Чому не має справи Портнова?
Андрій Портнов добився зняття санкцій в Європі, тому що в Україні юрист режиму Януковича не був під кримінальним переслідуванням. Щоправда є кілька справ, але вони не дотягують до масштабів особистості. В кількох приватних розмовах в правоохоронних органах переді мною розводили руки та говорили, що Портнов, як грамотний юрист "не залишав слідів".
Насправді сліди залишаються завжди. Проблема мені здається в іншому – на вервечці слідів, що ведуть до Портнова слідчі постійно натикаються на осіб, що мають впливи зупинити розслідування – у Портнова в Україні залишилося дуже багато подільників та наймитів.
Зокрема, рекомендую Національному Антикорупційному бюро розморозити розслідування по давній справі N1201300000000470, щодо махінацій менеджменту ПАО "Укрсоцбанк". Є підстави вважати, що це – справа Портнова.
В часи Януковича про Портнова говорили, як про "смотрящего" за судовою системою. Просто кажучи, на його замовлення суди приймали потрібні рішення. У Портнова була і відповідна посада – він був радником Януковича, що курував судовий сектор. () До речі, мені впало в око, що панелі президентського телефону в міжгірській "Хонці" його номер був на чільному місці.
Також Також Портнов влаштував на ключові посади для контролю над прийняттям рішень своїх людей, а інколи використовував навіть родичів.
Наприклад, суддя Оболонського суду, яка в часи Майдану виносила рішення проти автомайданівців – Інна Білоконна, скоріше за все є дружиною Портнова. Принаймні дочка Портнова – Лілія, що проживає в Швейцарії (див. фото) на своєму фейсбуку називає її "мамою".
А в сумнозвісному Печерському суді працює сестра Портнова – Олена Ісаєвська (щоправда після Майдану пішла в декрет).
Так от, цікавлячись Портновим, проглянула я одним оком рішення Ісаєвської. І примітила серед них цілий букет ухвал в інтересах "Укрсоцбанку", які були направлені на розвал кримінальної справи N1201300000000470. Зауважу, це було в часи Януковича, напередодні Майдану та в час Революції Гідності.
При чому оцініть красу "гри" – як виявляється можна блокувати розслідування: однією ухвалою Ісаєвська відсторонила від слідства 13 слідчих, як міліції так і генпрокуратури, навіть заступника керівника головного слідчого управління МВС.
В моєму журналістському досвіді такого ще не було, щоб суддя в часи Януковича ризикнула приймати подібні рішення. Це означало вступити в жорсткий конфлікт з керівництвом МВС та ГПУ.
Очевидно за тим рішенням молоденької судді стояла впливова фігура – її брат Портнов. Тим паче сестра Портнова далеко не самостійна фігура, видно, що брат постійно прилаштовував її в житті.
Наприклад, якщо подивитися виписку з реєстру нерухомості Ісаєвської, то в можна звернути увагу на одну деталь: в 2012 році у Ісаєвської, судді початківця, з'явилася шикарна квартира в елітному хмарочосі на Кловському узвозі по-сусідству з сином Портнова. Тому можна припустити, що Портнов одночасно купив квартиру і сину і сестрі.
Така ж ситуація з будинком. У Ісаєвської будинок в котежному селищі Северинівка поблизу Києва, там само, де будинок батьків Портнова. Очевидно Портнов купив будинки одночасно кільком членам родини.
Думки про те, сестра працювала на брата, розвалюючи кримінальну справу, навіюються, ще й тому, що Ісаєвська, як суддя завжди розглядала дрібні справи, а у вище згаданій -фігурують великі кошти.
В ній розслідувалися махінації посадовців ПАТ "Укрсоцбанк" з залоговим майном власних клієнтів в часи Януковича, фактично мова йшла про рейдерство майна. Зокрема, в справі розслідувалася переуступка залогового майна приватній структурі за мізерну плату.
І що особливо цікаво – потерпілі у вищезгаданій справі також стверджують, що їх майном банк розплатився з Татьковим (тодішнім керівником Вищого господарського суду) та Портновим за цілу низку судових рішення в інтересах ПАТ "Укрсоцбанк".
Тоді виходить, що через свою сестру Портнов домігся знищення кримінальної справи, де ниточки тягнуться особисто до нього?
Тому надзвичайно корисно НАБу було би відновити розслідування.
Я легенько поцікавилася сюжетом справи. Після мого спілкування з різними сторонами в моїй голові склалася наступна картина. Як, я вже згадувала, справа стосувалася махінацій керівництва ПАТ "Укрсоцбанк" та юридичної компанії "Адєксєєв, Бондарчук та партнери". Зокрема, розслідувалося, що посадові особи ПАТ "Укрсоцбанк" за допомогою юристів здійснили фіктивну переуступку на користь "МЮК "Кратос" лише за 10 млн. грн. ліквідного кредиту- майна ТОВ "ЮАйПі ЛТД" на суму більше 120 млн. грн. (будинки на Подолі 1801 кв.м і 306 кв. м на вулиці Андріївській 22 та 603 кв.м. – Набережно-Хрещатицька, 9).
Це один гарненький будинок з фасаду та помпезне будівництво елітного офіс-центру у дворі.
"Кратос", якому це добро було передане "Укрсоцбанком" за смішні гроші -фіктивна фірма, без власного офісу.
Потерпілі з ТОВ "ЮАйПі ЛТД" вважають, що це була плата Тімонькіна Портнову та Татькову за низку судових рішень в інтересах "Укрсоцбанку" і в першу чергу за отримання банком прав на бізнес-центр на Амосова, 12 (більше 18 тисяч кв. метрів).
Через суди "Укрсоцбанк" забрав цю будову, в якості залогу за непогашений кредит у ТОВ "Проект А", оцінивши вартість бізнес-центру, як мінімум вдвічі дешевше ринкової ціни.
Однак операція не пройшла гладенько -найшла коса на камінь...
Я розмовляла з тодішнім юристом "Укрсоцбанку" Сергієм Алєксєєвим. Він бив себе в груди -запевнював, що правда на стороні "Укрсоцбанку", що кредитори ТОВ "Проект-А" намагалися "кинути" банк, а кримінальна справа була порушена виключно на замовлення чи то генпрокурора Пшонки чи то його сина Артема, яким заплатив "несумлінний кредитор" – ТОВ "Проект-А".
Цілком можливо, що там справді була "криша" Пшонки інакше Портнову не довелося би використовувати свою сестру для розвалу кримінальної справи, вистачило б телефонного дзвінка.
Хоча ситуація з ТОВ "Проект А" була далеко не лінійна, і в ній також проглядається почерк Портнова.
Не хочу розбиратися в корпоративних конфліктах, але встановлений факт, що "Укрсоцбанк" в часи Януковича забрав бізнес-центр через фальшування запису в держреєстрі нерухомого майна. Після Майдану навіть був винесений вирок державному реєстратору Павлу Швачці, що узаконив перехід права на хмарочос від ТОВ "Проект А" до ПАО "Укрсоцбанк".
В суді реєстратор зізнався, що вчинив злочин – в кінці квітня 2013 року взяв в ДП "Інформюс", логін та пароль, а вже на початку травня передав їх стороннім особам, що ввійшли в систему під його іменем та оформили майно "Проект-А" на "Укрсоцбанк". В протоколі допиту підсудній заявив, що зробив це через тиск керівника, який "буквально сказав": "якщо ми не проведемо негайну перереєстрацію прав власності на вищезгадані об'єкти нас "уроют", тому що за цією перерегістрацією стоїть особисто син Президента". (Не багато, хто міг собі дозволити безкарно прикриватися авторитетом Президенського синка...)
Позаяк суд своїм вироком встановим фальсифікацію даних в реєстрі, можна однозначно стверджувати, що в кінці весни 2013 року ПАО "Укрсоцбанк" рейдернув у ТОВ "Проект А" приміщення площею 18 405 м.кв. В такому разі Портнов і його сестра працювали в інтересах рейдерів. Те що це було рейдерство підтверджує і той факт, що банк значно занизив вартість залогового майна. Адже оцінку робила "своя" фірма – "Енергомакс". Цікаво, що юрист, що представляв інтереси "Укрсоцбанку" на суді, де а сестра Портнова розвалила кримінальну справу, паралельно працював юристом цього "незалежного" оцінювача. Тобто все одна крамничка...
А далі очевидно було так: одна сторона – власники хмарочосу знайшли підтримку генпрокурора. Друга сторона -рейдер "Укрсоцбанк" поскаржилися Портнову, а той звернувся до сестри...
Отож схоже на те, що справа N1201300000000470 є справою Портнова. Однак, на відміну від справи реєстратора вона не доведена до вироку суду. Спочатку, в кінці квітня 2014 року вона була закрита в ГСУ МВС, однак генпрокуратура не погодилася з прийнятим рішенням – справа була забрана і, як я вже говорила, знову "заморожена".
Тому, що невдовзі, в жовтні 2014, вже згаданий вище юрист "Укрсоцбанка" Сергій Алєксєєв, який організовував схеми привласнення "Укрсоцбанком" залогового майна став народним депутатом БПП. Він пройшов в Раду від "Удару", як президент фан-клубу братів Кличків.
Цікаво, що Алєксєєв б"є себе в груди, як учасник Революції, разом з тим, сестра Портнова допомагала Алєєксєєву – розвалювала справу, в якій його чекало обвинувачення якраз в часи Майдану. Зокрема, ухвала, яка відсторонила від справи всіх слідчих була прийнята 24 грудня- лише через кілька годин мене вбивали на Бриспільській трасі...
А зараз Алєксєєв з цілим переліком колег з "Удару" виступає проти моєї законодавчої ініціативи – передачі арештованих на рахунках в Україні коштів режиму Януковича (50 млрд. грн) в державний бюджет.
І як тут ще не згадати, що у Алєксєєва в "Укурсоцбанку" шефом був Тімонькін, зараз знаний, як банкір Курченка, і що Алєксєєв є членом Асоціації правників України, якою до сих пір керує Бугай -адвокат Курченка і що його помічником є син судді Шевченка, що легалізував передачу Януковичу Міжгір'я.
І також зауважу, що Сергій Алєксєєв не голосував за проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо невідворотності покарання осіб, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини) (N3465),що мав на увазі розповсюдження дії норм закону про "заочне правосуддя" на всіх злочинців режиму Януковича, що перебувають у розшуку в Україні, а не лише в Інтерполі.
Загалом вся ця історія є ілюстрацією, чому через ВР ніяк не вдається провести законопроект про спецконфіскацію активів Януковича в державний бюджет. Стільки депутатів коаліції проти!, у них скільки аргументів проти, вони апелюють до Страсбурзького суду з прав людини... Хоча, насправді, як я вже переконалася, аргумент у них один – скелети у шафах.
Насправді, не може бути жодного державника, який проти негайного спрямування в бюджет арештованих в Україні коштів "януковичів", які були вкрадені з того самого бюджету.
І до депутатів з аргументами проти у мене лише одне питання: "На якій ви стороні?"
Про сучасні схеми "колишніх" детальніше на сайті http://chornovol.info