11 листопада 2021, 14:18

Громадській раді доброчесності – 5 років

Рівно 5 років тому 9 провідних громадських організацій сформували Громадську раду доброчесності – офіційний, але разом з тим 100% громадський орган, покликаний надавати оцінку суддям і кандидатами на посаду судді з боку суспільства.

ГРД об'єднала в своєму складі 20 професійних, мотивованих, а головне – дуже працьовитих і самовідданих адвокатів, журналістів, науковців і правозахисників.Мені випала честь бути в двох складах ГРД, а останні 2 роки – координувати її діяльність.

Практично всі 4 роки (останній рік ГРД не працює через відсутність ВККС) ми в Фундація DEJURE надавали Раді методологічну, ресурсну і організаційну підтримку.

За ці роки ми проаналізували тисячі суддів та кандидатів на посаду судді, ухвалили і оприлюднили сотні висновків про невідповідність суддів і кандидатів критеріям доброчесності, надіслали тонни інформації про суддів для врахування при їхній оцінці.

Так, нам удалося далеко не все – в результаті кваліфікаційного оцінювання було звільнено лише 0,6% суддів, а чверть переможців конкурсу до Верховного Суду мали наші негативні висновки.

Ми не мали власних повноважень приймати рішення стосовно кар'єри суддів. А ВККС і ВРП, які здійснювали оцінку і приймали рішення, не були зацікавлені в очищені судової влади.

Тим не менше, досягнення ГРД за ці роки величезні.

Перш за все завдяки її роботі ми маємо достовірну інформацію про те як працюють (і як не працюють) ВККС і ВРП і як це змінити. А ще – маємо досьє на переважну більшість суддів в країні.

Рада не стала мечем, яким ми водночас відсікли голову гідрі судової корупції. Але вона стала дзеркалом, в якому всі країна побачила дійсний стан речей у судах і скддівському врядуванні.

Впевнений, без титанічної роботи колег із ГРД, експертів і аналітиків ми зараз не мали б ні достатньо аргументів для реформи ВККС і ВРП, яка зараз уже неминуче настане, ні достатньо інформації про суддів, щоб уже оновлені органи їх використали належно.

Тепер, коли буде вибрана нова ВККС, буде вибраний і третій склад ГРД. Він має завершити оцінку всіх суддів в Україні і проаналізувати тих, хто захоче посаду суддів обійняти. Ми в DEJURE як і завжди, надаватимемо Раді всіляку підтримку і допомогу.

А сьогодні хотів би дуже подякувати всім членам Ради обох скликань, ГО-зановницям, нашим друзям і партнерам, тим підтримував, радів і вболівав, а також опонував.

Ви зробили справжню судову реформу можливою.

fb автора

powered by lun.ua

ВРП знову втягує Зеленського у вчинення злочину. 18 ГО закликають Президента цього не робити

Суддівська мафія знову підштовхує Зеленського під нівелювання власної реформи і, як і раніше, ймовірне вчинення злочину. В останні дні свого існування в цьому складі корумпована Вища рада правосуддя зібрала навколо себе такі ж асоціації суддів і адвокатів – ті самі, які виступали проти судової реформи Зеленського...

Вже сьогодні Рада може вбити реформу Конституційного Суду

На сьогодні, 19.11, в порядку деному ВР знову стоїть законопроєкт #4533 про псевдореформу КСУ. Головна його небезпека – в тому, що він нічого не виправляє, але натомість створює видимість вирішення проблеми і тим відтерміновує можливе вирішення дуже нагального питання КСУ на міясці, а може й роки...

В кроці від катастрофи: Зеленський може делегітимізувати Конституційний Суд будь-якої хвилини

За нашою інформацією, вже сьогодні Зеленський може призначити суддів КСУ на неіснуючі вакансії за своєю квотою. Нещодавно попри очевидну нелегітимність цього процесу конкурсна комісія передала йому результати "конкурсу", в якому переможцями визначено пов'язаних з Москвою недоброчесних суддів і горе-науковців, помічених у конституційному шахрайстві...

В кроці від катастрофи: Зеленський може делегітимізувати Конституційний Суд будь-якої хвилини

За нашою інформацією, вже сьогодні Зеленський може призначити суддів КСУ на неіснуючі вакансії за своєю квотою. Нещодоавно попри очевидну нелегітимність цього процесу конкурсна комісія передала йому результати "конкурсу", в якому переможцями визначено пов'язаних з Москвою недоброчесних суддів і горе-науковців, помічених у конституційному шахрайстві...

Пов'язаний з РФ недоброчесний суддя готується обійняти посаду в КСУ за квотою Зеленського

На фото – профіль доньки переможця "конкурсу" на посаду судді КСУ за квотою Зеленського Олександра Сибіги. Дочка Сибіги Поліна живе в Москві, столиці країни-агресора РФ, і відкриває там бренд одягу...

Громадській раді доброчесності – 5 років

Рівно 5 років тому 9 провідних громадських організацій сформували Громадську раду доброчесності – офіційний, але разом з тим 100% громадський орган, покликаний надавати оцінку суддям і кандидатами на посаду судді з боку суспільства...