ДОСТУПНЕ ЖИТЛО ДЛЯ ДЕПУТАТІВ
Компенсацію у держави за оренду житла просять деякі депутати, які вже навіть ними не є. Хто саме з народних обранців компенсує собі з державних коштів орендоване житло, може дізнатись тепер кожен громадянин, щоправда, лише раз на три місяці – завдяки внесеним депутатами змінам до Закону "Про статус народного депутата України" (щодо скасування пільг)
4 народних депутати із 120, які отримали компенсацію за оренду житла протягом квітня, трaвня і червня 2014 року, вже не мали депутатського мандату. А ще 80 інших народних обранців проживають у готелі в центрі Києва на пільгових умовах.
Сергій Аверченко був депутатом до 1 квітня 2014, а гроші за оренду отримав у червні. Максим Бурбак отримав компенсацію, перебуваючи вже на посаді міністра. Так само, як і секретар РНБО Андрій Парубій.
Екс-депутат Валерій Черняков депутатські гроші за оренду отримав на посаді очільника держагенства лісових ресурсів. Він пояснив це тривалим поверненням коштів від держави.
А інші 80 народних депутатів проживають в готелі "Київ" на пільгових умовах – за ціною вдвічі дешевшою за ринкову.
На оренду житла на добу депутати отримують 460 грн. Якщо сума проживання більша, то обранці повинні оплачувати проживання – самостійно. Про це йдеться у рішенні регламентного комітету. Але 80 депутатів, які проживають у готелі "Київ" не роблять цього, принаймні, більшість з них. На сайті найдешевший номер в готелі "Київ" коштує 1176 грн. Там повідомили, що найдешевші кімнати є і по 936 грн. Але за словами ген. директора готелю "Київ" депутати нічого не доплачують до 460 грн. за добу. Зокрема, і тому, що готелю вигідне проживання такої кількості депутатів.
З одного боку готель суттєво менше відраховує податків, а з іншого – депутати не виконують норму постанови регламентного комітету про доплату у разі більшої ціни за проживання. Отже, парламентарі проживають на пільгових умовах.
Готель "Київ" належить управлінню справами Верховної Ради. У зв'язку з чим виникають нові запитання. Навіщо українському парламенту свій власний готель? Якщо він і так належить Верховній Раді, то навіщо депутатам виділяти кошти за проживання у ньому?
Може, варто продати готель і збудувати чи купити, наприклад, службові квартири? Без можливості приватизації, у яких могли б жити обрані депутати з регіонів і після складання мандату передавати іншим.
Низка депутатів, які попросили апарат Парламенту надати їм гроші на оренду житла – мільйонери. Говорять про компенсацію оренди житла – не охоче.
Так, Володимир Вечорко, у якого на банківських рахунках задекларовано понад мільйон – не розуміє про що йдеться. Депутат Сергій Лабазюк, який у 2013 році заробив майже 2 мільйони грн., відповідно до декларації, більше хоче розповідати про свою доброчинність, ніж про отримання коштів від держави. Валерій Головко – не зупиняється перед журналістами, щоб прокоментувати. А от Вілен Шатворян – не в курсі, скільки йому перераховує держава за оренду житла.
Для інформації, ці кошти, відповідно до того ж рішення регламентного комітету, депутатам перераховують на їхні банківські картки. Ця сума досягає 13800 грн за місяць
Як депутати реагують на запитання журналіста про компенсацію житла – у сюжеті програми "Схеми" (спільному проекті Радіо Свобода та Першого Національного телеканалу) Дивіться з 19 хв.
Сергій Андрушко, рух "Чесно"
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.