Сергій Андрушко Журналіст

Відпочинок за державний кошт: хто більше – депутати чи помічники?

09 вересня 2013, 14:40

У 4-х депутатських санаторіях, які фінансуються з бюджету, відпочивають переважно помічники депутатів та колишні народні депутати. Про це свідчить статистика, яку надав апарат Верховної Ради у відповідь на інформаційний запит.

Імена та прізвища помічників та усіх депутатів, які відпочили коштом платників податків, апарат Верховної Ради не надає. Причина відмови – інформація не узагальнена і аналітично не оброблена.

Кількох депутатів я знайшов, опитавши самостійно в парламенті. Серед них Володимир Литвин, Олександр Єфремов та Олександр Голуб


Санаторій "Дюльбер". Фото з сайту dulber.net

За останні три роки в парламентських санаторіях відпочило 407 колишніх депутатів, 271 помічників депутатів і 215 чинних парламентарів. За серпень цього року – інформація відсутня.Ось офіційна статистика від апарату Верховної ради, отримана завдяки інформаційному запиту.Найпопулярніше місце для пільгового відпочинку серед усіх колишніх і чинних депутатів та їхніх помічників – санаторій "Дюльбер" – за три роки там відпочило 611 представників цих категорій (з них – 118 чинних депутатів) – за виключенням серпня цього року.

Якщо депутатам і їхнім помічникам відпочинок оплачує український бюджет, для будь-якого іншого громадянина ціна у "Дюльбер"в залежності від сезону та номеру коливається від 400 до 1200 грн за одну добу.Відео з санаторію "Дюльбер" виклали у youtube.Далі за популярністю йде санаторій "Нижня Ореанда" 242 парламентських і долучених до парламенту осіб.Для порівняння, в оздоровчому комплексі "Затока" за 3 роки відпочила одна людина – неназваний помічник народного депутата.

Український парламент також утримує для відпочинку депутатів пансіонат матері і дитини

"Таврійські Зорі". Утім, відповідно до наданої статистики, жоден народний депутат не відпочив там за останні 3 роки, утім вподобали це місце 33 помічники парламентарів за цей самий період. Не дивно, пансіонат, що призначений перш за все для дітей і матерів (про це свідчить навіть його назва) міститься не в Криму, а в Херсонській області і значно скромніший.

Пансіонат "Таврійські Зорі". Світлина з сайту zori.ks.ua

Навіщо українським депутатам мати власні санаторії?

Я знайшов кількох депутатів, які відпочили цього року в санаторіях Верховної Ради.

Керівник фракції Партії Регіонів у парламенті Олександр Єфремов провів у "нижній Ореанді" 8 днів.

Володир Литвин відпочивав у парламентському санаторії 13 днів цього літа, а депутат-комуніст Олександр Голуб – 23. Кожен із них відповів на запитання, навіщо потрібні парламентські санаторії.Скільки коштує утримання санаторіїв Верховної Ради

Апарат Верховної Ради інформував, що цього року на утримання 4 санаторії парламенту підуть 88 млн. грн. – багато це чи мало? Все вимірюється у порівнянні. Цього року на лікування онкохворих дітей за кордоном, завдяки змінам у бюджеті, виділять 50 млн. грн.

Для прикладу, парламентарі ані Британії, ані Швеції не мають власних санаторіїв. Їм платять заробітну платню. Якщо вважати, що середня зарплата в Україні 3,3 тисячі гривень, то депутат отримає майже в шість разів вищу зарплатню і точно зможе профінансувати свій відпочинок сам.

Мати власні санаторії – рудимент від СРСР. Сьогодні їх утримують українські платники податків, тобто ми з вами.

Матеріал підготовлений в рамках кампанії руху ЧЕСНО

powered by lun.ua
Коментарі — 2
Perlina1972 _ 09.09.2013 15:34
IP: 46.149.93.---
бідні розумово і депутати і ті хто їх обслуговує і обирає
Velar _ 09.09.2013 15:00
IP: 193.93.185.---
Все верно. И Феофанию туда же.
Зеленський3 Донбас5 Корупція1305 Aтака Путіна1200 Україна та Європа1071
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter