9 вересня 2013, 15:40

Відпочинок за державний кошт: хто більше – депутати чи помічники?

У 4-х депутатських санаторіях, які фінансуються з бюджету, відпочивають переважно помічники депутатів та колишні народні депутати. Про це свідчить статистика, яку надав апарат Верховної Ради у відповідь на інформаційний запит.

Імена та прізвища помічників та усіх депутатів, які відпочили коштом платників податків, апарат Верховної Ради не надає. Причина відмови – інформація не узагальнена і аналітично не оброблена.

Кількох депутатів я знайшов, опитавши самостійно в парламенті. Серед них Володимир Литвин, Олександр Єфремов та Олександр Голуб


Санаторій "Дюльбер". Фото з сайту dulber.net

За останні три роки в парламентських санаторіях відпочило 407 колишніх депутатів, 271 помічників депутатів і 215 чинних парламентарів. За серпень цього року – інформація відсутня.



Ось офіційна статистика від апарату Верховної ради, отримана завдяки інформаційному запиту.



Найпопулярніше місце для пільгового відпочинку серед усіх колишніх і чинних депутатів та їхніх помічників – санаторій "Дюльбер" – за три роки там відпочило 611 представників цих категорій (з них – 118 чинних депутатів) – за виключенням серпня цього року.

Якщо депутатам і їхнім помічникам відпочинок оплачує український бюджет, для будь-якого іншого громадянина ціна у "Дюльбер"в залежності від сезону та номеру коливається від 400 до 1200 грн за одну добу.



Відео з санаторію "Дюльбер" виклали у youtube.



Далі за популярністю йде санаторій "Нижня Ореанда" 242 парламентських і долучених до парламенту осіб.



Для порівняння, в оздоровчому комплексі "Затока" за 3 роки відпочила одна людина – неназваний помічник народного депутата.

Український парламент також утримує для відпочинку депутатів пансіонат матері і дитини

"Таврійські Зорі". Утім, відповідно до наданої статистики, жоден народний депутат не відпочив там за останні 3 роки, утім вподобали це місце 33 помічники парламентарів за цей самий період. Не дивно, пансіонат, що призначений перш за все для дітей і матерів (про це свідчить навіть його назва) міститься не в Криму, а в Херсонській області і значно скромніший.

Пансіонат "Таврійські Зорі". Світлина з сайту zori.ks.ua

Навіщо українським депутатам мати власні санаторії?

Я знайшов кількох депутатів, які відпочили цього року в санаторіях Верховної Ради.

Керівник фракції Партії Регіонів у парламенті Олександр Єфремов провів у "нижній Ореанді" 8 днів.

Володир Литвин відпочивав у парламентському санаторії 13 днів цього літа, а депутат-комуніст Олександр Голуб – 23. Кожен із них відповів на запитання, навіщо потрібні парламентські санаторії.



Скільки коштує утримання санаторіїв Верховної Ради

Апарат Верховної Ради інформував, що цього року на утримання 4 санаторії парламенту підуть 88 млн. грн. – багато це чи мало? Все вимірюється у порівнянні. Цього року на лікування онкохворих дітей за кордоном, завдяки змінам у бюджеті, виділять 50 млн. грн.

Для прикладу, парламентарі ані Британії, ані Швеції не мають власних санаторіїв. Їм платять заробітну платню. Якщо вважати, що середня зарплата в Україні 3,3 тисячі гривень, то депутат отримає майже в шість разів вищу зарплатню і точно зможе профінансувати свій відпочинок сам.

Мати власні санаторії – рудимент від СРСР. Сьогодні їх утримують українські платники податків, тобто ми з вами.

Матеріал підготовлений в рамках кампанії руху ЧЕСНО

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Хто зупинить генерального прокурора?

2010 – го року біля стін СБУ відбулася незвична акція. Журналісти вишикувалися в чергу із письмовими заявами. Вони хотіли з'ясувати, чи здійснювала стеження служба безпеки України за журналістами, чи прослуховувала їхні телефони...

Справи автоматом в правильні руки. Суддівські схеми в дії

Справи у Вищих судах України, щоб не було упередженості, розподіляються автоматично комп'ютером. Але було б бажання – і це можна обійти. Дивіться як...

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич...

Суддівські відпустки

У судах вважають, що журналісти та інші громадяни не мають права знати про відпустки суддів. Такий висновок можна зробити з того, що Вищий господарський та Окружний адміністративний суди Києва відмовились надати такі дані за інформаційним запитом, надісланим мною...

Кандидати до Верховного суду та їхній шлейф

16 лютого 2017 року відбудеться тестування претендентів на найвищу суддівську посаду – суддів нового Верховного Суду. Замість нинішнього Верховного суду України та ще трьох вищих судів з'явиться один – Верховний Суд уже без слова Україна наприкінці...

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави...