"Україна - зона культурного лиха"

Реквієм за львівськими книгарнями

20 серпня 2008, 14:25

У четвер, 28 серпня о 14.00, у місті Львові в приміщенні Палацу Мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться засідання оргкомітету "Україна – зона культурного лиха". Мета засідання – обговорити стан та проблеми книговидання на Львівщині.

Засіданню передуватиме відкриття фотовиставки "Львівські книгарні. Альбом-реквієм", що відбудеться в приміщенні Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини (вул. Бузкова, 2) об 11.00. Мета виставки – продемонструвати, які організації розміщено тепер там, де колись були львівські книгарні.

Автор фотографій – Михайло Ватуляк – закликає жителів усіх міст України зробити подібний альбом про загиблі книгарні свого міста і розмістити їх в Інтернеті, щоб донести до місцевої влади та громадян обсяги катастрофи та необхідність змін.

Участь у засіданні візьмуть письменники усієї України, в тому числі Брати Капранови, голова Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини Михайло Ватуляк, а також голова Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів України Олександр Афонін. Під час засідання йтиметься про проблеми книговидання та книгорозповсюдження на Львівщині.

Організатор: Асоціація видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини

Контактна особа: Михайло Ватуляк, 8 050 317 06 14

powered by lun.ua
Коментарі — 14
Андрей-с-Востока _ 21.08.2008 19:59
IP: 92.112.204.---
21.08.2008 17:04___ марріупполль
а невже оті всі ЖаданиКарпиДереши і старий Пок-Альчук не розуміють що вони пишуть гівно?
А піпл хаває...
марріупполль _ 21.08.2008 17:04
IP: 77.109.8.---
достатньо книгарень у Львові,а той фотограф хай краще сфотографує двері,що їх зробив з вікон для своїх Shopів та аптек наш рідний Автохон.Нафіга йому книжки?Єдостатньо кіосків з Пінками і Махимами і Газетою по -українськи.
А зрештою що продавати -Панаса Мирного чи порнуху станіславівських рагулів штибу Андруховичів Єшкілєвих. Чи прутне-піхвознавця Винничука. Плачу і ридаю а невже оті всі ЖаданиКарпиДереши і старий Пок-Альчук не розуміють що вони пишуть гівно?
Дві книгарні в центрі і конєц! І щоб торгували виключно інформаційно-довідниковою літературою. А Кратів Бапранових бізнесменів-в Крим із хронічним днем української книги.
_Netko_ _ 20.08.2008 23:29
IP: 195.42.130.---
20.08.2008 16:46___ ЮРКО_НЕРОЗУМНИЙ
А львів'яни є молодці! Рахунки владі потрібно виставляти, хоча б заради нашіх нащадків!
Гадаю, що в нас у Львові з книгарнями ситуація ЗНЧНО ліпша, аніж в решті міст України.
Наприклад, на проспекті Шевченка – дві книгарні, в центрі – в районі площі Міцкевича – ціла серія книжкових магазинів (п'ять), далі, якщо взяти центр загалом, то маємо ще дві (або три) книгарні Літера (Буква), перехід підземний з центру до проспекту Шевченка забитий книжковими лавками.
Але якщо брати Львів загалом і відійти від центра, то там справді книгарень стало менше (якщо взагалі є).
Нуй очевидно проблема із наповненням книгарень літературою українською та літературою українською мовою
Крім того, у Львові важливу роль відіграє Львівський Книжковий Форум – то просто як щорічне триденне Свято Книги, яке зачіпає більшість львів'ян а також гостей (і цільових і випадкових)
А те що починають бити на сполох саме зі Львова – нікого не дивує – річ природня й звична
Nick_M _ 20.08.2008 23:00
IP: 77.120.199.---
20.08.2008 15:59___ Masterboy
Интересно, непосредственно во Львове в закрытии книжных магазинов тоже виноваты "жиды и москали "?
Нет, москали не виноваты.
Андрей-с-Востока _ 20.08.2008 21:52
IP: 92.112.195.---
20.08.2008 20:22___ Serr
торгівля горілкою і торгівля книгами – це речі річні
А книгам никогда и не приходилось конкурировать с алкоголем. Но проблема ведь не в том, что книжный магазин вытесняется из центра, а в том, что среди людей должно быть достаточное количество читающих, и не важно, где они будут покупать книги. А если поставить в центре города книгарню и выложить к ней золотую дорожку, но там будет очень мало посетителей, – разве это не будет хуже? Я имею в виду, что нужно популяризировать и актуализировать чтение, вместо того чтобы популистски выставлять книжный магазин на передний план, не заботясь о том, сколько у него будет посетителей. И пока их мало, они могут ездить за книгой чуть-чуть в сторону от центра, и ничего с ними не случится. А то может быть как в сказке: "А король-то голый!".

P. S. Кто бы вы думали, у нас является главным противником предоставления книге налоговых льгот? Президент. Сам видел, как Ющенко на пресс-конференции выступил против освобождения книжного бизнеса от налогов (НДС, в частности), мотивируя это тем, что книги – такой же бизнес, как и все другие, и поэтому он не видит оснований защищать книги.
Народ имеет такую власть, которую заслуживает.
Sergii _ 20.08.2008 21:35
IP: 194.187.131.---
А вы не задумывались почему украиноязычные издания не востребованы? Почему тиражи газет на русском в разы превышают тиражи на украинском? Естественно украиноязычные украинцы не глупее русскоязычных украинцев... Просто современной украиноязычной культуре на протяжении десятилетий навязывают приоритеты архаичной сельской культуры Украины 18-века как самой неиспорченной и самой Украинской.

Посмотрите школьные программы по украинской литературе: село, село и опять село. Такое впечатление, что украинский народ вообще не знал городов, а культурный уровень селянина является образцом для подражания. Но село, увы, совсем не читает книг, как впрочем и газет. И поэтому сколько бы государство не поддерживало украиноязычную прессу и книгоиздательство результат один и тот же – ноль!
Меня очень радуют молодые украинские писатели, которые первые поняли какие произведения востребованы современным украиноязычным читателем. Пройдитесь по полкам книжных супермаркетов – раздел "Современная украинская проза" можно смело переименовывать в раздел "Современная украиноязычная порнография и эротика". Вопрос в том – развивает ли такая проза украиноязычного читателя в широком смысле...

На мой взгляд нужно в корне пересмотреть приоритеты и цели украиноязычной культуры, сделать их более современными и интернациональными, избавиться от простонародного плебейства и самолюбования. И только тогда украинская газета (например Сільскі вісті) перестанет быть дешевой заменой туалетной бумаги...
Serr _ 20.08.2008 20:22
IP: 193.151.57.---
Книжковий бізнес – дуже специфічний бізнес. Чомусь у центрах Кракова й Варшави повно книгарень, і далеко не тільки тому, що вони самі по собі прибуткові – а тому, що в психічно здорових країнах добре розуміють, що торгівля горілкою і торгівля книгами – це речі річні, а відтак має бути диференційована ставка оренди. І взагалі – Джонатан Свіфт свого часу написав памфлет, де дуже серйозно, з матапаратом доводив, що шлях до економічного піднесення Англії полягає в тому, щоб бідні родини народжували якомога більше малюків і засолювали в бочках їхнє м"ясо, а потім продавали по всьому світу. Економічно це справді було вигідно! Я вже не кажу про такий суперприбутковий бізнес сьогодення, як наркотики. Куди там книгарням...
Андрей-с-Востока _ 20.08.2008 18:40
IP: 92.112.202.---
20.08.2008 16:46___ ЮРКО_НЕРОЗУМНИЙ
Вони щиро гадають, якщо книгарня не бізнес, то вона
ані їм ані кому іншому зовсім не потрібна, тим більш у самому центрі міста
.
Ваш пост прям лопается от истерики. Так и есть на самом деле: книжный магазин – это бизнес. Если он себя не окупает, его нужно закрыть. Не нужен магазин с книгами в центре города, если книги, продающиеся в нём, покупаются единицами. Допустим, там продаются какие-то очень узкоспециализированные или высокоинтеллектуальные книги, но их мало кто читает. Ну и пусть они продаются, только магазин переедет куда-нибудь подальше от центра и поближе к окраине, где аренда дешевле, и всё – бизнес снова будет окупаться.
врода _ 20.08.2008 18:29
IP: 69.138.175.---
Знеукраїнення – й надалі успішно триває...
Просто _ 20.08.2008 17:08
IP: 195.135.197.---
В Иванофранковск, по крайней мере, сеть книжных магазинов практически сохранилась. Открыт новый специализированный магазин украинской книги. Магазин богатейший. Книжные супермаркеты, Буква довольно успешно осваивают и столицу и регионы. Другое дело, что школа начисто отбивает у молодежи интерес к чтению. К счастью, о своих детях могу сказать. что читают запоем. Но мировую классику. Жаль, что с экранов ТВ исчез Родик, который изумительно презентовал современные украинские издания. Это надо восстановить в первую очередь. А на FM-радио надо запустить проект "Украинские актеры читают украинскую поэзию" по одному-двум четверостишиям...
ЮРКО_НЕРОЗУМНИЙ _ 20.08.2008 16:46
IP: 77.121.157.---
Про які книгарні можна вести мову, якщо Голова Київради і весь його виконком за все своє
життя не прочитали жодної книги, якщо Президент країни не слухав опери і не дивився
жодного балету в національній Опері, якщо уся його рать може тільки красти! Запитайте
у міністрів, коли в останній раз вони були в театрі і яку останню книгу вони прочитали?
Вийдіть на Хрещатик і спробуйте з першого разу знайти одну-єдину книгарню, що залишилась від "господарювання" так званої "нової" еліти, що влаштовуває віденські бали і
кичиться своїм невиглаством. Запитайте в них, чи потрібні їм книгарні, бібліотеки в центрі
міста, і вони не зрозуміють вас. Вони щиро гадають, якщо книгарня не бізнес, то вона
ані їм ані кому іншому зовсім не потрібна, тим більш у самому центрі міста. Ці новоявлені
варвари не розуміли, чого це інтелігенція і письменніки так завзято боронили ту єдину
книгарню на Хрещатику, що для них є небажаним бельмом на оці.
І з таким явищем нас принуждають
змиритися доки серед правлячої верхівки будуть "проффессори",
банкіри,що двох слів не можуть скласти до купи, наполеончики з манжетками, контрабандисти в якості "сантехників", а також різноманитні українофоби типа минулого
віце по культурі.
А львів'яни є молодці! Рахунки владі потрібно виставляти, хоча б заради нашіх нащадків!
Masterboy _ 20.08.2008 15:59
IP: 82.144.200.---
Интересно, непосредственно во Львове в закрытии книжных магазинов тоже виноваты "жиды и москали "?
777888 _ 20.08.2008 15:46
IP: 194.44.193.---
Зоною лиха в Україні слід також оголосити магазини-розповсюджувачі мистецької, зокрема музичної (нотної у тому числі) літератури.
Андрей-с-Востока _ 20.08.2008 15:00
IP: 92.112.219.---
Так непонятно – у вас проблемы с книжными магазинами или издательствами книг???
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter