Андрій Юсов Активіст Євромайдану, директор Школи відповідальної політики

Статус держслужбовця багатодітній матері: нісенітниця чи порятунок?

17 липня 2019, 16:04

Гібридні часи вимагають гібридних рішень, навіть якщо мова йде про демографію.

Справа у тому, що в Україні склався стереотип. Багатодітна родина – це обов'язково якесь жебрацтво. Тобто, у багатьох громадян є впевненість, що велика кількість дітей народжується у родинах, які дуже часто ведуть антисоціальний спосіб життя, і взагалі дітей в таких родинах використовують, як інструмент отримати додаткову дотацію від держави.

Натомість, ситуація геть інша. В Україні все більше і більше родин, які свідомо йдуть на народження четвертої, п'ятої, шостої дитини та навіть більшої кількості дітей, і питання отримання від держави якихось пільг для них зовсім не є першочерговим. Зазвичай такі родини мають нормальний фінансовий достаток, і бажання заводити дітей продиктовано моральними мотивами, а не матеріальними.

Утім, через вищезгаданий стереотип, такі родини опиняються в одній категорії разом із соціально незахищеними багатодітними родинами та нужденними, зі всім відповідним ставленням суспільства. І хоча триповерховий будинок багатодітної родини на Закарпатті дуже важко порівнювати з халупою десь на Київщині, в якій живе 12 дітей, мати п'є, а батько взагалі невідомо де, це дійсно одна категорія – багатодітна родина. Тому на часі – підняти питання статусу багатодітної родини, її класифікації, визначення диференційованого підходу до надання державної підтримки.

Відомий факт – основні засади виховання закладаються в дитині у перші три роки життя. В цей час дитина повністю знаходиться під наглядом батьків, і від того, який фундамент вони закладуть у розвиток, залежатиме все її подальше життя. У тому числі – яким громадянином стане ця дитина. То хіба це не належить до національних інтересів держави? А якщо так, то хіба батьки, багатодітна матір не виконують дуже серйозну і відповідальну державницьку функцію? Причому, набагато складнішу, ніж видавати якісь довідки у якомусь державному органі.

То може настав час прирівняти багатодітних батьків до держслужбовців? Щоб вони мали відповідний статус і все, що з нього витікає. Таку пропозицію висловлював відомий економіст Олександр Пасхавер. Без сумніву, вона є досить революційною, проте може суттєво вплинути на підняття соціального статусу багатодітних родин. Причому в багатьох випадках статус держслужбовця не тільки спростить державі фінансування та надання допомоги таким родинам, а ще й підвищить соціальний контроль за ними, а самих батьків змусить ставитися більш відповідально до батьківських обов'язків.

Запровадження такої практики потягне за собою низку змін у законах і підзаконних актах. Зокрема, в законі про Державну службу. Окрім цього, має бути опрацьований механізм отримання багатодітними батьками статусу держслужбовців, оскільки не всі багатодітні родини зможуть відповідати як майновим, так і моральним вимогам. Безумовно,потрібно буде впровадити, скажімо так, кваліфікаційні іспити.

Статус державного службовця буде давати певні привілеї багатодітним родинам, але йому доведеться дуже жорстко відповідати. І, врешті решт, діти – це майбутнє нашої країни, яке створюється вже зараз. І якщо ми зацікавлені у розвинутій європейській країні, в забезпечені собі комфортної старості, потрібно вже сьогодні розуміти кого ми виховуємо і як.

powered by lun.ua
Коментарі — 4
Володимир Великий _ 18.07.2019 23:53
IP: 35.235.227.---
Andriy Zakrevsky:
Продовжую:
6. надати зарплату 300тис.грн в місяць паралельно з пенсією 150тис.грн.
7. Вигадати ще декілька законів про виходу на пенсію при наявності 3, 4, 5... дітей. Причому 3 дітей – пенсія 60% від останньої зарплати, 4 дітей – 70%, 5 – 80% і плювати, що діти давно виросли.
8. Конституцію відмінити нахрен. Вона не враховує той факт, що у нас різні клани сегреговані по правах.
9. Закрити кордони і не дати втікти непільговим категоріям громадян за кордон. Бо хто буде платити податки на утримання пільговиків?
Володимир Великий _ 18.07.2019 23:35
IP: 35.235.227.---
"Гібридність" (виключна брехливість) давно і міцно асоціюється з Путіним і Росією.
Запудрити мізки, щоб забути що таке правда, а що таке брехня, називати біле чорним і навпаки – це шлях в пекло.

Чому ви Україну то так ненавидите, пане активісте? Навіщо вигадувати дебільні ідеї, замість того щоб почати жити по людськи? Чому не можна як в нормальних державах відмінити пільги і привілеї для всіх чинуш і зробити всіх рівноправними, замість того щоб плодити касти привілейованих?

Навіщо вам тоталітарна клоака в центрі Європи? Живуть же 1 млр.счасливців в демократичних державах де все по іншому ніж у нас. Податки платять самі громадяни, а не роботодавці за них. При доходах на члена родини менше прожиткового мінімуму ставка податків 0%, а замість податків видається субсидії. Чиновники не мають привілей і виходять на пенсію по однаковим законам, як і всі громадяни в відмінності від нас. І зарплата їх прив'язана до середньої по країні. Невже всі дурні?
Віктор Совщак _ 17.07.2019 16:47
IP: 35.235.227.---
Гібридність корисна в деяких випадках А так взагалі то треба оперувати реальністю і називати все своїми іменами Якщо говоримо про багатодітність то цими проблемами займаються соціальні служби Всякі там патронатні працівники, інспектори і інші Ось хай вони і займаються своєю справою А держава регулює це питання шляхом видачі нормативних документів Наприклад, порядку постійного контролю за багатодітною родиною в разі надання їй державної допомоги Ну щоб користь від багатодітності була і державі теж А то бува одні наркомани та алкоголіки Одні збитки
Andriy Zakrevsky _ 17.07.2019 16:38
IP: 35.235.226.---
Ага. Надати.
1. Зобов'язати щорічно подавати декларації про майно і доходи.
2. Карати за дії, що шкодять авторитету державної служби, та за невиконання вимог щодо політичної неупередженості державного службовця.
3. Заборонити приймати подарунка, якщо його вартість перевищує один прожитковий мінімум.
4. Заборонити займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім наукової, викладацької, творчої).
5. Заборонити мати на службі в підпорядкуванні близьких осіб.
Корупція1350 Уряд реформ406 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter