"Україна - зона культурного лиха"

Меморандум про порозуміння і спільні дії з подолання кризи в культурі

03 березня 2008, 18:17

Для того, щоб регіональні слухання з питань культури в рамках підготовки до Форуму інтелігенції не перетворилися на порожній захід, ми пропонуємо місцевим громадським і культурним організаціям підписати з місцевою владою Меморандум про спільні дії. Можливий проект такого Меморандуму наводимо нижче.

Ми розіслали цей проект у всі обласні Ради як пропозицію від ініціативної групи Зборів "Україна – зона культурного лиха".

ПРОЕКТ

Меморандум про порозуміння і спільні дії з подолання кризи в культурі

Ми, представники місцевої Ради народних депутатів та представники громадських організацій працівників у сфері культури, національно-культурних товариств та громадських організацій культурного спрямування погоджуємося, що для подолання кризового стану культури в нашому регіоні необхідна конструктивна співпраця всіх учасників культурного процесу. Така співпраця можлива тільки на основі рівноправного партнерства між владою та громадськими організаціями культурного спрямування.

Основою конструктивних змін в культурі повинна стати спільна та рівноправна участь сторін в процесі реалізації культурної політики в регіоні, оцінки діяльності та призначення на посади керівників державних закладів, підприємств, організацій та установ культури що належать місцевій Раді народних депутатів, керівника органу охорони пам'яток та головного архітектора.

З цією метою при місцевій Раді народних депутатів створюється громадський орган з паритетним представленням трьох сторін:

ради народних депутатів та її виконавчого органу;

* творчих спілок, профспілок працівників культури та громадських організацій працівників культури;

* національно-культурних товариств.

Задачею цього органу є:

* визначення кількісних нормативів для культурної інфраструктури кожного населеного пункту регіону,

* створення механізмів реалізації цих нормативів шляхом закріплення цільового призначення приміщень та землі, яка відводиться під оренду закладами культури на конкурсних засадах.

* розробка механізмів контролю використання їх за цільовим призначенням.

Місцева Рада народних депутатів та її виконавчі органи ухвалюють відповідні документи на основі рішень цього громадського органу.

Крім того при кожному з закладів, підприємств, організацій та установ культури що належать місцевій Раді народних депутатів, при органі охорони пам'яток та управлінні архітектури створюється на громадських засадах піклувальна рада за паритетного представництва трьох сторін:

* ради народних депутатів та її виконавчого органу;

* профільних творчих спілок, профспілок працівників культури та громадських організацій працівників культури;

* національно-культурних товариств.

Виконавчий орган місцевої Ради народних депутатів заздалегідь повідомляє сторони цього меморандуму про організацію кожної піклувальної ради, час і місце першого засідання, кількісний її склад та кількість представників, яких необхідно делегувати, виходячи з принципів паритетності представлення всіх учасників.

Кожна зі сторін делегує своїх представників у піклувальні ради самостійно. Повноваження представників підтверджуються у письмовій формі, завірені печаткою організації.

Піклувальна рада приймає рішення простою більшістю голосів.

Голова засідання обирається піклувальною радою. Функції секретаря засідання забезпечує представник, делегований виконавчим органом Ради народних депутатів або інший член ради за рішенням засідання.

В період до вересня поточного року керівники державних закладів, підприємств, організацій та установ культури що належать місцевій Раді народних депутатів, керівник органу охорони пам'яток та головний архітектор звітують перед відповідною піклувальною радою про свою роботу на посаді. Піклувальна рада оцінює роботу відповідного керівника та дає рекомендації по продовженню його діяльності на посаді.

Кожен керівник державних закладів, підприємств, організацій та установ культури що належать місцевій Раді народних депутатів, керівник органу охорони пам'яток та головний архітектор звітує перед відповідною піклувальною радою не рідше ніж один раз на рік.

Піклувальні ради також приймають рішення з приводу кандидатур на посади таких керівників.

Виконавчий орган місцевої Ради народних депутатів керується рішенням відповідної піклувальної ради при призначенні, затвердження або звільненні у встановленому порядку керівників державних закладів, підприємств, організацій та установ культури що належать місцевій Раді народних депутатів, керівника органу охорони пам'яток та головного архітектора.

Меморандум відкритий до підписання для всіх організацій працівників у сфері культури, національно-культурних товариств та громадських організацій культурного спрямування.

Реквізити і підписи учасників меморандуму.

powered by lun.ua
Коментарі — 9
Duzer _ 13.07.2008 01:35
IP: 93.180.252.---
Правильно, нужно привозить артистов такого уровня в Украину. Ющенко молодец, и работу делает, и на культуру время оставляет, ну а как же, кто хорошо работает, тот и отдыхает со вкусом. Культуру в Украине нужно поддерживать и развивать. Принимать зарубежных исполнителей требуется обязательно, но и про своих нужно не забывать.
motiv _ 14.03.2008 12:42
IP: 194.44.219.---
Зі подивом бачу, що мої коментарі невірно тлумачені: як стогін. Ще чого! Хочу сказати ще раз: протестом нічого не досягнеш. Фея – пропонуйте принципи прозорості та підконтрольності для меморандума. А ще краще – прийдіть і подивіться, як цей контроль здійснюється на практиці. І критикуйте через пресу, а не лише на форумі.
Антік _ 04.03.2008 13:41
IP: 82.207.78.---
Для того щоб домовитись потрібно хочаб іти в одному напрямку!!!
А якщо все проходить за принципом "Лебедя Рака і Щуки" – то результат маємо ВЖЕ СЬОГОДНІ!!!
Вчора по телебаченню показують депутата який, відносно вкраденої у колгоспників землі, сказав відкритим текстом: ви ніде нікому нічого недоведете. Такий депутат автоматично повинен скласти свої повноваження!!! Якщо всі знають що це незаконно забрані землі і говорять що ви і так нікому нічого недоведете – це вже не Держава а бандитська зона де правий той хто з "паханом".
Якщо Чорновіл, з гордістю, розказує що ПР заставила депутатів голосувати кожного за себе і тут же каже що у парламенті 5-го скликання вони голосували один за всіх тому що їх ніхто не контролював це означає що біля кожного з них потрібно ставити наглядача який би контролював їх дії??? Тоді про які закони? про яку Конституцію всі говорять???
Перший хто повинен дотримуватися ЗАКОНУ є законодавець!!!
Якщо він порушує – тоді яке право він має займати таку посаду і чому він ще на волі???
Попробуйте на виборах при всіх кинути два бюлетня – зразу посадять!!!
А вони брешуть народ на кожному кроці і ще на волі!!! ГАНЬБА!!!
Тому що вони СВІДОМІ ТОГО що якщо ніхто небачить то можна робити все що заманеться???
Ще Т.Г.Шевченко написав, дуже давно...
"...а братія мовчить собі, може так і треба?
так і треба. Бо немає Господа на небі!..."
фея _ 04.03.2008 13:28
IP: 217.27.157.---
Перестаньте, motiv, стонать. Вы уже подписали спильне письмо, кстати?
А что касается меморандума, то, во-первых, веры нет организаторам. А во-вторых, вы думаете случайно в меморандуме отсутствуют принципы подотчетности и открытости принятия решений?
motiv _ 04.03.2008 13:05
IP: 194.44.219.---
По коментарях видно, що активно реагують на тему ПРОТЕСТНІ читачі УП. А текст, по-хорошому, мали би побачити КОНСТРУКТИВНІ, які би могли внести до розгляду щось НА ДОПОМОГУ. Однак ті, хто КОНСТРУКТИВНИЙ, вже реалізують якісь власні проекти і мало коли приєднуються до чиїхось. Ось і впирається кожен САМ-ОДИН. Коли ж ми навчимося щось робити СПІЛЬНО? Аж жах бере – невже ми не можем – ні на рівні парламенту, ні оце так, віртуально спілкуючись – домовитись до спільної думки, а треба ж – ще як ТРЕБА! – СПІЛЬНОЇ ДІЇ!!!
фея _ 04.03.2008 12:33
IP: 217.27.157.---
А страшно, Капрановы, открытое письмо про Табачника подписать? Слабо? Так можно хотя бы коллективную подпись поставить – "инициативная группа интеллигентов", понимаешь.
http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_petit&key=1202807617&first=1202807617&last=1191435288
фея _ 04.03.2008 12:23
IP: 217.27.157.---
По-моему, этот новый "громадський орган" ничто иное, как новая коррупционная лазейка для инициативной верхушки интеллигентов, измученных сплошным нарзаном.
"визначення кількісних нормативів для культурної інфраструктури кожного населеного пункту регіону, створення механізмів реалізації цих нормативів шляхом закріплення цільового призначення приміщень та землі, яка відводиться під оренду закладами культури на конкурсних засадах."
Подразумевается участие в распределении земли под аренду, а также назначении и снятии с должности "керівника органу охорони пам'яток та головного архітектора".
К примеру, вспомним проблемы со строительством еврейского культурного центра в Бабьем Яру. Сколько копий сломано. А тут раз – и на конкурсной основе, конечно, демократично и интеллигентно – все быстро решено.
Хитрый меморандум. Поддерживаю. Жрать всем хочется.
Антік _ 04.03.2008 10:21
IP: 82.207.78.---
А відносно культури можна сказати одне: до тих пір поки "великі проффесори-депутати Верховної Ради", такі як Табачники, Януковичі, Симоненки,вітренки і їм подібні будуть паплюжити ДЕРЖАВНУ МОВУ З УСІХ ЕКРАНІВ телевізорів – гріш вам ціна!!!
Антік _ 04.03.2008 10:11
IP: 82.207.78.---
І ще хтось вірить у те що можна посадити за один стіл людей з різними моральними принципами?
...та ще і в те що вони до чогось домовляться?...
Ну створите "новий орган"...
ну підпишете ви цей меморандум...
а хто і як буде його виконувати???
На першій же ділянці землі всі пересваряться і на тому закінчиття "плідна співпраця"!!!
Радянська влада і 15 років псевдо демократичного правління вбила в людях відчуття відповідальності!!! Зате породила відчуття, та навіть впевненість, у безкарності (особливо якщо у тебе є гроші та ще коли ти і депутат).
Телевізор неможливо дивитися!!! Наперед відомо хто кого і куди пошле!!!
Діти відкрито говорять що хочуть стати "кіллерами" аби позбавити суспільство від такої "еліти".
Дітям все зрозуміло!!!
А ви робите вид що меморандум допоможе!!!

Хочеться вірити в таку можливість... але ніхто з депутатів Х-скликань не встане і не скаже "Я відмовляюся від мандата! Ідіть ви і зробіть краще!".

Але вони говорять одне: "Недождётесь!!!".
Їм все мало, мало, мало!!!
Та хай си вдавлять!!!
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter