18 серпня 2022, 16:24

Знищення децентралізації на тимчасово окупованих територіях – стратегія відновлення радянського союзу

Як же швидко російські окупанти намагаються зруйнувати українську децентралізацію, реформу, що веде Україну до Європи. Як чорт ладану бояться вони нашої реформи.

Днями колаборант і гауляйтер в Херсонській області Сальдо, вочевидь за вказівкою кремля, видав якийсь папірець-указ, який ніби відміняє проведену в області децентралізацію і встановлює новий адміністративно-територіальний поділ. Тобто одне з перших великих псевдорішень окупаційної влади – про відміну реформи. Чому?

Тому, що саме децентралізація позбавляє окупантів можливості втілити великоруську мрію – відновити радянський союз. Система радянського менеджменту та адміністративно-територіального поділу, що існувала до 2014 року і регулювалась ще Указом Президії Верховної ради від 1981 р, якраз і дозволяла швидко це зробити. Мета російських окупантів – не лише захопити українські території, а й відновити на них радянський союз з жорсткою централізованою диктатурою, зробити з українців рабів. Проте децентралізація в Україні зруйнувала ці плани.

Сьогодні успішна європейська реформа та сильні самоврядні громади для російських окупантів як ком в горлі, бо не вписуються і їхній імперсько-радянській світогляд.

І мова йде не лише про намагання повернути старий радянський адмінтерустрій. Проблема глибше. Це позбавлення громад і людей законно обраних лідерів громад, "підстава" для проведення незаконних виборів, спосіб поставити на ці посади маріонеток, дезорієнтувати людей, не дати їм почути правду та позбавити надії на відновлення української влади. Це ще одна тактика знищення людей, які можуть протидіяти окупації. Більше того, знищення людей, знищення лідерів громад, знищення системи управління – ще одна ознака геноциду української нації.

Починаючи реформу та об'єднання громад, ще у 2015-му, ми формували територіальні громади і згодом новий районний поділ не лише на підконтрольній Україні території, а й на тимчасово окупованих територіях та в Криму – для того, щоб показати людям перспективи розвитку, можливості, майбутні проєкти.

Не дивно, що сьогодні на роль гауляйтерів тимчасово окупованих територій і громад кремлівські куратори ставлять тих, хто з самого початку був проти реформи. Адже той самий Сальдо, будучи народним 7 скликання, відмовився голосувати за децентралізацію.

24 роки до проведення реформи децентралізації у 2015 році Україна зберігала радянську систему менеджменту і "гауляйтерів" у Верховній раді. Відтак в нас не було жодного шансу інтегруватись у системи розвитку демократичних країн, а залишалась єдина можливість – "теліпатись" між автократією росії та демократією цивілізованих країн. Рашу така ситуація влаштовувала, і вона чекала тільки часу призначити головного гауляйтера України. З проведенням реформи децентралізації країна отримала півтори тисячі нових лідерів, здатних проводити як структурні, так і інфраструктурні зміни. Відновити радянську систему вже неможливо. Можливо лише знищити децентралізовану систему прийняття рішень та її лідерів. Можливо лише за умови знищення сильних українських громад Маріуполя, Харкова, Миколаєва, Одеси, як це зробили з Донецьком та Луганськом.

Такі дії росії вимагають негайної реакції Верховної Ради України, Уряду України, всіх міжнародних партнерів, які допомагали впроваджувати децентралізацію. Всі мають побачити і усвідомити, як росія прагне зруйнувати найбільш успішну реформу країни, зупинити наш шлях до Європи, відібрати у людей можливість будувати майбутнє. І це ще один потворний інструмент гібридної війни Росії проти України.

Разом з тим, всі українці на тимчасово окупованих територіях мають знати, що Україна про них пам'ятає, що в окупантів не вийде нав'язати жодний новий адмінтерустрій, що після нашої перемоги ми відбудуємо всі громади і реалізуємо нові проекти.

Намагання окупантів знищити реформу – яскраве підтвердження її правильності і успішності. Переконаний, що нічого в них не вийде. Україна переможе і поверне всі свої території, на яких продовжиться децентралізації і будуть розвиватись успішні громади.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Знищення децентралізації на тимчасово окупованих територіях – стратегія відновлення радянського союзу

Як же швидко російські окупанти намагаються зруйнувати українську децентралізацію, реформу, що веде Україну до Європи. Як чорт ладану бояться вони нашої реформи...

День Конституції і децентралізація

Чи на часі зміни до Конституції в частині децентралізації? Багато хто скаже, що не на часі. Проте я певен, що ці зміни точно мають бути включені до Стратегії здобуття перемоги...

Не відвертатись від майбутнього, або заручені часом

Перформанс "Заручені часом" Федора Возіанова в "Софії Київській", що відбувся в неділю, дає можливість зупинитись і замислитись над етапами власного життя...

Падіння капітальних інвестицій: про що це говорить.

Падіння капітальних інвестицій в Україні у першому кварталі склало 9,5%. Ця новина від Держстату на "ЕП" пройшла не дуже поміченою. Проте вона дуже тривожна...