21 серпня 2014, 11:26

ДОСТУПНЕ ЖИТЛО ДЛЯ ДЕПУТАТІВ



Компенсацію у держави за оренду житла просять деякі депутати, які вже навіть ними не є. Хто саме з народних обранців компенсує собі з державних коштів орендоване житло, може дізнатись тепер кожен громадянин, щоправда, лише раз на три місяці – завдяки внесеним депутатами змінам до Закону "Про статус народного депутата України" (щодо скасування пільг)


4 народних депутати із 120, які отримали компенсацію за оренду житла протягом квітня, трaвня і червня 2014 року, вже не мали депутатського мандату. А ще 80 інших народних обранців проживають у готелі в центрі Києва на пільгових умовах.

Сергій Аверченко був депутатом до 1 квітня 2014, а гроші за оренду отримав у червні. Максим Бурбак отримав компенсацію, перебуваючи вже на посаді міністра. Так само, як і секретар РНБО Андрій Парубій.

Екс-депутат Валерій Черняков депутатські гроші за оренду отримав на посаді очільника держагенства лісових ресурсів. Він пояснив це тривалим поверненням коштів від держави.



А інші 80 народних депутатів проживають в готелі "Київ" на пільгових умовах – за ціною вдвічі дешевшою за ринкову.

На оренду житла на добу депутати отримують 460 грн. Якщо сума проживання більша, то обранці повинні оплачувати проживання – самостійно. Про це йдеться у рішенні регламентного комітету. Але 80 депутатів, які проживають у готелі "Київ" не роблять цього, принаймні, більшість з них. На сайті найдешевший номер в готелі "Київ" коштує 1176 грн. Там повідомили, що найдешевші кімнати є і по 936 грн. Але за словами ген. директора готелю "Київ" депутати нічого не доплачують до 460 грн. за добу. Зокрема, і тому, що готелю вигідне проживання такої кількості депутатів.

З одного боку готель суттєво менше відраховує податків, а з іншого – депутати не виконують норму постанови регламентного комітету про доплату у разі більшої ціни за проживання. Отже, парламентарі проживають на пільгових умовах.

Готель "Київ" належить управлінню справами Верховної Ради. У зв'язку з чим виникають нові запитання. Навіщо українському парламенту свій власний готель? Якщо він і так належить Верховній Раді, то навіщо депутатам виділяти кошти за проживання у ньому?

Може, варто продати готель і збудувати чи купити, наприклад, службові квартири? Без можливості приватизації, у яких могли б жити обрані депутати з регіонів і після складання мандату передавати іншим.

Низка депутатів, які попросили апарат Парламенту надати їм гроші на оренду житла – мільйонери. Говорять про компенсацію оренди житла – не охоче.



Так, Володимир Вечорко, у якого на банківських рахунках задекларовано понад мільйон – не розуміє про що йдеться. Депутат Сергій Лабазюк, який у 2013 році заробив майже 2 мільйони грн., відповідно до декларації, більше хоче розповідати про свою доброчинність, ніж про отримання коштів від держави. Валерій Головко – не зупиняється перед журналістами, щоб прокоментувати. А от Вілен Шатворян – не в курсі, скільки йому перераховує держава за оренду житла.

Для інформації, ці кошти, відповідно до того ж рішення регламентного комітету, депутатам перераховують на їхні банківські картки. Ця сума досягає 13800 грн за місяць

Як депутати реагують на запитання журналіста про компенсацію житла – у сюжеті програми "Схеми" (спільному проекті Радіо Свобода та Першого Національного телеканалу) Дивіться з 19 хв.



Сергій Андрушко, рух "Чесно"

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Хто зупинить генерального прокурора?

2010 – го року біля стін СБУ відбулася незвична акція. Журналісти вишикувалися в чергу із письмовими заявами. Вони хотіли з'ясувати, чи здійснювала стеження служба безпеки України за журналістами, чи прослуховувала їхні телефони...

Справи автоматом в правильні руки. Суддівські схеми в дії

Справи у Вищих судах України, щоб не було упередженості, розподіляються автоматично комп'ютером. Але було б бажання – і це можна обійти. Дивіться як...

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич...

Суддівські відпустки

У судах вважають, що журналісти та інші громадяни не мають права знати про відпустки суддів. Такий висновок можна зробити з того, що Вищий господарський та Окружний адміністративний суди Києва відмовились надати такі дані за інформаційним запитом, надісланим мною...

Кандидати до Верховного суду та їхній шлейф

16 лютого 2017 року відбудеться тестування претендентів на найвищу суддівську посаду – суддів нового Верховного Суду. Замість нинішнього Верховного суду України та ще трьох вищих судів з'явиться один – Верховний Суд уже без слова Україна наприкінці...

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави...