Михайло Жернаков Директор Фундації DEJURE, член Ради РПР, д.ю.н

Закликаємо уряд Гройсмана не будувати поліцейську державу

17 липня 2017, 11:18

Кабінет Міністрів України планує спрямувати понад 60% держзамовлення на підготовку юристів у вишах МВС, СБУ, Міноборони, фіскальної і кримінально-виконавчої служб.

Таке рішення було прийняте Урядом минулого тижня. Формально за цю ділянку роботи Кабміну відповідальні відомства міністра освіти Лілії Гриневич, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і міністра юстиції Павла Петренка. Але "ідейним натхненником" перетворення правничої освіти в поліцейську називають держсекретаря МВС Олексія Тахтая.

Це – вірний шлях до поліцейської держави.

В усьому цивілізованому світі юристів – суддів, прокурорів, адвокатів та нотаріусів – готують не поліцейські академії, а класичні університети. Натомість, якщо рішення Уряду буде прийняте остаточно, лише вищі навчальні заклади системи МВС готуватимуть у 1,5 рази більше бакалаврів права, ніж звичайні університети. Відтак, майбутніх суддів і прокурорів з перших років будуть вчити виконувати команди і використовувати спецзасоби, а про верховенство права і захист прав людини вони не матимуть і гадки.

Ще однією цікавою "особливістю" вступу до вишів МВС є те, що від абітурієнтів, які вже пройшли ЗНО, вимагають пройти "творчий" конкурс "Майбутня професія – поліцейський". Це класична корупційна схема, яка застосовується з метою отримання від абітурієнтів хабарів і надання преференцій "правильним" абітурієнтам.

Це вже не перші спроби зірвати реформу правничої освіти.

Реанімаційний Пакет Реформ закликає уряд Володимира Гройсмана не саботувати реформу правничої освіти для побудови поліцейської держави і не замовляти підготовку майбутніх суддів, прокурорів і адвокатів у вищих навчальних закладах силових структур.***


Сьогодні завершуться останні співбесіди в пленарному складі Вищої кваліфкомісії суддів щодо формування Верховного Суду. І хай вас не вводить в передчасну ейфорію те, що конкурс залишив один із найбільш одіозних суддів – голова ОАСК Павло Вовк. Шанси отримати крісла суддів нового ВС відповідно до рішення Вищої кваліфкомісії суддів мають більшість кандидатів, визнаних Громадською радою недоброчесними.

Але якість рішень ВККС – це лише частина проблеми. Іншою частиною є якість кандидатів. Попереду – ще роки реформ у сфері юстиції і суттєві кадрові онолвення. І якщо ми не змінимо підходи до підготовки юристів, судова реформа не буде успішною ніколи.

fb автора

Коментарі — 16
Nikita Lebiga _ 19.07.2017 18:59
IP: 35.190.199.---
Україні потрібний режим жорсткої диктатури. Я згоден, що "поліцейська держава" – це зайве, треба йти відразу до моделі "ідеологічної держави".
руслан49 _ 18.07.2017 08:16
IP: 37.52.18.---
Банди Самопомочі підривали рельси в тилу українських військ на Донбасі і їм за це нічого не було. І ще Жернаков говорить, що Україна поліцейська держава.
Николай Чаварга _ 17.07.2017 21:27
IP: 35.189.213.---
Виктор Тарасов:

Шановний Микола, як ви уявляєте повернення "власності Державі"? Добровільно, чи з допомогою законів, які прийме ВР? Згоден, влада готує нам перспективу – вимирання нації
- Вам, власне, скільки років? – це в які часи злодій добровільно віддавав награбоване? Коли, в якій державі совість загризла хоч одного злодія?

Якщо Державна партія масово приходить до влади, першим ділом змінює виборчий закон. Замість недоторканності підвищується відповідальність відповідно до рівня влади. Повна прозорість влади. На дільницях, де "перемогли" злодійсмени, призначаються перевибори – злодійсмени не мають права на владу принципово, як силові структури не мають права бути в партіях – нічого страшного.

Далі назначається референдум відносно націоналізації. Підготовка – не менше як пів року. Народу розказують правду про приватизацію, бо він ще всього не знає. Як проголосує народ, знаючи правду, так і буде.
Николай Чаварга _ 17.07.2017 21:15
IP: 35.187.184.---
Виктор Тарасов:

Шановний Микола, як ви уявляєте повернення "власності Державі"? Добровільно, чи з допомогою законів, які прийме ВР? Згоден, влада готує нам перспективу – вимирання нації, навіщо? Хто поклав око та прийде на ці обітовані землі?


- Схоже на те, що ви провокатор. Дуже схоже. Поставте себе на місце Гітлера, який хотів розширити межі своєї держави. От він має бациллу, яка може знищити народ від Карпат до Владивостока. Якщо так, для чого йому починати війну, коли можна просто зайняти територію? Невже не ясно, навіщо вимирання?

...ми всі винні тому, що за чверть століття з ослячою впертістю вибирали негідників, тому це буде не страждання а розплата за байдужість, безвідповідальність та відсутність єдності нації.
- Зовсім не орієнтуєтеся в ситуації, наче Жернаков, чи гриценко якийсь. Не виніть народ – він голосує за того, за кого скаже Телевізор, а в чиїх він руках?
Mikola Turcshin _ 17.07.2017 17:45
IP: 35.190.199.---
САНДРО:
"Сильный в политике", а провокаторов боится, это сила какая то скрытная – самостийная.
САНДРО _ 17.07.2017 16:14
IP: 82.193.99.---
По суті комменту.
Здається все ж наша країна хоче цього, чи ні. а все ж повторює дії Старшого брата.
Якось на сайті СВобода, рос. письменник та поет Дм.Биков зауважив. що коли зустрічався зі своїми однокашниками, то майже всі працюють десь у силових органах- поліція, суди, прокуратура, митниця. податкова и т.п.
Виходить, дійсно, навіщо напружуватись, працювати, щось вигадувати, коли можна тільки контролювати і непогано себе почувати.
Так і у нас скоро буде- дурні будуть пахати, а розумні пінку знімати
САНДРО _ 17.07.2017 16:08
IP: 82.193.99.---
Виктор Тарасов:
Пане Вікторе!
Підтримаю ВАші виважені, толерантні, але в ой же час чесні та справедливі думки.
До того ж Ви чудово знаєтесь в сучасній політичній обстановці
А те. що не звертаєте уваги на різних провокаторі, це правильно.
Шануймося, мужаймося, вітаймося.
Слава Україні.
Mikola Turcshin _ 17.07.2017 15:47
IP: 35.189.218.---
Виктор Савченко:
Виктор Тарасов:
Уважаемый Михаил, вы еще "челобитную" напишите и станьте на колени. К кому вы обращаетесь? К людям без чести и совести, жадных и циничных воров? Неужели вы считаете что ваши призывы принесут какой-то результат? Полицейское государство они строят для своей защиты от народа, потому что их цель уже почти не скрывается. Даже людоед Сталин не додумался называть геноцид (голодомор) реформами. Пришел этот режим в крови и уйдет в небытие в крови! Слишком далеко все зашло!
еще один скиглун и Плаксун из секты "всьопрапалацекинець"!) если все так плохо то вместо дивана выходи на площадь.
– Там печеньки кончились.... и опасно,,,,,,,,,,, Порошенко с Турчиновым не Янык, сразу в каталажку и на тот свет.
Виктор Тарасов _ 17.07.2017 15:37
IP: 46.175.81.---
Виктор Савченко:
Не тобі, троляко, радити мені що робити. Зайди на Банкову та отримай цукерочку, чоколадний бот!
Mikola Turcshin _ 17.07.2017 15:28
IP: 104.199.97.---
После переворотов хунта больше всех боится возмездия, от этого она и тратит огромные деньги на свою защиту.
Кучка самозванцев с майдана с помощью США захватили власть на Украине, кроме того, начали войну на Донбассе, убили 11 тысяч жителей Украины, разрушили экономику, превратили украинцев в самых нищих в Европе и теперь только и знают, что трясутся за свою шкуру, Боинг то же на их совести, так что хохлы попали с майданом как и грузины, ливийцы, и афганцы, США не один народ поймали на алчности и зависти – быстро стать эйропейцами за чужой счёт.
Виктор Тарасов _ 17.07.2017 13:49
IP: 35.187.174.---
Николай Чаварга:
.
Шановний Микола, як ви уявляєте повернення "власності Державі"? Добровільно, чи з допомогою законів, які прийме ВР? Згоден, влада готує нам перспективу – вимирання нації, навіщо? Хто поклав око та прийде на ці обітовані землі?
До речі я не закликаю до крові, але схоже що іншого виходу не буде. Невинних немає, ми всі винні тому, що за чверть століття з ослячою впертістю вибирали негідників, тому це буде не страждання а розплата за байдужість, безвідповідальність та відсутність єдності нації.
Николай Чаварга _ 17.07.2017 13:28
IP: 35.187.34.---
Виктор Тарасов:
... Поліцейську державу вони будують для свого захисту від народу, бо їх мета вже майже не приховується. Навіть людожер Сталін не додумався називати геноцид (голодомор) реформами. Прийшов цей режим на крові та й піде в небуття на крові! Надто далеко все зайшло!
- 1) Чому не називаєтеїх мету, а тільки натякаєте. Чого боїтеся? Скажіть відкрито, може і Жернаков зрозуміє, звідки ростуть ноги у корупції, і для чого валиться наука?

2) Не закликайте до крові, бо пострадає дуже і дуже багато невинних, а до влади прийдуть ще новітніші злодії. Існує тільки один спосіб вирватися із внутрішньої окупації – повернення власності Державі, там корупція автоматично зменшується в мільйони разів, а народ отримує хоч таку-сяку перспективу. Теперішня наша перспектива – повне вимирання. Невже не розумієте? Якщо не розумієте, то наш народ не має права на цю землю, треба поступитися достойнішим, наприклад, німцям.
Николай Чаварга _ 17.07.2017 13:14
IP: 35.187.174.---
В подібних випадках (коли пишете такі статті) треба порівнювати кількість юристів при совєтах і в наш час. Я не знаю цієї цифри, але думаю, що вона на порядок меншою була при совєтській владі. Мало того, при совєтській владі і ті, що були, не дуже мали роботу – якщо суспільство не краде, нема корупції, то і юристи майже нікому не потрібні, бо по суті справи ви – захребетники, не приносите ніякої матеріальної користі народу.

За весь час "незалежності" влада безпрецедентними темпами валить технічні науки – перетворює Україну в бананову республіку. Один із способів валити технічні науки – це збільшувати кількість інтелектуального непотрібу при загальному зменшенні фінансування науки і освіти.

Чи був в Історії хоч один випадок, коли б досягнення країни (народу) представляли юристи-економісти-політологи-лінгвісти? – НІКОЛИ!, завжди називають фізиків, інженерів, хіміків, медиків. Преференції юристам – це один із способів знищення держави.
Олексій Логвиненко _ 17.07.2017 13:07
IP: 35.189.218.---
Сергей Додуляк:
Вперед, а ми за вами
Виктор Тарасов _ 17.07.2017 13:05
IP: 35.190.199.---
Шановний Михайло, ви ще "челобітную" напишіть та станьте на коліна. До кого ви звертаєтесь? До людей без честі та совісті, жадібних та цинічних злодюг? Невже ви вважаєте що ваші заклики принесуть якийсь результат? Поліцейську державу вони будують для свого захисту від народу, бо їх мета вже майже не приховується. Навіть людожер Сталін не додумався називати геноцид (голодомор) реформами. Прийшов цей режим на крові та й піде в небуття на крові! Надто далеко все зайшло!
Сергей Додуляк _ 17.07.2017 11:49
IP: 89.185.30.---
Хватит "закликати" и просить, пора уже требовать, научиться отстаивать свои гражданские права...
Уряд реформ308 Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter