більше жодних незалежних громадських ініціатив в місті, і не важливо, яких тем вони стосуватимуться. Зайве казати, що біг-борд із зображенням, присвяченим Дню вшанування пам'яті жертв політичних репресій, 15 травня в місті так і не з'явився.

Указ Президента для влади Броварів – не указ

А для того, аби не залишити у броварчан жодних сумнівів у ставленні міської влади до політичних репресій, мерія вирішила демонстративно проігнорувати Указ Президента. На адміністративних будівлях навіть в центрі Броварів не був приспущений державний прапор, а замість панахид по замордованим з політичних мотивів, організували концерт в центральному міському парку під символічною назвою "Ощути новые краски жизни!"

Читачу, не посвяченому в особливості поглядів влади столичного передмістя на тему репресій, ця історія може здатись лише випадковістю, вирваним із контексту, фактом. Можливо, цю ситуацію так і можна було розцінити, якби не урочистий марш чекістів-карателів вулицями Броварів на День Незалежності, роль яких в примусовому порядку виконували учні місцевих шкіл, слава єдиного міста в Україні, де забороняли проводити фестиваль не цензурованого мистецтва "Білоруська весна", одні з найбрудніших в країні, минулорічні місцеві вибори, погрози, залякування і фабрикування кримінальних справ проти громадських діячів, котрі "мають нахабство" виступати проти місцевої влади і, звичайно, монополія "Партії Регіонів" на всі публічні заходи, що відбуваються в місті.

А громадськості в масштабах країни тривалий час залишались невідомі ці кричущі факти лише по причині майже суцільної інформаційної блокади, яку щільно тримає броварська влада. Адже 99% міської преси перебуває під контролем місцевих "регіоналів", а поодинокі сюжети всеукраїнських ЗМІ, які їздять сюди за пошуками історій, гідних кунсткамери, особливої погоди не роблять. І це в той час, як Бровари сьогодні на очах перетворюються на Мукачево зразка 2004-го року, своєрідний полігон для відпрацювання репресивних технологій, котрі вже завтра можуть поширитись на всю країну. Цей матеріал – "крик волаючого в пустелі", чергова спроба привернути увагу громадськості та "сильних країни цієї" до чистої води "беспределу", котрий вже який рік відбувається в місті-сателіті української столиці, аби останні вжили хоча б яких заходів, щоб не допустити остаточного перетворення "міста молодості, краси ті спорту" на заповідник політичних репресій в Україні в 21-му сторіччі.

Андрій Качор

Очевидно, що пересічні чиновники на місцях починають плутатись. Їм важко поєднати вшанування червоного прапору із вшануванням жертв репресій, яких під цим прапором вбивали. Тому ця історія – наглядний приклад, як, мало не на підсвідомому рівні, державні чиновники віддають перевагу саме червоному прапору.

Українська розвідка та союзники попереджали про сценарії вторгнення та спрацювали на випередження

Ще влітку та восени 2021 року Головне управління розвідки Міністерства оборони України попереджало про можливий повномасштабний напад російських збройних сил на Україну взимку 2022 року...

Українці звернулись до Байдена напередодні його розмови з Путіним

ЗВЕРНЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОСТІ ДО ДЖО БАЙДЕНА НАПЕРЕДОДНІ РОЗМОВИ ПРЕЗИДЕНТІВ США І РОСІЇ 6 грудня 2021 року Шановний пане Президенте, 7 грудня 2021 року відбудеться відеоконференція президентів США і Росії...

Розпалення національної ворожнечі – ДБР перевірить заяву Арахамії

ДБР перевірить заяву Арахамії про "корупцію в ДНК українців" на предмет розпалювання національної ворожнечі та приниження національної честі та гідності...

Україна від Будапешту до Мінську

Безальтернативне роззброєння Нещодавно, 5 грудня українці згадували чергову річницю підписання Будапештського меморандуму. Вітчизняні політики дуже стримано шанують цю дату...

Заява громадянського суспільства стосовно проектів Меморіалу і Музею Голокосту в Києві

В продовження публічної дискусії навколо проектів Меморіалу і Музею Голокосту на території Бабиного Яру в Києві, звертаємо увагу на Звернення української культурної та наукової спільноти щодо меморіалізації Бабиного Яру (травень 2020) та Звернення українських євреїв до громадянського суспільства України (вересень 2020)...

Закликаємо патріотів підтримати Меморандум єдності українських сил!

#Разом_cила – Закликаємо патріотів підтримати Меморандум єдності українських сил! Усвідомлюючи загрози українській державності та необхідність консолідації усіх патріотів, громадянське суспільство звертається до патріотичних партій та громадських об'єднань дотримуватися принципів, викладених у Меморандумі єдності українських сил...