23 березня 2021, 21:14

З такими підходами судової реформи не буде ні за 3 роки, ні за 25

Більше року сидить за ґратами без вироку і жодного прямого доказу вини ветеран Андрій Антоненко.

Вже майже місяць за ґратами з асолютно абсурдним вироком сидить Сергій Стерненко.

Судова реформа провалена, Конституційна криза нікуди не ділася, судами і органами правопорядку керують люди Портнова, підозрювані в корупції.

А Верховна Рада збирається на позачергове засідання, щоб обгворювати не це, а те, що хтось написав на стіні балончиком слова.

Президент при цьому загадково мовчить уже кілька днів.

І нарешті вчора Зеленський на зустрічі з головою ЄБРР сказав, що за 3 роки в Україні "буде створено прозору ефективну судову систему".

Пояснюю лише на одному прикладі, чому з теперішніми підходами цього не станеться.

1. Жовтень 2020. КСУ ухвалює ганебне рішення про е-декларування. Виявляється, що суддями керують РФ і олігархи (слова секретаря РНБО Данілова і голови РНБО Зеленського, не мої). Починається конституційна криза.

2. Листопад 2020. Президент звернувся до Венеційської комісії за порадою як кризу вирішити.

3. Грудень 2020. Венеційка безпрецедентно швидко дає висновок, у якому ключова порада – запровадити прозору конкурсну процедуру добору до КСУ. Щоб судді були компетентні, доброчесні і політично незалежні, а не те що є зараз.

Венеційка також радить НЕ призначати нових суддів КСУ за старими процедурами, бо вони будуть такі самі як старі.

Те саме говорять експерти в Україні.

4. Лютий 2021. БЕЗ конкурсу, в обхід конституційної процедури, до КСУ Рада призначає ставленика представника Зеленського в КСУ Кичуна. Законопроєкту про новий конкурсний добір до КСУ немає.

5. Березень 2021. Країни G7 (наші найближчі міжнародні партнери, від яких залежить фінансова і військова підтримка і буквально наше виживання) на запит Зеленського виходять з картою судової реформи, де кажуть: запровадьте в законі реальну конкурсну процедуру добору в КСУ, як написано в ВАШІЙ же Конституції.

6. Березень 2021. БЕЗ конкурсу, в обхід конституційної процедури до КСУ з'їзд суддів майже призначає до КСУ представника судової мафії Коровайка, чудом божим і суспільним тиском забракло 8 голосів (із 300+). Законопроєкту про новий конкурсний добір до КСУ так само немає.

7. Кінець березня 2021 (учора). Венеційська комісія надала свій висновок щодо законопроєкту N4533 про "конституційну процедуру" від депутатів більшості, в якому є багато чого, але... НЕМАЄ конкурсної процедури добору суддів КСУ.

З "реформою" інших ключових інституцій – ВРП і ВККС ситуація не краща.

Поки судову реформу в ОП розробляють корупціонери-антимадйанівці і друзі Портнова, а більшість голосує за будь-що, яке звідти прийде, ніякої реформи не буде.

Ні через 3 роки, ні через 25.

fb автора

powered by lun.ua

Недоброчесна членкиня ВРП Лариса Іванова подала в відставку

Не встигли законопроєкт #5068 про реформу Вищої ради правосуддя підписати – а він уже почав діяти. Членкиня ВРП, кочегарка-суддя Лариса Іванова, яка розповідала, що на будинок у 409 кв...

Судова реформа під загрозою. Відповідальінсть на Разумкові.

Пораділи судовим реформам? Тримайте зраду звідки... та в принципі, чекали. Агенти судової мафії народні депутати Власенко і Пузійчук (Батьківщина) та Вельможний і Сухов (Довіра, група Шахова) зареєстрували аж ТРИ постанови про скасування голосування за проєкт 5068...

Поправка 733 в проєкті 5068 про ВРП відповідає Конституції і має бути підтримана

Сьогодні зранку Рада продовжує розгляд найважливішого законопроєкту своєї каденції – N5068 про реформу корумпованої Вищої ради правосуддя. Вчора на брифінгу голова фракції "СН" Давид Арахамія сказав, що завтра фракція підтримає ключову поправку #733, яка забезпечує реальне очищення цьго органу...

Закликаємо депутатів врахувати поправку 733 в законопроєкті N5068 про очищення ВРП

Сьогодні Рада голосує два найважливіші закони про судову реформу за останні два роки. Щодо N3711-д (формування Вищої кваліфкомісії суддів) потрібно врахувати вето Президента...

Разумков поставив під загрозу судову реформу

Голова ВР Дмитро Разумков поставив-таки під загрозу щойно прийнятий проєкт N3711-д про відбір Вищої кваліфкомісії суддів за допомогою незалежних міжнародних експертів...

Судова реформа чи суддівська мафія: вибір за парламентом

Сьогодні Верховна Рада голосує один дуже важливий законопроєкт – N3711-д щодо формування Вищої кваліфкомісії суддів. А це – інфографіка про законопроєкт 3711-д...